mobil HTC HD2 - vypadavajuci signal

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

mobil HTC HD2 - vypadavajuci signal

#1 Příspěvek od pole »

Mam telefon HTC HD2 - a mam problem s vypadavajucim signalom

Pri volani casto hovor vypadne a prerusi. Robil to aj pri systeme win mobile aj pri Androide (teda to bude asi skor HWareova zalezitost)

Rozobral som ho, a jedine co ma napadlo vycistit kontakty na antenu a napruzit kontaktne pliesky ale to mu tiez moc nepomohlo. No sprava sa to akoby bol medzi antenou studak ze obcas vypadne signal a v slabich miestach vobec nieje pricom ine telefony ho pohode chytaju...

Aj som googlil podobne problemy ale nic moc mi google nenasiel.
Dakujem.
NEviete poradit co s tym?

Uživatelský avatar
rudis
Příspěvky: 101
Registrován: 28 dub 2005, 02:00

#2 Příspěvek od rudis »

zkus ještě OPATRNĚ ! odpojit a znovu nacvaknout ty koax. kablíky ,nějakej konektor může být povyskočenej .

jinak HD2 .. brrr.....

R.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Zkus si napřed vypnout podporu 3G sítí.
Ono to pokrytí je papírově pěkný, ale reálně dost bída.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od pole »

Tie koaxialne mikrokonektorceky som skusil vytiahnut a dat opat naspat nezmenilo sa nic :( to 3Gcko skusim... Dufam ze to najdem v menu. Diky

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#5 Příspěvek od helios »

Mne toto isté robil HTC TP2. Mimo väčších miest, kde bol slabý signál 3G mi tiež stále vypadával. Pri telefonovaní sa tiež furt prepínal medzi GSM, 3G a H, čím často padalo spojenie. Nastav mu natvrdo len GSM a bude to fungovať. Mne sa tento problém inak nedarilo vyriešiť...
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#6 Příspěvek od pole »

Vies mi poradit kde to najdem (mam OS Android) lebo nasiel som tam len datove spojenie ci cez 3G alebo GSM ale hovor nie :(

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#7 Příspěvek od vladodyno »

To je to čo hľadáš

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#8 Příspěvek od pole »

zapol som to, som zvedavy ci to pomoze. Inak co je to za technologiu, ze sa nevier prepnut medzi 2ma pasmami a pada hovor pri prepinani? ved to by mal byt zaklad nie systemu nie?

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#9 Příspěvek od pole »

a este mam problm s prijmacom GPS ked zapnem hocaky softvare na prijem GPS nenajde ani jeden satelit. No pod starim Win mobile to slo. Na androide uz nie. Mohze to byt chyba softwaru alebo tiez som videl predavat GPS modul do tohoto telefonu (asi sa casto kazi je toho plny net) mal uz niekto tento problem?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od Michal22 »

Malý komentář k sítím- dle informací z nějakých školení u výrobců (když jsem ještě dělal záruky) je celý problém s přepínáním pásem v jedné věci: operátoři chtějí prodat 3G pásmo, proto si u výrobců telefonů vydobili (ani nemuseli, operátor je vždy pán) to, aby kompatibilní telefony napřed vyhledávaly 3G síť, až pokud ji nenajdou, tak začnou hledat v GSM. No a v kombinaci s okleštěnými investicemi našich operátorů to dalo vzniknout tomu, že to dost dobře nejede. Sedím někde, držím telefon v ruce, snažím se nestínit anténu. Mám 3G síť, za chvilku nemám (prostě je pokrytí na hranici citlivosti Rx části telefonu)- reakce mobilu je taková, že několikrát ztratí úplně kontakt s BTS.
Dělat se s tím zas tak moc nedá- vyjma toho, že oželíte rychlá data a pojedete na GSM pásmu...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#11 Příspěvek od pole »

No pouzivam O2 co je na slovensku najnovsi operator a 3G spistul pred rokom 2 ma s pokrytim moze mat naozaj problem... Teda to moze byt cely pruser mojho "nefunkcneho telefonu". Zda sa ze zatial to na 2G ide uvidime... to 3Gcko mi v BA pohode fungovalo ale u nas v Pezinku doma to blblo.

Inak je mozne ze ked budem mat telefon inej znacky na 3G bude to vypadavat rovnako alebo ma to HTCcko slabu RF cast (a teda blby signal?)

a s tym GPS prijmacom asi poradit neviete?

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#12 Příspěvek od pole »

GPS som nakoniec rozchodil pomocou ovladaca...
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=162&t=24815

No ten hovor stale blbne aj na GSM sieti :(
este daky napad co s tym nemate?

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#13 Příspěvek od helios »

Ak si v mieste, kde je signál na jednu, dve paličky a kolíše, nepomôže ti nič. (môj prípad). Po prechode z HTC na Samsung Galaxy S2 sa situácia mierne zlepšila, ale výpadky vplyvom slabého signálu úplne nezmizli.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od cputakt »

Nevím jak je to s ROM s androidem ale na woknech se dalo samotně updatovat jen radio tedy soft pro GSM a GPS a zkoušet který je nejvýhodnější a nejlepší.

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#15 Příspěvek od pole »

Na GPS som soft updatoval samostatne. Teda aj na GSM by sa malo dat nieco najst samostatne?

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“