iDilna - zkušenosti

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Wolfik
Příspěvky: 1076
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

iDilna - zkušenosti

#1 Příspěvek od Wolfik »

http://www.idilna.cz/cz/
Máte s tím někdo zkušenosti?

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od pocitujlasku »

No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

Kromě toho, že jsou to úspěšní čerpatelé dotací přes 7 mega, je to celkem zajímavej projekt.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od drabek06 »

Minulej rok jsme tam nechávali řezat přední a zadní panel ke kytarovýmu zesilovači z 2mm kartáčovanýho nerezu a dorazilo to poměrně brzo od odeslání objednávky. Zabalený to bylo taky pěkně. Vypálený to by taky parádně, přesně. Jediný co se mě nelíbilo, bylo to oprskání s těma nátavkama okolo. Ze zkušenosti s programováním podobných strojů (autogen a plazma) vím, že je nejlepší dělat tzv. nájezd na konturu a výjezd z kontury například na rozích, nikoli uprostřed úsečky, nebo oblouku. Samozřejmě, je-li to možné. Co se týče podřezání, to závisí jen a jen na kvalitě stroje. Podle fotek tipuji, že to tam občas dělá nějakej Franta, kterýho naučili vygenerovat program. Už mu ale nikdo neřek základní zásady...

Níže je fotka obou panelů. Laserové gravírování bylo prováděno u jiné firmy :wink:
Přílohy
a53cf2d80b.p.jpg
(122.81 KiB) Staženo 606 x

Uživatelský avatar
bart1
Příspěvky: 132
Registrován: 12 črc 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od bart1 »

Ahoj,
máte prosím ještì nìkdo skušenosti s idilna?
Potøebuji pøední panely na po domácku postavìný tuner a zesilovaè.
A ceny proti QuickPanelu jsou ponìkud atraktivnìjší.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#6 Příspěvek od Achab »

Zkoušel jsem nakreslit jednoduchý díl pomocí toho on-line SawCadu a nějak to špatně funguje. Jde spustit pouze pod IE6, ve Firefoxu nejde povolit Java. Některé funkce nereagují, soubor nejde uložit ani otevřít jiný a vůbec se mi s tím nějak nedaří pracovat. Ale možná někde dělám chybu.

Nevím jestli není chyba ve verzi Javy 6 nebo Exploreru 6 - Win XP není s Javou nad v.7 kompatibilní a Sawcad pak nejde vůbec.
Nemá s tím někdo zkušenost?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od forbidden »

Nějakou dobu jsem se s tím online CADem snažil naučit, ale je to neuvěřitelně zmršený. Půlka věcí nefunguje, nebo funguje blbě. Pro mě v podstatě nepoužitelný. Mám W7 64b; FF; Javu 8. Nakonec jsem všechno kreslil v Illustratoru, stejně v něm kreslím výkresy běžně a vyexportoval do DXF formátu. Jinak i ty jejich stránky fungují občas blbě, třeba ten online náhled výkresu. Tam je kolikrát něco úplně jinýho. Nebo když vložím náhled výkresu jako PNG, tak občas zmizel. :?
Každopádně nejlepší je tam vložit výkres udělanej mimo.
Chybí mi taky nějaká rekapitulace objednávky třeba s náhledama dílů. Nebo i možnost kouknout do historie, nenajdu na jakej materiál, jaký parametry jsem použil.
Celkově jsem ale spokojenej, cena slušná (až na poštovný), kvalita dostačující, přesnost taky v pohodě.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#8 Příspěvek od Achab »

Mě to rozhraní pro objednávku odmítlo všechny formáty mimo DWG a DXF ačkoliv tam mají psanou jako alternativu i BMP nebo PDF. Taky není jasné v jakém měřítku a rozměru má být soubor výkresu.

Který externí CAD program (nejlíp free) je tedy vhodný mimo zmíněný Illustrator? Zatím s těmito programy nemám zkušenost. Nechce se mi kvůli jednomu jednoduchému výkresu instalovat nějaký mega balík a pak od toho čistit PC.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od forbidden »

Já to kreslil samozřejmě v měřítku 1:1, ale při exportu do dxf jde měřítko zvolit (v Illustratoru), takže by asi problém nedělalo ani jiný. Mě 1:1 vyhovuje, alespoň vidím, jak to v reálu vypadá a můžu si to líp promyslet.
S jinýma CADama zkušenosti nemám, zkoušel jsem jen DraftSight, ale ani po dvou hodinách hraní si s tím jsem nebyl schopnej nic pořádně nakreslit. Pro mě naprosto atypický zmatený ovládání. Všechny softy se učím ovládat metodou pokus-omyl, zkoušení a hraní si s tím. Maximálně občas kouknu do manuálu. Pokud mi to ani po pár hodinách vůbec nejde, soft zavrhnu. Takže v tomto ti neporadím.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#10 Příspěvek od Achab »

Zkusil jsem DraftSight, má pod 150MB. Bohužel se s ním nedá pracovat - zkušební počítač to sotva utáhl (Pentium 4, 768MB RAM). Takže nějaký "mocnější" nástroj z řady CAD programů asi nemá smysl na takovém PC zkoušet...

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Habesan »

"Pentium 4" z jakého roku?
Je problém do toho přidat 2 až 3 GB RAM (na Aukru za pár stovek)???
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#12 Příspěvek od Achab »

Procesor je vlastně Celeron z roku 2003, RAM DDR. Musel bych se podívat jakou velikost RAM vlastně umožňuje MB osadit. Ale používám ten PC jenom jako záložní a na pokusy takže se do toho nevyplatí investovat.
Pentium 4 / 1024MB SDRAM z roku 2002 mám jako "hlavní". MB má sice možnost až 2GB paměti ve 2 slotech ale SDRAM se dají sehnat max. 512MB takže s hlediska kapacity RAM není o moc lepší...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#13 Příspěvek od termit256 »

Ja kdysi pouzival programek cad draw od tommy software. Nejsem si jisty jestli byl uplne free, ale mel tusim zkusebni dobu na mesic, pripadne nebyl problem najit seriove cislo na internetu. Instalace mela cca 20mega, byla tam i cestina. Melo velmi jednoduche ovladani, vicemene vsechny prikazy s vyvolal pravou mysi pomoci takoveho kontextoveho okna. Behal i na hodne starych pocitacich. Jen je problem ze uz se asi nevyviji, na 64bitech byla problematicka instalace, neni parametricky apod. Ale na jednoduche nacrty by mohl stacit.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#14 Příspěvek od Achab »

Na ten starší CadDraw jsem našel jenom serial key, jinak není nikde ke stažení anebo to chce registraci na pochybných stránkách. Na jednom odkazu na full prgram se dokonce stáhl jenom zavirovaný crack.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#15 Příspěvek od termit256 »

Mas sz.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“