Oprava zdroje, soucastka K1006

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

Oprava zdroje, soucastka K1006

#1 Příspěvek od cigarkow201 »

Nevite nekdo co je to za soucastku rikam si asi tranzistor je to ve zdroji je k nemu srisroubovan plisek jako chlazeni zrejme nedostacujici dal bych tam vetsi chladic a do krabicky udelat pruduchy. pocitam ze tuto soucastku u nas nesezenu cim by se dala nahradit pripadne? dik za radu.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Kaca »


Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od cigarkow201 »

ano asi to bude ono no nevim jestli se to predtim hralo ani nevim jestli se ta soucastka vadna ale je videt ze tam teplota sla od teto soucastky samozrejme to slo do skratu vypalilo to pojistku a nasel jsem tam dve diody ve skratu vadne. tak nevim kde byl prvotni problem rikal jsem si ze se to prehralo.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Kaca »

Otevři si datasheet a zkus najít náhradu podle tohohle: http://alltransistors.com/mosfet/crsear ... s=TO220NIS
Diody samozřejmě vyměň.
http://alltransistors.com/mosfet/transi ... sistor=407

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od cigarkow201 »

diody dam nove ty tu mam jeste budu muset sehnat nejakou takovou malou sklenenou pojistku s drat. vyvodama ani nevim jak silmou ta puvodni explodovala na kousky. A tu nahradu v tom se teda nevyznam jak najid.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Kaca »

Tohle by mohli být možné náhrady podle toho vyhledávače. Potřeba ještě zjistit podle datasheetu jestli údaje a polarita souhlasí.
Nevím jak vypadá ta pojistka s drátkama. Dej foto.
http://alltransistors.com/mosfet/crsear ... s=TO220NIS

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Michal22 »

Kaca- skleněné pojistky s "dratama" jsem občas potkal v PC zdrojích. Byly to klasiky 5x20mm buď s takovými čepičkami, které měly na sobě přibodovaný drátový vývod, nebo tam byly někdy i přímo připájeny měděné drátky.
Třeba autor myslel tohle.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Tie "ciapocky" sa daju kupit, pouzivam ich dost casto. Zaujimave je, ze azijske poistky su trochu vacsie, takze povodne ciapocky sa na "nase" poistky nedaju pouzit.

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od cigarkow201 »

no z pojistky nic moc nezbylo v cervenem krouzku.
Obrázek

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Kaca »

No, pojistku bych dal tak asi 1A. S tou by neměl být problém. Pro jistotu bych ještě vyměnil hlavní filtrační kondenzátor (ten u toho tranzistoru).
Jsou tam ještě další dva tranzistory (ty malé) a další dvě diody. Doufám že budou dobré. Taky by bylo dobré proměřit všechny odpory v primární části zdroje. Pak to zkusit pustit.

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#11 Příspěvek od cigarkow201 »

diody jsem meril dve byly vadne propoustely. nic mene jsem vymenil vsechny diodi odpor vypadaji v poradku kondenzator ma take odpovidajici kapacitu skutecnou s popisem na soucastce tak bude dobrej tranzistory jsem nezkousel ani nevim co jsou zac tak sehnat ten s tim chladicem a pojistku a zkusit to zapnout. nebo to zkusit i stim starym tranzistorem?

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Kaca »

Změř ho jestli není ve zkratu a zkus to. Pokud by to nešlo tak proměř ty zbylé dva a možná i ten druhý kond. Musel by jsi zjistit co jsou zač.

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#13 Příspěvek od cigarkow201 »

No ve zkratu je takze ted ho nejak sehnat teda. Mozna ze i jeden stech malych nebo oba bude v haji taky to jde do skratu ale nemel jsem je venku tak nevim jiste.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od Michal22 »

Pro základní měření (zda nejsou proražené) přece nepotřebuješ vytahovat tranzistory ven...
A dále: pokud je označení tranzistoru K1006, tak to (s velkou pravděpodobností) může být 2SK1006: http://pdf.datasheetcatalog.com/datashe ... 6-01MR.pdf
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Kaca »

To jsem mu už psal. Zkusil bych tedy třeba tenhle: http://www.ges.cz/cz/aotf12n60-GES04913389.html
Bude možná dobré když to ještě někdo potvrdí ale já bych to s ním zkusil.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“