Anténa TV pokojová DVB-T - přijímá i obraz v HD ?

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

Anténa TV pokojová DVB-T - přijímá i obraz v HD ?

#1 Příspěvek od Radimosso »

Zdar všem,
chci si pořídít pokojovou anténu na dvb-t , ale nevím , jestli je v nich nějaký rozdíl pokud bych chtěl i příjem v HD.
Nebo je to jedno a HD přijímá každá a záleží pak na tuneru?
dík

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#2 Příspěvek od ok1xgi »

Hlavně to musí umět telka s tunerem (STB). Anténa je furt stejná.
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#3 Příspěvek od Radimosso »

Takže pokud je na krabici psáno HD nebo není , tak je to jen "lepší reklama " a výsledek bude stejný ?

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#4 Příspěvek od ok1xgi »

Tak tak
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#5 Příspěvek od tomasjedno »

Radimosso píše:Nebo je to jedno a HD přijímá každá a záleží pak na tuneru?
...a na tom, jestli její zisk postačí pro příjem multiplexu, ve kterém chceš ten HD program přijímat. To může být jiný multiplex z jiného vysílače, než odkud přijímáš SD.

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#6 Příspěvek od ok1xgi »

Tak to je též pravda. Ale pokud mu to nechytne pokojovka "Non HD", tak HáDéčková to nespasí.....
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

Zdarec.. speciální "anténa na DVB-T" neexistuje, taktéž neexistuje speciální anténa na DVB-T-HD. Všechno jsou to reklamní kecy a žvásty.. Anténa Ti přijme jakkýkoliv signál. Ať digitál, nebo analog. Jen záleží, na který pásmo je vyprojektovaná (jestli VHF, nebo UHF).. Pokud za anténu připojíš nevhodný rozvod, signál zabiješ odrazama a jiným rušením.
pokojový antény k set-top boxům jsou jen přizpůsobeny k napájení 6V, který většina těchto zařízení umí posílat do antény, pokud si to nastavíš a pokud máš tzv "aktívní anténu", což je anténa z vestavěným zesilovačem..
Pokud jsi měl kvalitní anténu na příjem analogu, připoj ji na set-top box, trochu pošteluj s natočením a můžeš koukat na vše, co je dostupné v tvý lokalitě a co zvládne ten STB.. Já tu mám digitál, aniž bych o něj nějak moc usiloval.. A to na starou pokojovou anténu, která je přišroubovaná na okenním rámu..

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Pokud se týče antény, tak já má i tu na HD příjem. Konec koaxiálu jsem zbavil obalu v délce 12 cm a na to vnitřním vodiči délky 12 cm jsem na konci udělal očko, aby pasoval na hřebík ve zdi. Přijímám 18 programů plus ty v HD. Ale bylo to fakt drahé, asi pět minut mého úsilí. :lol:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#9 Příspěvek od kokun »

Ale už nepíšeš, že na vysílač "dohodíš kamenem".
Mně tu nepomůže ani X-colorka za "zlaceným" předzesilovačem - aneb "z ho*na bič neupleteš a když upleteš, tak nepráská".
Máme pouze MUX1 a MUX2 (9 programů) + 2 slovenské MUXy (7 programů) - vše SD (i když STV1 i v HD) 8O :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#10 Příspěvek od Radimosso »

Já měl v plánu něco takového :

http://www.elektrofil.cz/elektrofil/esh ... og-i-DVB-T

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Kaca »

Zdravím!
Kamarád od někud přitáhl tohle že to už někdo nepotřebuje. Neptal jsem se kdo. Zvládne to 20 kM od Plzeňské vodárny vzdušnou čarou příjem televizního signálu tak aby to fungovalo? Já to redy zkoušel a nic ale nevím jestli vůbec funguje. Kolik má mít odběr ten zesilovač v ní? Ví to někdo? Má s tím někdo zkušenosti? Nebo to mám rovnou vyhodit? Bydlím u Kralovic okr Plzeň - sever a nejde na to ani Krašov. Na síto ano a na síto se zesilovačem v anténě 32 dB jde i ta vodárna. Tak co s tou Strongou?

Díky!
Přílohy
IMG_1181.JPG
(27.93 KiB) Staženo 70 x
IMG_1179.JPG
(35.97 KiB) Staženo 65 x

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#12 Příspěvek od Radimosso »

kolega ho má, ale neví jestli to umí HD, jinak chytá velmi slušně

z balkonu přes kopec na vysílač Javorový

http://www.elektrofil.cz/elektrofil/esh ... og-i-DVB-T

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

kokun píše:Ale už nepíšeš, že na vysílač "dohodíš kamenem".
No jasně, proč taky ? O síle signálu tady taky nebyla řeč, ale jen o anténě s HD. :wink:

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od Michal22 »

Hromada anténích systémů (od dipólu z kousku drátu po hypersuperextra DVBT šmejdy za tisíce) zvládne příjem i HD. Rozdíl bývá v tom, jak se taková věc zachová při zhoršených příjmových podmínkách, další věc (která dělá občas problémy mě) je překrývání vysílačů.
Zrovna dnes jsem pokusně- asi po třech měsících- přeladil STB, najednou na mě vykouklo hafo nových programů: Telka, Smíchov, Pohoda, Inzert TV, Nova HD (to můj oldies STB neumí :D ), Fanda, Tip TV, Active a Óčko Gold.
To je o devět programů víc než dřív. A to mám jednu Colorku otočenou na Kojál, zbytek bere bokem z Hádů. Předzesilovač a domovní zesilovač od Malýho.
Tož co mám dělat, mám si jít koupit DVBT HD ready anténu?

Sakra, tyhle dotazy jsou tu co chvila- anténa sama o sobě nemá vliv na možnost příjmu HD TV nebo čehokoliv jiného v DVBT pásmu (potažmo v klasickém UHF)- pokud se bavíme v rovině JDE TO/NEJDE TO. Vždy je to o tom, co dokážu napřijímat a v jaké úrovni. O ničem jiném...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#15 Příspěvek od lumca »

Radimosso píše:kolega ho má, ale neví jestli to umí HD, jinak chytá velmi slušně

z balkonu přes kopec na vysílač Javorový

http://www.elektrofil.cz/elektrofil/esh ... og-i-DVB-T
Má to jen menší chybu! Ze stanoviště Javorový u Třince, se už žádná tv ani analogová, ani v DVB-T nevysílá. Pouze rozhlas na FM. Takže odtud těžko! Nejspíš přijímá LH na K37 a K54 (DVB-T MPX1 a MPX2)!

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“