ANTI STICK k trafozváračke

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
780529
Příspěvky: 131
Registrován: 11 zář 2007, 02:00

ANTI STICK k trafozváračke

#1 Příspěvek od 780529 »

Zdravím Vás. Chcel by som poradiť ohľadom nižšie uvedenej schemy Antisticku a softstartu celkového zapojenia Mám trafozvaračku na 220/380 V /RTB-3/. Regulácia prudu je prepinaním vynutia na primare trafa. Moja predstava by bola že na vstupu by bola triakova regulacia (paralelne zapojené dva Triaky KT728/600-800V, ale namiesto BTA41/800V ako v scheme) a taktiež miesto potenciometra by bol pevný napr. 500k odpor.

1. pri zapnutí zváračky by regulácia slúžila ako softstart, nakoľko by bol triak cca do 1 sekundy ( v scheme nie je zakreslený časovač zopnutia stykača) premosteny výkonovým stykačom a dalo by sa zvarať a regulovať zvarovací prud prepínačom na primárnej strane

2. v prípade, že prilepí elektródu Antistick zopne relé a tým pádom preruší napájanie stykača, kontakty stýkača sa rozpoja,ukončí sa premostenie triakov a prúd by tiekol triakmi cez triakovej regulácie.

3. po odstránení prilepenia sa opäť rele rozopne, stykač zopne, premostí triaky a všetko funguje ďalej

Chcel by som Vás poprosiť, či je takéto riešenie možné.

Ďakujem za rady.
Přílohy
zváračka.jpg
(99.8 KiB) Staženo 159 x

Uživatelský avatar
780529
Příspěvky: 131
Registrován: 11 zář 2007, 02:00

#2 Příspěvek od 780529 »

Chcel by som Vás poprosiť, či by mohlo byť taketo zapojenie aj funkčné ako antistick k trafozváračke
Přílohy
Antistick k trafozvaračke.jpg
(53.64 KiB) Staženo 73 x

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“