NiMH akumulátory BYD

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

NiMH akumulátory BYD

#1 Příspěvek od forbidden »

Koupil jsem jedno celkem drahý zařízení a dostal k němu tyto dva AA akumulátory. Pominu na dnešní dobu směšnou kapacitu 1400 mAh a to, proč výrobek made in Japan přibaluje takovýto šmejdy. Co mě ale zarazilo, bylo nabíjení. Používám skvělou nabíječku Maha Powerex C9000 a ta s těmito akumulátory nějak nevěděla rady. Dal jsem je nabít, protože po vybalení byly úplně vybitý a zvolil standardní proud 1 A. Po nějaké době jsem je zkontroloval a zjistil, že se stále nabíjejí, už byly celkem teplý a dodaná energie ukazovala přes 3500 mAh, to už je daleko za běžnýma ztrátama při nabíjení. Nabíjení jsem přerušil, zvolil vybíjení a po vybití jsem je zkusil nabít menším proudem, jen 500 mA. Situace se u jednoho opakovala, u druhýho se ukončilo nabíjení v normě. Nevím, co si mám myslet. Nikdy jsem takovýto chování ještě nezažil a to ji mám vyzkoušenou na hodně typech akumulátorů, nových i starých. Nejspíš je prostě vyhodím, protože mám v zásobě nevyužívaný Eneloopy. Jen mě prostě zajímá, proč se to chovalo takto, když jsou aku starý, roste vnitřní odpor a to nabíječka detekuje, to, že neukončí nabíjení jsem nezažil.

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od PabloX »

Kupil som nejake LiION akumulatory z Ebay, udavana kapacita 3600mAh. Nabijanie prudom 500mA trvalo cca 6 hodin, pri vybijani som nameral kapacitu asi 600mAh. Tiez som nechapal.

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#3 Příspěvek od czatlantis »

že mají 1400mAh bych neviděl jako problém - ony ty eneloopy taky nemají zase tak o moc víc a mám dojem, že platím čím vyšší kapcita, tím nižší životnost a vyšší vnitřní odpor - nedávno jsem viděl nějaký vysokoproudový tužkáče a měly zrovna myslím něco kolem 1400mAh

Dej je oboje vybít a pak spusť break in mód, sice to trvá dlouho, ale probere je to po dlouhé době k životu - sice mívám se starýma baterkama opačnej problém - nabíjení se ukončí za chvilku, ale break-in jim vždycky pomohl.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od forbidden »

Ten break-in režim ještě zkusím. Dřív jsem ho zkoušel na starý aku s velkým vnitřním odporem a nijak zvlášť nepomohl, tak jsem ho nějak přestal používat. Jinak, za rozumnou kapacitu považuju něco kolem 2000-2100 mAh, víc netřeba, takovým těm 2 800 mAh stejně už moc nevěřím. Ale taky jsem si všiml, že seriózní výrobci dělají spíš s menší kapacitou. Já teď používám hlavně Eneloopy, pak pár Panasonic Infinium, nějaký Varty a Duracell. Zatím všechno slouží dobře.

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#5 Příspěvek od czatlantis »

Já po zkušenostech s různýma 2500, který chcíply dřív, než starý baterky, který jsem jima chtěl nahradit, už nepoužívám nic jinýho než eneloopy. Nemá smysl riskovat cokoliv jinýho, jsem s nima 100% spokojen a doporučuju je všem. Bohužel spousta lidí má zažitý že nimh se rychle vybije a všude používají alkalický :?

Odpovědět

Zpět na „Poradna“