"Vylepšení" MUX3 Černá Hora

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

"Vylepšení" MUX3 Černá Hora

#1 Příspěvek od Celeron »

Východočeši co chytáte DVB-T z Černý Hory. Dnes nám přestěhovali MUX2 ČRK na 39 kanál a MUX3 Digi Group na 34 kanál. Výsledek, alespoň u mě naprostá hrůza. MUX2 je dobrej, ani za hustýho deště žádná bitová chyba. Barrandov zmizel. Ale celej MUX3 je naprosto nepoužitelnej!! Bitová chyba neustále 5-10 (10 je max) neustále dropuje a seká se obraz i zvuk. Jestli to takhle zůstane, tak potěš pánbu :cry: Před změnama šlo vše perfektně. Na Černou Horu mám přímou viditelnost přesně 50 km a má mít 100KW. Netušíte prosím někdo co se děje a zda to je konečný stav? Co jinak dělat? Lokalita Nový Bydžov. Praha tu skoro nejde, Krásno je stíněný, něco jde z východu ale taky slabý...
Díky
Jirka

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#2 Příspěvek od lumca »

?? Kanály, které uvádíš (MPX2 - K39 a MPX3 - K34) vysílají z TXu Pardubice - Krásné a nikoliv z ČH! Tam dneska dojde k přeladění MPX2 z K61 na K38(!!). Má se tak stát nejpozději v 15h. V současné chvíli je ještě na TXu ČH výluka TV vysílání na všech tv kanálech. Podle interních informací práce finišují a k zapnutí MPX2 na novém K38 by mělo dojít během několika málo minut.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Jojo, ještě párkrát a Alcad i Teroz mají na roky dopředu vyděláno.
Čeká mě další výměna vložky v STA a seřízení, jen co se vrátím domů, jinak mě skalní seriálové závislačky sežerou.
O neustálých výměnách a přelaďování kanálových zesilovacích vložek v STA jsem toho tu už jinde popsal dost. Kam zmizel ten pocit jistoty, že z téhož vysílače pojede na témže kanálu program dalších 20 let...?

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#4 Příspěvek od monterjirka »

Hill píše:...
... Kam zmizel ten pocit jistoty, že z téhož vysílače pojede na témže kanálu program dalších 20 let...?
Proč mám ten dojem, že v kraji, kde se podle hejtmana žije nejlépe, by mohl jít alespoň 3. MUX, když už o 4. a 5. si můžeme nechat všude kromě "evropského hlavního města kultury" jenom zdát?
A co vedlo ČTU k té škodolibosti, že nedokázal Barrandovu nechat původní identifikaci, aby se nemusel nově ladit, když vysílá tam, kde vysílal?

Uživatelský avatar
texi
Příspěvky: 353
Registrován: 25 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od texi »

Celeron píše:Východočeši co chytáte DVB-T z Černý Hory. Dnes nám přestěhovali MUX2 ČRK na 39 kanál a MUX3 Digi Group na 34 kanál. Výsledek, alespoň u mě naprostá hrůza. MUX2 je dobrej, ani za hustýho deště žádná bitová chyba. Barrandov zmizel. Ale celej MUX3 je naprosto nepoužitelnej!! Bitová chyba neustále 5-10 (10 je max) neustále dropuje a seká se obraz i zvuk. Jestli to takhle zůstane, tak potěš pánbu :cry: Před změnama šlo vše perfektně. Na Černou Horu mám přímou viditelnost přesně 50 km a má mít 100KW. Netušíte prosím někdo co se děje a zda to je konečný stav? Co jinak dělat? Lokalita Nový Bydžov. Praha tu skoro nejde, Krásno je stíněný, něco jde z východu ale taky slabý...
Díky
Jirka
...až na ty uvedené kanály s Tebou sohlasím, Fanda a spol. kostičkují z 45.kanálu ještě včera ok,dnes bída.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#6 Příspěvek od scorpions-cz »

Jen ať se vyměňuje a přelaďuje ,práce pro SBD,SVJ a pro obec je dobrá :lol:

Uživatelský avatar
texi
Příspěvky: 353
Registrován: 25 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od texi »

texi píše:
Celeron píše:Východočeši co chytáte DVB-T z Černý Hory. Dnes nám přestěhovali MUX2 ČRK na 39 kanál a MUX3 Digi Group na 34 kanál. Výsledek, alespoň u mě naprostá hrůza. MUX2 je dobrej, ani za hustýho deště žádná bitová chyba. Barrandov zmizel. Ale celej MUX3 je naprosto nepoužitelnej!! Bitová chyba neustále 5-10 (10 je max) neustále dropuje a seká se obraz i zvuk. Jestli to takhle zůstane, tak potěš pánbu :cry: Před změnama šlo vše perfektně. Na Černou Horu mám přímou viditelnost přesně 50 km a má mít 100KW. Netušíte prosím někdo co se děje a zda to je konečný stav? Co jinak dělat? Lokalita Nový Bydžov. Praha tu skoro nejde, Krásno je stíněný, něco jde z východu ale taky slabý...
Díky
Jirka
...až na ty uvedené kanály s Tebou sohlasím, Fanda a spol. kostičkují z 45.kanálu ještě včera ok,dnes bída.
...po 15.hod. je i 45. dobrý :D

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

Omlouvám se za zmatek. Jak vypnuli celou Černou Horu, tak jse proladil automatem a naskákaly mě tam odrazy zezadu z Krásna. Černá Hora v tý době ještě na nových kanálech nevysílala a tak jsem se domníval, že ten slabý signál je z ní. Teď už jede a u mě dobrý. Takže sypu si popel na hlavu....
Jirka

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#9 Příspěvek od ok1hga »

existuje někde nějaký harmonogram, co a kam budou přehazovat ?
CH60 na Černé hoře zůstane ?

