Když tři neděle prší...

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

Když tři neděle prší...

#1 Příspěvek od ok1hga »

. . . mohli už čtrnáct dní dopředu upouštět

http://www.novinky.cz/domaci/304037-na- ... openi.html

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

typicke,budu hazet vinu jeden na druheho a koktat ze nemali predpoved vcas... pritom pomaly 2 tyzdne vkuse fakt chcalo... kazdy priemerne inteligentny clovek si tak asi domysli co bude nasledovat... len oni to dopredu nevedeli... :roll:

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od AmarokCZ »

Kecy v kleci. To jsou ti lidi vážně tak blbí, že si neumí vzít do ruky kalkulačku aby si spočítali, že ta nádrž s tou povodní udělá prd?
A co hlavně: u Vltavské kaskády je odjakživa funkce ochranná jen takový "bonus", tak fakt nevím, proč si lidi stěžujou...
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

To jsou zase bludy rádobyznalců.

Třeba Orlík už v květnu do okamžiku nástupu povodňové vlny zdvojnásobil upouštěním svoji retenční kapacitu.

I kdyby se na Vltavě hlavu postavili, je tady ještě neregulovaná Berounka, kterou těžko můžou kompenzovat a to množství vody bylo obrovský.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... e-tvrdilo/

Že se od začátku bere největší ohled na Prahu je poznat, ale po bitvě je každý generál.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#5 Příspěvek od Zmije »

Orlík má objem 720•10^6 m³ , Prahou protékalo max. nějakých 3200m³/s což už je hodnota po regulaci, kolik byl přítok do přehrady nevím, ale odhadnu to na 4000m³/s, regulovat by se mohlo např. na 2500m³/s rozdíl, který se ukládá do přehrady je 1500m³/, za předpokladu prázdného Orlíku na začátku by jeho kapacita stačila k regulaci po dobu 720•10^6/1500=480•10^3s = 133h = 5,5 dne.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jenže objem použitelný pro zadržení vody je s bídou poloviční.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od AmarokCZ »

Zmije: zkus míň spekulovat a víc se držet reality, pro příště: http://www.pvl.cz/portal/nadrze/cz/mereni_0011.htm
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od CZJKP1 »

Škoda že už to v Praze tak klesá. Tvořilo to pro mě samé výhody!! Mohlo to trvat trochu déle. Jen dva dny škola zavřená :(.. A metro mi taky vyhovuje, že si frčím domů v jednom tahu bez zastávek !

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#9 Příspěvek od fero7 »

CZJKP1 píše:Škoda že už to v Praze tak klesá. Tvořilo to pro mě samé výhody!! Mohlo to trvat trochu déle. Jen dva dny škola zavřená :(.. A metro mi taky vyhovuje, že si frčím domů v jednom tahu bez zastávek !
To si sa "vyfarbil". To je vela aj na 7 rokov.
Ad2. Po vojne je kazdy general.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#10 Příspěvek od keemo »

Az by bol medzi tymi co im Vzala voda strechu nad hlavou tak to by iné písal...

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od CZJKP1 »

myslel jsem to v ironii spíše.. Ale i tak, tento týden byl super!

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#12 Příspěvek od rezis »

Ono to bude celé složitější.
Tu trochu menší retenční prostor, tu vykácená stráň, tu zasypáno odvodnění, tu vyasfaltovány plochy a voda stažena do toku, tu upraveno koryto....
Ve výsledku průser. Ono řeka má záhyby před městy aby se případně mohla velká voda rozlít do polí a nezanechala škody. No a na to vše lidé nějak tak zapomínají....
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#13 Příspěvek od kejki »

Při 100 litrech na metr čtvereční to žádné žížaly nezachrání. Stačí se podívat na povodně v 19. století.
Když vloni zjara tři měsíce prakticky nepršelo, to byla voda v přehradách dobrá.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od CZJKP1 »

Tady máme průser s drenáží, takže jsem musel odčerpávat vodu z té jímky, kde se má vsakovat, jinak by se tlačila do sklepa.. Ale s tím je problém aniž by byly povodně :D.. cca 3 roky, asi se to dno té šachty změnilo v jíl a už to po pár desítkách let nefunguje, ale tak co, čerpal jsem a nemusel do školy.. Není to pohoda lahoda? :wink:

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#15 Příspěvek od kovar »

V roce 1997 jsem měl vodu v baráku z tiché orlice, která měla normálně v korytě tak nejvýš 40cm!Během 3 hodin se zvedla o 4m!Nikdo to vůbec nepředpokládal a ani si to nepřipouštěl že je to možné.Pánové voda je nevyszpytatelný živel a nedá se před ní utéct!A to co se dělo na Vltavě a Labi těžko někdo mohl ovlivnit.Ta voda tam prostě byla a někam musela odtéct.Nezabránilo by tomu ani nějaké regulované odpouštění z přehrad.
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“