Grundig STF72-2011/8

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sovt
Příspěvky: 9
Registrován: 09 bře 2013, 01:00

Grundig STF72-2011/8

#1 Příspěvek od sovt »

Zdravím, u této televize se mi postupně rozšiřoval obraz, až najednou splasknul a je černá obrazovka jenom uprostřed tenký svislý pruh. Po rozebrání jsem zjistil, že je spálená dvojitá dioda sloužící na korekci E/W. Chtěl bych se zeptat, zda je problém obrazu pouze v diodě? Nebo je to pouze špička ledovce? Předem děkuji za odpověď

Uživatelský avatar
migi111
Příspěvky: 329
Registrován: 14 led 2008, 01:00

#2 Příspěvek od migi111 »

Tá dvojitá dioda je dôsledok príčina bude inde...a mal si to hneď vypnúť nie čakať že telka odíde úplne

Uživatelský avatar
sovt
Příspěvky: 9
Registrován: 09 bře 2013, 01:00

#3 Příspěvek od sovt »

Takže pouhá výměna zřejmně nepomůže, co? No zkusím pohledat základ, ale vůbec netuším kde :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

No tak si ujasni jestli jde o vertikál nebo horizontál a podle toho hledej v tom obvodu, ne ?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#5 Příspěvek od kokun »

sovt píše:Zdravím, u této televize se mi postupně rozšiřoval obraz, až najednou splasknul a je černá obrazovka jenom uprostřed tenký svislý pruh. Po rozebrání jsem zjistil, že je spálená dvojitá dioda sloužící na korekci E/W. Chtěl bych se zeptat, zda je problém obrazu pouze v diodě? Nebo je to pouze špička ledovce? Předem děkuji za odpověď
Tušíš dobře - vadná dvojdioda bude pouhý důsledek toho, žes na to celou dobu házel bobana.
Prezentuješ typického zákazníka: "Jen aby to nebylo drahé!" 8O :cry:
Kde hledat už ti bylo napovězeno - v ŘKS.
Pokud se ale chceš dotázat, co je to ŘKS? - tak to rychle zadekluj a utíkej od toho :!:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“