Trafo elektroniky domácí pekárny Moulinex, apod.

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
gastro
Příspěvky: 8
Registrován: 28 bře 2013, 01:00
Bydliště: Chrudim

Trafo elektroniky domácí pekárny Moulinex, apod.

#1 Příspěvek od gastro »

mám na stole napájecí trafo elektroniky pro domácí pekárnu Moulinex s vadným primárním vinutím,s označením SB35-53 230v50Hz,na netu jsem ho nikde nenašel v nabídce ND,neví někdo hodnotu sekundárního napětí pro náhradu?Děkuji i za typ kde objednávat díly pro servis,mám s tím neustálé problémy,ideální Pardubický krajM

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#2 Příspěvek od ohryzek36 »

Sice není uvedený typ pekárny, ale tipuju to na nějakou OW5000xx a pod. Trafo mívá na sekundáru cca 12V (po usměrnění se používá těch 12V na spínání relé) a mělo by se dát sehnat v autorizovaném serivise (adresy zde) - tipuju ale, že to bude jenom na objednání (trafa normálně neodcházejí, tak nebudou na skladě), případně si ho můžeš nechat poslat, ale poštovné také nebude malé...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Sek napětí by šlo odhadnout dle elytů a prodejny s trafy máš v Pce dvě .

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#4 Příspěvek od ohryzek36 »

Tak teď jsem to trafo měřil - na sekundáru mělo cca 12,45V naprázno - při síťovém napětí 227V - neboli prostě 12V :D .

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od zdenoeddie »

Ak by bola foto, mozno by som si spomenul ci nieco take nemam. Podla oznacenia je nemozne si vsetko pamatat :)

Uživatelský avatar
gastro
Příspěvky: 8
Registrován: 28 bře 2013, 01:00
Bydliště: Chrudim

#6 Příspěvek od gastro »

tak děkuji,scháním tedy rozměrově podobnou dvanáctku,je to prcek 37x33mm s roztečí pro šroubky 53mm tak jdu hledat.Ještě jednou díky všem :D

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“