izolační zesilovač

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
petrsl
Příspěvky: 18
Registrován: 18 dub 2013, 02:00

izolační zesilovač

#1 Příspěvek od petrsl »

Dobrý den, použil jsem ve své práci izolační zesilovač AM1200 a zítra budu obhajovat a ted jsem si uvědomil že by se mohli zeptat jak je tvořen izolační přechod jestli induktivní nebo kapacitní ? jediný co jsem vyzkoumal že by to mohlo být induktivní vazbou ale vůbec jsi nejsem jistý
zde je datasheet http://www.ti.com/lit/ds/symlink/amc1200.pdf

mockrát děkuji za rady

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Opticky, zpětnou vazbou kompenzovanej optickej přenos - žádná induktivní nebo kapacitní vazba neudělá v tak malým futrálu izolační odolnost 1200V trvale a víc jak 4kV špičkově...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
petrsl
Příspěvky: 18
Registrován: 18 dub 2013, 02:00

#3 Příspěvek od petrsl »

no a kdyby byla použitá nějaká sigma-delta modulace?
děkuji

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Nevím, ten optoizolák má prostě ve struktuře dvě optický infračervený přenosový cesty - jedna je pro signál, druhá "svítí" zpátky a slouží k linearizaci přenosový charky pro tu první.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
petrsl
Příspěvky: 18
Registrován: 18 dub 2013, 02:00

#5 Příspěvek od petrsl »

INTRODUCTION
The differential analog input of the AMC1200 and AMC1200B is a switched-capacitor circuit based on a secondorder modulator stage that digitizes the input signal into a 1-bit output stream.
nevím no já si měl zato že je tam nějaké modulace
jen doufám že se na to nebudou ptát :D

Uživatelský avatar
radekrd
Příspěvky: 642
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od radekrd »

Používá to kapacitní oddělení velmi malou kapacitou. Je to tam i napsané. Nejdřív se provede modulace (asi sigma delta), pak se to přenese přes malinkou kapacitu (cca 2pF) a demoduluje dolní propustí.

Různí výrobci používají různé způsoby oddělení: Texas typicky kapacitní, AD induktivní a Avago optické.
Opticky, zpětnou vazbou kompenzovanej optickej přenos - žádná induktivní nebo kapacitní vazba neudělá v tak malým futrálu izolační odolnost 1200V trvale a víc jak 4kV špičkově...
Právě, že udělá.

Uživatelský avatar
petrsl
Příspěvky: 18
Registrován: 18 dub 2013, 02:00

#7 Příspěvek od petrsl »

mockrát děkuji

Odpovědět

Zpět na „Poradna“