Software fotoalbum pro PC

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

Software fotoalbum pro PC

#1 Příspěvek od kevin_mitnick »

Neznate nekdo vhodny software pro vytvoreni a prezentaci digitalniho fotoalba?

Mama umi pocitac akorat zapnout a tak bych ji do starsiho notebooku rad nainstaloval nejakou aplikaci, ve ktere by mohla pritelkynim prezentovat fotky vnoucat co nejsnadneji. Ma predstava je ze se soft spusti pres startup pri startu woken, ona si po spusteni programu vybere album (dovolena, krtiny, prazdniny, vanoce) a pak by v albu uz jen proklikavala mezi fotkama treba sipkami, nebo mezernikem. Alba a konfiguraci bych ji udelal ja a pro ni by to bylo totalne blbuvzdorne...

Uživatelský avatar
SDZ
Příspěvky: 420
Registrován: 11 bře 2011, 01:00

#2 Příspěvek od SDZ »

Takovou jednoduchou aplikaci můžeš zkusit napsat (není na tom nic složitýho).Vytvoř někde ve složce(třeba adresáři aplikace) podsložky s názvama "Dovolená ...." V programu pak načteš po kliknutí do seznamu (nebo jinak) na název a načte se požadovanej adresář. Něco jako starší verze ACDSee (používám 2.42 -hodně stará).Pokud plánuješ vytvářet prezentace,můžeš zkusil třeba OpenOffice

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Já používám Softíček FlipAlbum.Dá se v něm pěkně setřídít fotky,ještě navíc všude vložit komentář-text,popřípadě i místo foto se dá vložit i klípek.
Samozřejmostí je i vložení vodoznaku.
Výslednej efekt je pak takovej,že se Ti na obrazovce oběví kniha,které se začnou otáčet listy,která se dá i podmalovat hudbou a spoustu dalších věciček,ale to by bylo asi na dlouhé povídání.No a pak,pokud uživatel chce,dá se to i vypálit na CD/DVD a takto vypálené po zasunutí do mechaniky se samo nabootuje.
Dělám takovehle malinké Presentačky třeba na DVD-8cm,nebo Vysitky s potiskem.Je to pak paráda někomu dát takovejhle dáreček.
Softíček má i Pálicí prográmek,kterej si načte,(pokud uživatel chce),výrobní číslo konkrétního média a to je pak dále použito jako Key,takže se nedá udělat kopie.
Naposledy upravil(a) Jiri_REZEK dne 09 čer 2013, 14:31, celkem upraveno 1 x.
EXA

Uživatelský avatar
honzatesil
Příspěvky: 4
Registrován: 09 čer 2013, 02:00

#4 Příspěvek od honzatesil »

Něco umí generovat i obyčejný Irfan. Jinak já jsem před časem použil Rajce.net, kde jsem si založil účet a vytvořil svoje alba.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“