Navigace MIO MOOV 370

O přijímačích satelitních i pozemních navigačních služeb

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

Navigace MIO MOOV 370

#1 Příspěvek od Standa99 »

Nekřísil jste někdo nějakou MIO navigaci přes JTAG?

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od xxxe »

Já ji nacpal zálohu z netu když lehla a jede už asi 2 roky.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#3 Příspěvek od Standa99 »

Já tady mám asi úplně tuhou MOOV 370 (N179). Pomocí uzemnění pinu 9 se v menu provedl "Format". Nyní už nenajede, ani info o verzi FW.
Vím, že existuje nějaký Uboot, Bootblock, SMFlash a snad i FW. Nevím, co je co? Mám nejspíš pouze FW a netuším, jestli mi jenom ten pomůže, když se ta navigace ani nerozsvítí.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#4 Příspěvek od xxxe »

Ta co jsem dělal tak se zapla ale nenajela ,dokola se restartovala.Stáhnul jsem potřebný soft,zálohu kterou někdo dal na net a přez PC to tam poslal pomocí softu co je k tomu.Mělo to celkem něco kolem 300MB.Jestli se ti ale už ani nezapne tak nevím.Nová navigace od garminu dnes vyjde na 1500,- nemá cenu se s tím ani mordovat.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#5 Příspěvek od Standa99 »

Aha, takže to bylo nejspíš přes soft od MIO nebo pomocí DNW. Já ji mám úplně tuhou a chci ukusit JTAG.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#6 Příspěvek od xxxe »

Asi to byl od mio,dala se tam udělat záloha atd.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Ak to vobec nekomunikuje cez USB a nema to ziadny recovery mod, tak jedine ten JTAG. Musis mat:
1. zapojenie JTAG signalov daneho zariadenia
2. SW pre PC s podporou CPU a pripadne flash v danom zariadeni (SJF2443? neviem, aky je tam procesor)
3. JTAG adapter pre PC, ktory je kompatibilny s tymto SW
4. firmware

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od Standa99 »

Teoreticky bych mohl mít vše:
1. JTAG zapojení je na všech MIO stejný (akorát mám dvě verze schématu: jedna je jen přes oddělovací odpory přímo z LPT a druhá je ještě s nějakým hradlem, asi pro vylepšení TTL úrovní)
2. Soft mám H-JTAG, pro který se řeší, do jakého paměťového prostoru to uložit a dokonce driver, aby to umělo obsloužit použitou flash-nand paměť (a většinou jsou ty infa pro různé typy MIO navigací)
3. Kabel už jsem naznačil
4. Mám "nějaký" SMFlash, což někdo na funkční navigaci "dumpnul" obsah flash paměti na SD kartu. Mělo by jít o FW + (možná) WinCE dohromady (*.img má 26MB)

Akorát bojuju s LPT portem. Já už ho na ničem nemám, jedině starý strojek s deskou D201GLY2A, ale nechce po několika měsících naběhnout. Tak uvidím, až to rozchodím.

Odpovědět

Zpět na „Navigace“