Notebook HP NC 8230, vada obrazu

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
honzao
Příspěvky: 5
Registrován: 03 říj 2009, 02:00

Notebook HP NC 8230, vada obrazu

#1 Příspěvek od honzao »

Dobrý den,
poznáte někdo o jakou se jedná závadu ? - viz přiložené foto? Děje se tak na NTB HP 8230, zpravidla po zahřátí (po cca 1 hodině provozu) - nejprve začnou nepravidelně "běhat" vodorovné tenké čáry, poté se obraz naklopí do stavu na fotkách a takto se střídá se nepravidelně stavem normálním. Grafická karta je ATI Raden x600 a zřejmě je v pořádku - při řipojení na externí monitor je vše v pořádku i v okamžiku, kdy se na LCD notebooku právě objeví závada. Díky za jekékoliv úvahy.
Přílohy
obrázek5.JPG
(210.09 KiB) Staženo 38 x
obrázek4.JPG
(156.17 KiB) Staženo 41 x
obrázek3.JPG
(151.95 KiB) Staženo 37 x
obrázek2.JPG
(134.57 KiB) Staženo 43 x
obrázek1.JPG
(224.21 KiB) Staženo 44 x

Uživatelský avatar
sefi
Příspěvky: 271
Registrován: 15 dub 2008, 02:00

#2 Příspěvek od sefi »

to mi tak robil NB HP pred tým než mi odišla grafika. Bolo to sposobené prehrievaním notebooku, zapchaté chladenie grafiky...

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od rezis »

Tipnul bych panel. Už jen že je sem tam rozložená jen část. To grafika neumí
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Tiez by som povedal, ze LCD panel.

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#5 Příspěvek od bootwin »

Pokud se to projevuje az po hodine provozu notasu, tak se graficky cip prehriva a pada. Je potreba rozebrat a vycistit od prachu a necistot v chlazeni. Jsou tam medene chladice, sundat a vyfouknout, nanest novou teplovodivou pastu na grafiku a nasadit zpet. Jakmile se zacpou otvory prachem a neni ho tam malo, zacne se projevovat tato zavada. Pokud by byl spatny LCD, zavada by se projevila ihned a ne po hodine.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od forbidden »

A proč se ta závada neobjeví na externím monitoru, když je to grafikou?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Protože na LCD nemusí jít vůbec nic a na externím monitoru přitom pojede všechno. Nejsou to stejné výstupy z grafického čipu, ale každý zvlášť. I tak si také myslím, že problém bude v panelu.

Uživatelský avatar
honzao
Příspěvky: 5
Registrován: 03 říj 2009, 02:00

#8 Příspěvek od honzao »

Díky všem dosavadním přispěvatelům za názory. Zítra odpoledne NTB kuchnu a, zkontroluji chlazení, pro jistotu nanesu novou teplovodivou pastu a dám vědět, jak se to vyvíjí.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#9 Příspěvek od rezis »

Tady se hezky ukázali praktici a teoretici :D
No hlavně spousty pasty
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#10 Příspěvek od Philip_Fry »

Aktuálně řeším totožný problém na notebooku MSI630 s ATI HD4670... Po výměně panelu vše OK, tak jenom někde sehnat WSXGA+ 15.4 panel, ten můj zkušební je poškrábaný... :)

Uživatelský avatar
honzao
Příspěvky: 5
Registrován: 03 říj 2009, 02:00

#11 Příspěvek od honzao »

Včera jsem rozebral NTB. Žebrování chladiče bylo doslova ucpané prachem - vyčištěno. Následně v provozu cca 3 hodiny bez projevu závady. K vlastnímu provedení chladiče (společný pro CPU i GPU) , včetně uchycení a zajištění přítlaku na součástky, mám výhrady a celkem nedůvěru, že to dobře odebírá odpadní teplo... to se soudruhům z HP moc nepovedlo. Zatím díky všem za postřehy. kolegovi Philip_Fry držím palce ať panel sežene za co nejlepší peníze...

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#12 Příspěvek od bootwin »

To mas pravdu, firme HP se chlazeni vubec nepovedlo a je tak trochu odflaknute nebo je to otazka byznysu. Sam jsem resil podobny problem u nekolika notebooku teto znacky a vzdy to bylo otazkou chlazeni a prehrivani notase.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

Ale kdeže, u HP je chlazení naprosto v pořádku. To by se to asi nekazilo takhle, ale odešlo hned do věčných lovišť jak se to občas stane u jiných výrobců.
Otázkou je, že nám tady honzao ani nenapsal jak je to staré a že to asi nevyčistil předtím vůbec. Co já opravuji různé NB, tak při delším nečištění (víc jak 2-3 roky) je to zanesené u všech výrobců.
Ale k závadě. Moc se mi nezdá, že by zrovna toto dělalo takovou paseku na LCD displeji a na externím nic. Jak už řekla jedna v TV - hledej šmudlo, bude tam ještě jiný problém. :lol:

Uživatelský avatar
PvvS
Příspěvky: 464
Registrován: 25 lis 2008, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od PvvS »

Takhle mi zech notas. Prvne pouze vnitrni LCD a po utrzeni dalsich kulicek pod BGA zdech komplet...

Uživatelský avatar
Holly
Příspěvky: 187
Registrován: 24 srp 2008, 02:00
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#15 Příspěvek od Holly »

S něčím jsi při tom rozebírání pohnul a nedokonalý kontakt se na chvilku sám "opravil". Otázka zní, na jak dlouho. Co se samo opraví, nikdy není na dlouho a dřív nebo později se ti ta závada vrátí. Jak tu bylo výše uvedené, kdyby to bylo špatným chlazením, tak by to nešlo ani na exterňák. :breakdance:
Asi jsem degen a neumím česky, tak se na mně nezlobte!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“