11AK30, nedostava impulz na riadok

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
omegatv
Příspěvky: 401
Registrován: 08 úno 2006, 01:00
Bydliště: Okr.Prešov

11AK30, nedostava impulz na riadok

#1 Příspěvek od omegatv »

Zdravim.Mam problem s tymto TV Po zapnuti zdroj nabehne bez problemov led svieti na zeleno.Napetia všetky OK.No nedostava impulz na riadok.Všetky bežne pripady vyskušane ,krištal vymeneny kond.okolo premerane,M1 v kol.BU808 vymeneny, napetia na STV223X su OK .Aka je pravdepodobnost že je vadny STV223X,zatial som sa s tym ešte nestretol.Ak ma niekto ešte nejaku inšpiračnu poznamku ,tak by som bol rad.Dnes je každa zakaska dobra.
...Laco...

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

možno ti to pomôže
Přílohy
11ak30-tech_bulletins.pdf
(135.15 KiB) Staženo 319 x
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
JaDu
Příspěvky: 238
Registrován: 25 bře 2010, 01:00
Bydliště: Liptov

#3 Příspěvek od JaDu »

Ak to ešte nie je vyriešené, navrhujem pozrieť, pokiaľ sa tak nestalo, napätie v uzle R639/R640 (spätná väzba z kol. bu808), odhadujem 1,5-1,8V. Nejaké napätie, podľa deličov, musí byť aj na pine 49 STV22.., z pinu 48 nevidno po zapnutí ani zopár impulzov?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

Obnovím vlákno, zápasím s Oravou 11ak30, po aktivaci ze stby párkrát problikne zelená LED,řádek párkrát naběhne ale vše padá jako při přetíženým zdrojí. Po cca 10 sec to vzdá, vypne buzení řádku a jede jen zvuk, napětí zdrojů potom OK, 808-OK, C613 pro jistotu nový 47uF. Když do cesty mezi 120V a trafo zapojím žárovku, najede to s úměrně sníženým výkonem. Výstupy z VN trafa bez zkratů. Tipuju buď samotný trafo nebo měký napájení? Jak zkusit, že zdroj dá proud jaký má?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
JaDu
Příspěvky: 238
Registrován: 25 bře 2010, 01:00
Bydliště: Liptov

#5 Příspěvek od JaDu »

Prúdový odber asi zmerať len na funkčnom, tento tvp som už dlhšie nevidel. Podľa popisu by som navrhoval ešte pozrieť nadprúdovú ochranu - R824 a spol., ak je tento odpor ok, skúsiť štart so skratom B+_p na zem.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

Prostě mám asi dvě možnosti, buď je zkrácené někté vinutí trafa nebo zdroj dává měnší výkon. Spíše se kloním k té častější a pravděpodobnější verzi s vadným trafem. Jen mě trochu mate že když to dám přes žárovku tak to jede sice s polovičním +U ale i výstupní napětí jsou 1/2.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
JaDu
Příspěvky: 238
Registrován: 25 bře 2010, 01:00
Bydliště: Liptov

#7 Příspěvek od JaDu »

Takže chyba v precitlivosti prúdovej ochrany je vylúčená? R824 má príslušnú hodnotu a počas tých pár sekúnd štartovania sa neobjavujú kladné impulzy na B+_p , alebo ešte istejšie na pine 52 na IC501, kde sa zbiehajú viaceré "chybové hlásenia" ?

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#8 Příspěvek od KUBO »

:idea:
Přílohy
11ak30-tech_bulletins.pdf
(135.15 KiB) Staženo 144 x
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#9 Příspěvek od mi-ro »

Obvod proudové ochrany je tady vynechaný, z L808 jde propojka přímo na elyt a trafo. Jen mi je záhadou, že kdyby bylo trafo KO tak by nejspíš bralo s sebou i 808 ale to statečně odolává a se žárovkou to jede. Natvrdo cykluje a po chvíli vypíná buzení řádku a pak už zdroj jede vč zvuku (mimo horizontálu).
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
JaDu
Příspěvky: 238
Registrován: 25 bře 2010, 01:00
Bydliště: Liptov

#10 Příspěvek od JaDu »

Takže zásah mimo. Nemám ďalšie veľké nápady, no tiež by som sa nenáhlil meniť riadkové trafo, prípadný skrat závitov by sa možno prejavil na linearite obrazu. Okrem skratu v trafe alebo kondíku pri vyššom U asi má zmysel uvažovať aj s chybou v spätných dohľadoch v rámci riadkového stupňa. Nebolo by od veci pozrieť cestu signálov H_SYNC a LFB, pochádzajúcich z kapac. deliča v K bu808 a predsa aj pin 52 na IC501. Čo sa týka riadkového trafa, skrat by sa mal prejaviť aj znížením amplitúdy U na K bu808 počas spätného behu, kde by som v stave o.k. očakával okolo 850V. Niekto jeho stav možno dokáže posúdiť podľa počtu tlmených kmitov po budiacom impulze (po jeho vybratí alebo poodpájaní vývodov).

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#11 Příspěvek od mi-ro »

Trfo měnit nebudu, ani nvm zda by se vůbec dalo ještě objednat. Jde o spíše o pomoc starýmu člověkovi a oprava spíš už ze zajímavosti. V tomto případě už nejde o kšeft. Právě že se to chová nestandartně tak mě to zajímá. Kdyby bylo KO bu808 tak už to bylo dávno v kopřivách. Jestli se potvrdí vadný trafo dopadne to stejně. Co kdyby to byl "jen ňákej odpůrek" :D
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
oravan
Příspěvky: 675
Registrován: 02 led 2010, 01:00

#12 Příspěvek od oravan »

no profíci sa ukážte, trepat blbosti viete ale konkretne poradiť nik daj SS pkial nik ti z oprvárov nevie poradit klasická závada

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#13 Příspěvek od bu2520 »

zkusil bych odpojit napájení vertikálu, jestli není problém v něm.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#14 Příspěvek od mi-ro »

Není.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#15 Příspěvek od mi-ro »

Oravan, máš ss, budu rád za každý nápad, třeba se povede :D dík
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“