Úhlová bruska Protool, rozjížděcí člen + tepelná ochrana

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lojzek
Příspěvky: 189
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Zašová

Úhlová bruska Protool, rozjížděcí člen + tepelná ochrana

#1 Příspěvek od Lojzek »

čau, mám asi 4 roky prootolku a klekla mi tam elektronika (Rozjížděcí člen + tepelná ochrana) CHci se zeptat, když brusku připojím bez elektroniky ( na tvrdo) bude jí to nějak vadit?
bruska je PROTOOL AGP 150-16 , elektronika je tam 778343 ( http://nahradni-dily-naradi.cz/uhlova-b ... 78343.html )

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#2 Příspěvek od monterjirka »

U menších se to někdy dělá "natvrdo", u větších je to pořádná pecka na motor, na převod i na "přívod napájení" (jistič).
Nedoporučoval bych provozovat to bez "soft-startu".

Uživatelský avatar
Lojzek
Příspěvky: 189
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Zašová

#3 Příspěvek od Lojzek »

no jasně, já třeba mám 2KW brusku a mám ji bez ,,softstartu'' a tohle je 1800W a je tam ,,softstart'' ono taky záleží na značce a kvalitě že.
TAkže doporučujete koupit za 1000kč tu elektroniku a dát ji tam?
Jinak z čeho všeho je vlastně slložená ta elektronika? Myslíte že by to šlo spravit? Je to sice zalepené celé v silikonu ale přecejenom.

Teď nmě napadlo, je tam ještě odrušovací kondík, myslíte že kdyby byl špatný ten kondík, dobrá elektronka, mohlo by to takto blbnout?

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#4 Příspěvek od MATYCH »

Některé levnější mají v přívodu odpor-cca 4,7 Ω ,okolo 6W,jsou uloženy tak ,aby byly ofukovány chladicím vzduchem

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#5 Příspěvek od monterjirka »

Lojzek píše:...Teď nmě napadlo, je tam ještě odrušovací kondík, myslíte že kdyby byl špatný ten kondík, dobrá elektronka, mohlo by to takto blbnout?
Co přesně to dělá?
Odrušovací filtr (někdy jen kondenzátor) by neměl mít vliv na funkci. Pokud se prorazí, vyhodí jištění. Někdy se stává, že dojde k opakovanému průrazu, než "se rozloží na kusy"...
Pokud se přeruší, pouze přestane "odrušovat", ale spotřebič by měl běžet dál.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Ano, odrušovací kondík prdne, vyhodí pojistky a po znovuzapnutí pojistek zařízení funguje.

Uživatelský avatar
Lojzek
Příspěvky: 189
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Zašová

#7 Příspěvek od Lojzek »

Oka. díky. Nene jistič to nevyhodilo takže kondík bude asi OK. Ten rezistor jak píšete je proti tomu nárazu co? ( jak v softstartu) Když se ale bruska rozběhne tak by to nemělo jít přez ten rezistor! jak vlastně funguje softstart? - proud omezuje rezistor, po rozjetí přemostí relé na plný odběr. V brusce by měl být tedy spíše termistor ne? zezačátku má odpor a poté jak se bruska rozjede, u termistoru se znemší odpor a tím pádem propouští bez jakéhokoli odporu( nebo pouze minimální odpor.)[/b]

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#8 Příspěvek od procesor »

Daj to na priamo( v núdzi), potom si urob softStart s U2008B. Na nete si pohľadaj "Low-cost Phase-control IC with Soft Start U2008B" a za Sto-2sto si postavíš s 16-25A thyristorom. Na odpor treba špeciálny prepínač, ktorý ho po rozbehu skratuje. Už sa to tak nerobí.
Tu je datashet,, stojí to okolo 50kč

Uživatelský avatar
Lojzek
Příspěvky: 189
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Zašová

#9 Příspěvek od Lojzek »

procesore díky, dívu se na ty datašíty ale nevypadá to z mé strany moc nadějně.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#10 Příspěvek od Devo70 »

Na starej EBU 15 soft-start nebol, ale mala príkon 950W.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od workhard »

Na 2000W fakeBOSCHce z blešáku taky softstart není a zatim funguje. Žárovky při startu pohasnou, ale jistič drží. A musí se zpevnit postoj :wink:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#12 Příspěvek od Atlan »

Len co nato ozubenie v prevodovke...

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od workhard »

Zatim nic, po 5 letech, dvou rozřezaných autech a třech terasách ze zámkovky. Za 15 stovek, co ten krám stál, dobrý...
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
cackler
Příspěvky: 286
Registrován: 17 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od cackler »

mám Bosch PWS 1900, tzn 1900W, doufám, že originál a taky bez softstartu, už mi vyhodila slabší jističe, ale jinak mi nepřijde, že by to něčemu vadilo.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

Mám taky ještě bolševickou chinu 230ku a jede bez softu , jen musíš mít tvrdší ruce a zásuvku . :D

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“