Panasonic NV-SD3EE

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lesnik
Příspěvky: 94
Registrován: 31 led 2006, 01:00

Panasonic NV-SD3EE

#1 Příspěvek od Lesnik »

Ahoj, toto video mi nahráva i přehrává pouze černobíle. Problém je, že přes videoprocesor AN3452FBS neproleze vůbec chroma. Čili z head amp chroma na vstup jde a ven z procesoru pouze jasová složka bez identifikačních impulsů barvy. Při nahrávání je to opačné. Do head amp. nejde chroma, ovšem na vstupu videoprocesoru je signál kompletní. Zajímalo by mě, jestli se s tím už někdo setkal. Usuzuji na vadný procesor, což znamená podle mě vymenit celou keramickou destičku. Má označení IC3001 VEF29C. Pokud by někdo věděl, kde to sehnat, zda se to dá ještě koupit nebo ne ? Pomohlo by mi to ...

Uživatelský avatar
riker
Příspěvky: 143
Registrován: 20 led 2005, 01:00
Bydliště: v Hodoníně za vojáčka...
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od riker »

S tím že byl vadný procesor jsem se setkal, to bylo u NV-SD300. Ale že by byl procesor vadný na té keramické destičce bych neřekl, je tam spíš pár SMD elek tak je zkus vyměnit. Vyschlé elyty na té desce jsou příčinou problémů s barvami.

Uživatelský avatar
Lesnik
Příspěvky: 94
Registrován: 31 led 2006, 01:00

#3 Příspěvek od Lesnik »

No ty elyty jsem už měnil. Všechny na destičce a pod ní. Taky jsem si myslel, že to tím může být, ale srovnalo se jen ladění, což taky zlobilo. Ovšem na černobílý obraz to nepomohlo.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#4 Příspěvek od Hejnicek »

Tohle video mám asi doma pod postelí. Chtìl jsem ho ještì resuscitovat, ale asi na to nebudu mít teï èas. Jsou v nìm nové nìjaké mechanické díly asi za 500 ale pøes obraz je dole nebo nahoøe (teï už nevím) nìjaký šum. Procesor asi bude OK. Když tak ti ho prodám.

Uživatelský avatar
Lesnik
Příspěvky: 94
Registrován: 31 led 2006, 01:00

#5 Příspěvek od Lesnik »

Takže ten procesor to má za sebou, protože po výměně je chroma na světě. Ale ještě tam je další problém, barvy lezou jen na AV výstup. Dál na RF out ne. Na desce je označení VEP 06918 D-1 a já tam dal procesor z desky s označením VEP 06918 D-3, neví někdo jaký by v tom mohl být rozdíl ? Myslím jestli by to na to mohlo mít vliv. Zkusím ještě chvíli bádat, ale možná prohodím celou desku.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “