Sony DAT DTC-59ES, sám si přepína kvalitu nahrávky

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

Sony DAT DTC-59ES, sám si přepína kvalitu nahrávky

#1 Příspěvek od cputakt »

Zdravím,píši tady za kolegu který si nedávno koupil tento skvost.
Mašina jela asi měsíc bez problému,kolega nahrával jednu kazetu za druhou ale jednoho dne mě potkal a říkal že mu v něm něco cvaká.Byl jsem se na to mrknout a zjistil jsem že při nahrávání přez analogový vstup si DAT sám přepíná kvalitu nahrávky nejde poznat jestli přepíná jen mezi 48 a 44,1 nebo přepíná i na LP.Cvaká relátko právě na přepínánání kvality nahrávky ale dělá to samovolně,přez optický vstup je vše vpořádku a při přehrávání dobře nahrané kazety je to taky v pořádku.
Zkoušeli jsme vyčistit rotační hlavu ale nepomohlo to,nevíme čím by to mohlo být.Stalo se to po tom co nahrával 5 CD jdno za druhým takže magič jel nepřetržitě asi 4 hodiny v kuse u posledního co nahrával se začalo tohle dít.
pokud někdo ví na co se mrknout budu rád za rady.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

A krom toho, že to ty režimy přepíná, indikuje je taky na displayi ?

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od cputakt »

Je to tak rychlé že to nestihne zobrazit nebo to vůbec display nezobrazuje.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Sendyx »

Tak je třeba se podívat na napájení toho relátka a na ovládací povely...

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od cputakt »

Ovládání je přes posuvný přepínač a napájení toho relátka půjde z nějakého řídícího švábu do kterého jdou chybné informace.Pokud je dat na pauze jako AD převodník je vše vpořádku a převodník se tím přepínačem dá ovládat a samovolně se nic neděje.Je možné že problém bude na vstupu analogového signálu nebo nějaký problém v mechanice.Bývalý majitel tvrdil že mu to taky párkrát udělalo a že prý to bylo špatnou kazetou ale zkoušeli jsme i nové kazety a problém byl pořád stejný.

Uživatelský avatar
Jintaj
Příspěvky: 8
Registrován: 01 kvě 2013, 02:00

#6 Příspěvek od Jintaj »

Něco podobného mi dělala DTC-55ES. Pomohla pouze výměna "základní desky". Jako příčina se ukázal "šváb" CXD2601AQ, který je i v modelu DTC-59ES. Protože je v pouzdře SMD se 100 vývody, je snazší vyměnit desku než shánět jiného švába a letovat.
CXD2601 funguje jako DSP, rozhraní A/D a D/A převodníku, korektor chyb, detektor SCMS a modu/demodulátor.
Servisní manuál k přístroji je ke stažení zdarma zde:
http://elektrotanya.com/?q=keres

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od cputakt »

Jsem se spletl v typu DAT je to DTC-60ES ale to asi nehraje roli,je tam jen jedna funkce na víc.Toho švába asi nikdo nevymění a ani jsem ho nenašel na prodej ale uvažoval jsem že bych to obešel a to relátko vyklémoval a nechal na tvrdo v režimu 48khz.

Uživatelský avatar
Jintaj
Příspěvky: 8
Registrován: 01 kvě 2013, 02:00

#8 Příspěvek od Jintaj »

Obávám se, že to nepomůže. Nejde jen o relátko, to DSP (CXD2601 by měl mít i DTC-60) nemění, resp. neposílá povel ke změně vzorkovacího kmitočtu jen na relátko, ale i do převodníku, paměti, attenuatoru a dalších švábů okolo sebe. Zkuste sehnat stejný model s jinou poruchou a udělt ze 2 špatných 1 dobrý kus.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od cputakt »

Tak DAT se po 14 dnech sám umoudřil a zase nahravá bez problému,je to nějaká zvláštní porucha.

Uživatelský avatar
Jintaj
Příspěvky: 8
Registrován: 01 kvě 2013, 02:00

#10 Příspěvek od Jintaj »

Nebo spíš vadný (studený nebo přerušený vlasový) spoj někde na desce.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“