. . . a kdo bude přelaďovat TV tisícům důchodců ?
co jsem přišel z práce, chodím po baráku a přelaďuji televize známým . . .

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#10 Příspěvek od Nagant »

U mě kanál 61 nejede a nic náhradního SET-TOP-BOX nenalezl. :(
Asi záležitost STA.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#11 Příspěvek od Hill »

Jistě, záležitost STA. A taky citlivosti přijímačů.
S vložkou pro K38 dnes odpoledne instalovanou mi doma všechny instalované kanály jdou (až na K21, ale to budu muset projít po spojích u rozbočovačů, někde to jde zřejmě jen kapacitou), ale už jsem byl u čtyř lidí, kterým jdou všechny kanály mimo K38. Prostě jim televize hlásí signál slabý, a, když identifikují, tak jen chvílemi. Až dosud s tím problém nebyl, ale na takového levného žebráka settopbox připojený na CRT televizi to na stejné zásuvce šlape.
Na průsak kabelu to podle délek nevychází, vodorovné rozvody máme vyměněné už před takovými 8 lety, když jsme měnili STA za bezkonvertorovou a zelené kabely se chovaly jako anténa cestou.
No, ještě to bude zajímavé.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

Tak jsem večer "opakovaně a lépe" :) kouknul jak maká Černá Hora.
MUX1 ČT 40k MUX2 ČRK 38k MUX3 CDG 60K. Vše na plnej kotel, 98-100%, bitová chyba 0. Podle toho pseudoměřáku v telce to teď ukazuje o 8-10% víc, než dříve.
Pak mi jde, doufám ze stejnýho místa, Regionál 7 na 21K Retro Music, Test a ČT1HD, ČT2HD, ČT Sport HD. Bohužel se na to nedá koukat, dropuje a seká se. Jestli platí že MUX1-3 mají 100KW a REG7 jen 10KW a zůstane to na stejným výkonu tak s tím asi moc nenadělám.
Chlum s MUX4 na 45K ani náznakem, s logárem natočeným cca 60 stupňů vlevo se ani není čemu divit.
Až přestane pršet, mám na stožáru kromě logára ještě nepoužitý sejto z dřívějška natočený na prahu, zkusím ji natočit na Chlum. Jenže co jsem slyšel tak Chlum v NB je malá alchymie.
Mohl by jste mi prosím doporučit co zkusit, aby se zlepšil REG7 z Černý Hory a MUX4 Chlum? Teď mám na půdě už léta asi 3 m pod anténama zesák IVO, co krmí 4 zásuvky po baráku. Kolik má zesílení a šum nevím, blbě se do šítu leze. Do zesíku je vstup kruhová VKV, VHF je nezapojený a jeden vstup UHF napřímo logáro. Jak nejlíp zkusit zesílit a sloučit REG7 a MUX4? Ten IVO jestli si dobře vzpomínám má 8 čudlů na nastavení zesílení podle kmitočtu, třeba se to na něco hodí.
Díky za radu.
Jirka

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#13 Příspěvek od BOBOBO »

A já , TV maniak , zůstal bez seriálů , maje za to , že na Černé padá moc vody . :D po práci přeladím ... Joo Hille , naštěstí Color + širokopásmozes . Doteď bez ašíbky .

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#14 Příspěvek od lumca »

Celeron píše:...Mohl by jste mi prosím doporučit co zkusit, aby se zlepšil REG7 z Černý Hory a MUX4 Chlum? Teď mám na půdě už léta asi 3 m pod anténama zesák IVO, co krmí 4 zásuvky po baráku. Kolik má zesílení a šum nevím, blbě se do šítu leze. Do zesíku je vstup kruhová VKV, VHF je nezapojený a jeden vstup UHF napřímo logáro. Jak nejlíp zkusit zesílit a sloučit REG7 a MUX4? Ten IVO jestli si dobře vzpomínám má 8 čudlů na nastavení zesílení podle kmitočtu, třeba se to na něco hodí.
Díky za radu.
Jirka
Zkus sem dát foto toho zesilovače nebo aspoň jeho označení, ale je otázka jestli ho fa IVO ještě vyrábí. Protože se mi nezdá, že by při třech vstupech (VHF I., VHF III. a UHF) měl mít osm regulačních prvků. Pokud by se jednalo o regulaci zesílení (proměnný útlumový článek 0 až 20dB), tak by tam ty trimry byly tři, pro každý vstup po jednom.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#15 Příspěvek od scorpions-cz »

Mám za to ,že IVO dělal zesík se 2 UHF vstupy(mimo VKV a VHF). Měl nejenom útlumový článek na vstupu,ale i nejaké laditelné propusti . Ladilo se to myslím kapacitním trimrem a byly na každém vstupu dva. Už jsem tyto zesilovače neměl několik let v ruce tak si to přesně nevybavuji. Já jsem je vždy nastavoval na dílně na polyskopu. V terénu bez měřáku to byla celkem pakárna.
Pro sloučení dvou signálů bych použil laděnej slučovač třeba od Malýho. Pokud je jeden signál extra slabej tak přímo do tý antény kanálovej zesík.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“