Odblok Nokia TFE-2 Premicell aneb nenajde se pamětník?

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

Odblok Nokia TFE-2 Premicell aneb nenajde se pamětník?

#1 Příspěvek od Michal22 »

Neznámou shodou náhod se mi tu sešly dvě Nokie TFE-2, obě blokované na Eurotel. Každá má jiného pána. Divná shoda náhod, vzhledem ke stáří zařízení.
Každopádně oba pánové požadují odblok.
Já osobně tyhle brány v praxi nezažil, potkával jsem už ty novější (Nokia 22, Nokia 30 atd.).
Strejda Gůgl mi našel na nějakém fóru zapojení pinů M Bus rozhraní- měl by to být pin6 v horní řadě (MBUS) a pin6 v dolní řadě (GND). Udělal jsem si jednoduchý konvertor podle: http://www.mygsmindia.com/vbb/nokia/431 ... atics.html (třetí shora), ale komunikace žádná (použitý program Nokia Tool).

Jsem hodně na vážkách s několika problémy:
1. Je TFE-2 už DCT-3 nebo ještě DCT-2?
2. Stačí tenhle jednoduchý převodník nebo mám vytáhnout ze šuplete MAX232 a bastlit víc?
3. Nevadí že převodník nenapájím ze sériového portu, ale zbaběle požívám 5V z USB?
4. Můžu místo BC239C použít KC509?
5. Nevadí že místo 74HC04 používám klasický šuplíkový MH7404?

F BUS převodníky mi běhaly bez problémů, ale M BUS jsem nikdy ještě nepraktikoval :-(


Celkově nevím čeho se napřed chytit, tak kdyby někod věděl co a jak, byl bych moc vděčný.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#2 Příspěvek od warp »

Po roce dopisuju k tomuto tématu,
mám tuto GSM bránu také, funguje mi s kartou TescoMobile (O2), zkoušel jsem však najít možnosti jak se podívat na její nastavení a to WinTesla jsem sice nainstaloval, ale nikde nemùžu sehnat knihovny "TFEK2.DLL a TFEK2EN.DLL" nezbytné pro komunikaci s ní. SM a USM mám, v nich o tom píšou, dále je tam zmínìný headset HSN-5K - i toto oznaèení jsem objevil na sluchátku z historické NMT Nokie (malý kuføík) - má však 8-mi pin RJ45, tady je potøeba vlastnì stejné oznaèení ale s 6-ti pinem. Google nenašel nic rozumného. Pokud nìco máte, podìlte se prosím o to (i pøes SZ). Pøedem dìkuji za každé informace. Pokud by "Michal22" nìco dále potøeboval tak a￾ dá vìdìt.

Uživatelský avatar
rudis
Příspěvky: 101
Registrován: 28 dub 2005, 02:00

#3 Příspěvek od rudis »

GSM brány TFE-2 jsem už několikrát dělal , M-bus piny jsou správně jak píšeš , napájení celé brány je 7V a konektor je opačně - čili plus na kostře , že to je zapnutý se pozná podle blikající LEDky .
Program , která na to mám vyzkoušený je "legendární" " Kočí 3,52"
a zafajfkováno jako 16xx , čili DCT2 jestli se nepletu.
R.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Dostal sa mi do ruk tento zazrak, nastastie nie je blokovany.

Neviete nahodou, ci podporuje CLIP (s nejakym firmwarom)? Lebo mi CLIP nefunguje (na pripojenom telefone sa ziadne cislo nezobrazi). Ale podporuje pulzne vytacanie, takze sa tam da pripojit telefon s cifernikom :D

Uživatelský avatar
trino
Příspěvky: 1
Registrován: 24 zář 2018, 02:00

#5 Příspěvek od trino »

Ahoj chtel jsem se zeptat. nevite nahodou nekdo jak pripojit slouchatko Nokia HSN-5k k TFE-2 moc bych uvital nejakou radu. nechci k tomu shanet zalozni baterii diky za vsechny rady. popripade nejaka schemata dekuji

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#6 Příspěvek od warp »

Oživuji po více letech dotazem ohlednì asi nutného odbloku této GSM-brány, pøípadnì jiného øešení. Mám v provozu svojí mnoho let, získal jsem však další, kterou bych také rád zprovoznil, byla v ní deaktivovaná SIM O2 a i po vložení mojí funkèní SIM (též spoleènosti O2) se nepøihlašuje k síti - stále bliká LED1. Programovací zaøízení nebo jiné postupy jsem stále nikde neobjevil i po tolika letech, pravda že dnes už asi skoro "mrtvé" zaøízení - umí jen 900MHz. Má snad nìkdo nìjaké (nové) poznatky? Díky

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“