TV Hyundai, demagnetizace

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
machura
Příspěvky: 96
Registrován: 27 pro 2010, 01:00

TV Hyundai, demagnetizace

#1 Příspěvek od machura »

Nemam odmagnetovaci civku, chtel bych pouzit trafopajku. kolik tak zavitu bych mel udelat a pripevnit na trafopajku ?

Na teto Hyundai TV se znicehonic (zrejme po velke bource) zmagnetizovala obrazovka. Kdyz prepnu na AV, kde bez zapojenu ma byt modra obrazovka, je asi tak v horni tretime zelena. Na pajku jsem udelal asi tri zavity o prumeru 20cm. Kdyz s tim jezdim kolem obrazovky, barvy se meni, ale nic se nezlepsi. Bud to nestaci nebo je tv v haji ?


Odděleno. Killroy

Uživatelský avatar
machura
Příspěvky: 96
Registrován: 27 pro 2010, 01:00

#2 Příspěvek od machura »

Tady jsem telefonem nafotil, jak to vypada.
Přílohy
05092013061.jpg
(193.15 KiB) Staženo 51 x
05092013060.jpg
(161.07 KiB) Staženo 55 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

A funguje demagnetizacia - nie je vadny pozistor?

Uživatelský avatar
machura
Příspěvky: 96
Registrován: 27 pro 2010, 01:00

#4 Příspěvek od machura »

to jsem nezkousel. Nechtel jsem zakladat nove vlakno, kdyz jsem nasel na tuhle televizi jiz hotove. Jde mi o to, jestli to neni zmagnetovane uz tak, ze vestavena demagnetizace nepomuze. Proto jsem to zkousel pajkou, ale asi je to slabe, protoze to sice menilo barvy, ale asi to neodmagnetizovalo.

Uživatelský avatar
machura
Příspěvky: 96
Registrován: 27 pro 2010, 01:00

#5 Příspěvek od machura »

co je tam za typ pozistoru a kolik muze tak stat ? zkusil bych ho objednat a vyměnit.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#6 Příspěvek od Eleman »

Je na čase konečně tu TV otevřít, odpojit demagnetizační cívku a zkusit znovu tu obrazovku demagnetizovat ručně. Podle výsledku se uvidí jestli je skutečně vadný pozistor, nebo se něco divokého stalo v baňce. A při té příležitosti vizuálně zkontrolovat pozistor a zjistit jeho typ.
Nemáš na/pod tou TV postavené náhodou něco s magnetem?
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
machura
Příspěvky: 96
Registrován: 27 pro 2010, 01:00

#7 Příspěvek od machura »

Pod televizi je stare lampove radio - leta jiz nezapnute. Je pravda, ze se televize leta "vypinala" jen do standby. Ted ji mam na jidelnim stole a obcas ji zapnu a vypnu pres sitovy vypinac, nicmene bez zlepseni. Staci pro tu odmagnetizaci pripadne ta trafopajka se tremi zavity ?

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#8 Příspěvek od Eleman »

S trafopájkou jsem to nikdy nezkoušel, ale mohlo by to stačit, však to vyzkoušej.
Zapnout ve vzdálenosti cca 1m od obrazovky - přiblížit - "přežehlit" - vzdálit cca na metr - vypnout.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
machura
Příspěvky: 96
Registrován: 27 pro 2010, 01:00

#9 Příspěvek od machura »

Tak je tam MZ9SK MZ72B 9ROM. Civku jsem odpojil a nijak moc vic se mi to odmagnetovat s pajkou nepovedlo. Ta pajka sice s obrazem hybe (delam to, kdyz je modra plocha pro AV), ale zelena nahore porad zustava.
Podstatneji se to zlepsilo, kdyz jsem tou civkou jezdil primo po obrazovce - ale zezadu. Uz mi zustaly jen male zelene fleky nahore - vice v rozich. Ta pajka na to asi bude slaba. Elektrony ovlivni, ale s maskou asi nehne - nevim.

Mohla by byt nahrada tohle ? http://www.ges.cz/cz/ptc-mz72bl-9rm-GES05313425.html

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#10 Příspěvek od Eleman »

Mohla :wink:
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
machura
Příspěvky: 96
Registrován: 27 pro 2010, 01:00

#11 Příspěvek od machura »

Kdyz jsem tou smyckou na pajce jezdil vzadu po obrazovce, tak jsem docilil celkem slusny vysledek, ale asi je ta pajka slaba. Dal to nejde.
Přílohy
05092013064.jpg
(231.5 KiB) Staženo 54 x

Uživatelský avatar
omegatv
Příspěvky: 401
Registrován: 08 úno 2006, 01:00
Bydliště: Okr.Prešov

#12 Příspěvek od omegatv »

Vykašli sa na pajku a vymen pozistor a hned to bude OK.Pozistor je bežny dostat ho v radioamateru.Tie pozistory su velmi často vadne.
...Laco...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#13 Příspěvek od Zaky »

Pozistor vyměň, pokud se má odmagnetovávat trafopáječkou, osvědčilo se mi namotat těch pár závitů na ocelovou tyčku.
Michal

Uživatelský avatar
OMA50
Příspěvky: 210
Registrován: 17 bře 2013, 01:00

#14 Příspěvek od OMA50 »

Přesně stejná závada se mi stala na mé TV Tesla rok.výroby 2003,byl vadný Pozistor,po výměně OK.

Uživatelský avatar
OMA50
Příspěvky: 210
Registrován: 17 bře 2013, 01:00

#15 Příspěvek od OMA50 »

Přesně stejná závada se mi stala na mé TV Tesla rok.výroby 2003,byl vadný Pozistor,po výměně OK.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“