plazma s 852x480

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
immortal

plazma s 852x480

#1 Příspěvek od immortal »

Kdyz si koupim plasmu s rozlisenim 852x480 jaky bude rozdil mezi obrazem z plasmy a mou nynejsi Sony vega trinitron 72 cm ri sledovani dvd filmu.Bude obraz horsi nebo lepsi.Nemusite odpovidat at koupim tu s vetsim rozlisenim,ale jsou podle me moc drahe.

Návštěvník

#2 Příspěvek od Návštěvník »

Obraz bude horší,ale v bytì bude tepleji. :friday:

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od gumickar »

Anonym píše:Obraz bude horší,ale v bytě bude tepleji. :friday:
To bude, ale elektroměru taky :party: NEKUPOVAT, fakt si nepomůžeš tyhle plasmy jsou nekoukatelný i na velikosti 42", a jestli chceš ještě větší, tak na to zapomeň, kup si 37" LCD HD a máš to jako brus a za stejný prachy

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od rezis »

jeste bych se pridal ze po par letech to muzes dat na zed jako obraz i bez elektriny a logo tam bude urcite :wink:
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Oldradio »

Plazmy po 3-5 letech vypálí logo a celkově začnou odcházet, první zmizí modrá barva... Většina firem plazmu přestává vyrábět a orientuje se na LCD. Udělej to samé a budeš mít klid a ušetříš na spotřebě.

Uživatelský avatar
pauls
Příspěvky: 90
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

#6 Příspěvek od pauls »

Také se zabývám generační výměnou Tv a zde je můj názor-

Pakliže chci větší uhlopříčku- tj. okolo 102cm a víc, nezbývá než koupit plazmu či LCD.
Donedávna to jasně vyznívalo pro plazmu kvůli obrazu- ikdyž jsou zde zřejmé nedostatky jako vypalování statického obrazu a prý "blednutí" barev během času.
LCD dříve téměř nekoukatelné a malé rozměry. Dnes je to něco jiného- takový Samsung LE40M61B, to je jiná káva...
Takže podle mě: pokud stačí 80cm uhlopříčka asi stačí CRT Tv.
Pokud chci větší uhlopříčku, tak bych dnes šel do zmíněného Samsungu, který je ovšem bratru za 60000Kč.
Pakliže chci nebo musím dát méně, tak bych při vědomí výše zmíněných nedostatků klidně koupil plazmu s menším rozlišením. Dá se vybrat slušný typ. Jestli má ovšem lepší obraz než CRT? Já myslím že ne, ale přeci jenom je zde jiná uhlopříčka...
To samý se týká spotřeby- LCD a plazma je srovnatelná, u CRT je to složitější kvůli jiným uhlopříčkám obrazu.
Asi jsem moc nepomohl co?

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od gumickar »

pauls píše:Také se zabývám generační výměnou Tv a zde je můj názor-

Pakliže chci větší uhlopříčku- tj. okolo 102cm a víc, nezbývá než koupit plazmu či LCD.
Donedávna to jasně vyznívalo pro plazmu kvůli obrazu- ikdyž jsou zde zřejmé nedostatky jako vypalování statického obrazu a prý "blednutí" barev během času.
LCD dříve téměř nekoukatelné a malé rozměry. Dnes je to něco jiného- takový Samsung LE40M61B, to je jiná káva...
Takže podle mě: pokud stačí 80cm uhlopříčka asi stačí CRT Tv.
Pokud chci větší uhlopříčku, tak bych dnes šel do zmíněného Samsungu, který je ovšem bratru za 60000Kč.
Pakliže chci nebo musím dát méně, tak bych při vědomí výše zmíněných nedostatků klidně koupil plazmu s menším rozlišením. Dá se vybrat slušný typ. Jestli má ovšem lepší obraz než CRT? Já myslím že ne, ale přeci jenom je zde jiná uhlopříčka...
To samý se týká spotřeby- LCD a plazma je srovnatelná, u CRT je to složitější kvůli jiným uhlopříčkám obrazu.
Asi jsem moc nepomohl co?
Dobrý, ale spotřeba LCD a Plasma není moc srovnatelná. plasma je zkoro o polovinu větší žrout

Uživatelský avatar
pauls
Příspěvky: 90
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

#8 Příspěvek od pauls »

Si myslím, že je to falešný klišé z minulosti:

Již zmíněná LCD Samsung o uhlopříčce 102cm má příkon 275W.

Plazma Panasonic TH-42PA60E (rozlišení 852x480 a uhlopříčka 106cm) má příkon 238W.
Plazma Panasonic TH-42PV600E (rozlišení 1024x768 a uhlopříčka 106cm) má příkon 261W.

Návštěvník

#9 Příspěvek od Návštěvník »

No spotøeba mì celkem netrápí když jsi to pøepoèítáš vyjde to na korunu za hodinu.Já koukám na tv dennì pìt hodin takže mì to netrápí.Co mì ale vadí,je to ,že i když si koupím dražší(i o tisíce) vypalovat logo se bude vesele dál.Už jsem pomalu rozhodnutej koupit projekèní a to SONY KDF-E42A11E LCD-TV, BRAVIA :lol: ,která má za 40000,- docela dost funkcí a životnost lampy 8000 hod což je pro mì pøes 4 roky a nová stojí dnes kolem 8000,- píšu dnes za tøi roky to bude jinak.Takže co ušetøím na proudu,a cenì co bych dal za plasmu stejné kvality ,mám tu lampu za tøi roky zadarmo.Nu a ted znalci a zasvìcení poradtì èi doplnte prosím mùj pololaický nazor.Dìkuji všem.u

immortal

#10 Příspěvek od immortal »

Sorry to sem byl ja zapomel jsem se podepsat :twisted:

212.158.134.242

#11 Příspěvek od 212.158.134.242 »

Anonym píše:No spotøeba mì celkem netrápí když jsi to pøepoèítáš vyjde to na korunu za hodinu.Já koukám na tv dennì pìt hodin takže mì to netrápí.Co mì ale vadí,je to ,že i když si koupím dražší(i o tisíce) vypalovat logo se bude vesele dál.Už jsem pomalu rozhodnutej koupit projekèní a to SONY KDF-E42A11E LCD-TV, BRAVIA :lol: ,která má za 40000,- docela dost funkcí a životnost lampy 8000 hod což je pro mì pøes 4 roky a nová stojí dnes kolem 8000,- píšu dnes za tøi roky to bude jinak.Takže co ušetøím na proudu,a cenì co bych dal za plasmu stejné kvality ,mám tu lampu za tøi roky zadarmo.Nu a ted znalci a zasvìcení poradtì èi doplnte prosím mùj pololaický nazor.Dìkuji všem.u
Ano naprosto souhlasím, dìsilo by mì kdybych si za cca 90000Kè koupil jinak excelentní plazmu Pioneer a pak by se mi tam vypálilo logo ÈT1...
Souhlas i s tou spotøebou.
Jinak jsem se zabýval i projekèními Tv, a sledoval jsem na vlastní oèi i onu Sonku. Nevím, svítivost už dobrá (narozdíl od døívìjších modelù), ale mì u toho obrazu prostì chybí detaily. Já ještì nevidìl projekèní Tv k jehož obrazu bych nemìl výtek. A další vìc, která mùže vadit je èasové zpoždìní asi o 2 sekundy.
Mùj favorit je prostì LCD Samsung, ale také se necítím jako suprznalec.

Uživatelský avatar
pauls
Příspěvky: 90
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

#12 Příspěvek od pauls »

Pardon, to jsem byl já...

immortal

#13 Příspěvek od immortal »

No ja bych taky chtel lcd ,ale ta cena je moc nadhodnocena.A ta projekcni 3LCD bezi v datartu a dost tam mezi tema plazmama zarila ,prot jsem si ji vsiml.Odezva je dobra,a kontrast lepsi nez plazma.Podle mejch oci ,ale nejsem expert je to jen muj pocit.A potom hd ready,rozliseni 1280x720,slotem na PCMCIA karty,dvb t tuner,pip,hdmi,127 cm uhlopricka za 42000,- (akce v datartu) tak za tu cenu zadnou plasmu nekoupim.Jen bych rad jako laik,aby nekdo poradil co ji ma nebo o tom vi vice jak je to s tou lampou,a vubec trosku ji popsat(ne za kazdou cenu pohanet)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#14 Příspěvek od Hill »

Nedávno jsem kupoval žárovku do projektoru EIKI (typ asi není důležitý, ceny podle katalogu jsou nechutné do všech). Co stála před 8 lety v DM, dnes stojí v EUR. Přišla v přepočtu na 10 560 Kč.
To jen pro korekci představ o tom, kde budou za pět let ceny žárovek či výbojek do projekčních TVP.

immortal

#15 Příspěvek od immortal »

No ted jde o to srovnat si rovnici cena plasmy-výkon-spotreba-kvalita-životnost oproti cenì nove lampy(nyní 8000 vè dph).Já si právì myslím že se snadno za tøi roky zaplatí at již ve spotøebì èi v životnosti.Já si po 6 letech spoèítám náklady na lampy cca 16000,akle plasma za 60000,- bude v tu chvili v koncích,ale já budu mít díky lampì stále stejnì ostrý obraz.Než utratím 40000,- chci si udelat jasno.takže plasma 60000,- po 6 letech ende.Projekce 40000,- za 6 let dvì lampy po 8000,- talže taktéž skoro 60000,- ,ale ještì za 6 let úspora energie a kvalita obrazu stejná jako pøi koupi.To je mùj laický pøístup a právì nevím jak dalece je pravdy a co na to odborníci.Chci než nìco koupím pokecat s lidmi co tomu rozumí abych si ujasnil názor a dozvìdìl se ještì neco osobních zkušeností.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“