Plazmové TV končí.

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

Plazmové TV končí.

#1 Příspěvek od BIPOLAR »

Škoda, byly technicky výše než LCD.

http://technet.idnes.cz/plazmove-televi ... _video_kuz
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

stejné to bylo mezi VIDEO2000 a VHS,
technicky horší, ale cenově několikanásobně levější převálcoval všechny okolo . . .

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Habesan »

V některých kruzích je "Reuters" synonymem pro cosi ošklivého, například fotomontáž, nebo novinářskou kachnu.

Kužník evidentně neví, proč se nedělali malé plazmy (mimochodem pár jich bylo).
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#4 Příspěvek od Kremik »

Video 2000 bylo skvělý, ale mělo jeden obrovský neduh, o kterém se nikdo, kupodivu, nezmiňuje. Pokovení na začátku a konci pásku v polovině šířky. Kdyby toto vyřešili jinak, nebo kdyby toho nebyl na obou stranách kazety namotaný kilometr, ale jen kousek, možná by si 2000 vedla o něco líp. Blbý obraz na začátku a konci kazety nikoho dlouho bavit nebude.
Na druhou stranu - nevím, co brání umístit hlavičky VHS na pieza. To by bylo video!

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#5 Příspěvek od MetalGod »

Habesan píše:V některých kruzích je "Reuters" synonymem pro cosi ošklivého, například fotomontáž, nebo novinářskou kachnu.

Kužník evidentně neví, proč se nedělali malé plazmy (mimochodem pár jich bylo).
No, mně zas pobavilo tohle :lol:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#6 Příspěvek od lopez »

Grafy si spravia aké chcú. :D Všetkých nezamestnaných vyradíme z evidencie a nezamestnanosť bude 0% :D

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#7 Příspěvek od tomasjedno »

MetalGod píše:...No, mně zas pobavilo tohle :lol:
Prostě tam nejsou zahrnuty systémy prodávané bez komerčního OS.
Já v tom grafu vidím tu message, že svět dnes válcuje unix, zatímco widle chcípají podobně jako kdysi říše římská.

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#8 Příspěvek od Charos »

Nechápu, proč se v globální ekonomice nenajde výrobce plazem, celosvětově by jistě neměl malý prodej i za vyšší cenu, kvalita obrazu je s LCD (třeba i LED) nesrovnatelná...nebo snad nějaká nová direktiva EU zakazující neekologické plazmy?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Panasonic je prave jeden z poslednych vyrobcov. A predava sa im toho malo, takze sa vyroba neoplati...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od termit256 »

Presne tak, vsichni nadavaji na vyrobce, Unii, Kalouska... ze se nevyrabi ty kvalitni plazmy, ale nakonec si stejne koupi LCD protoze plazma je "draha jako prase" :-)

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Habesan »

Více než polovinu prodaných Plazem, vyrábí Samsung, a ten zatím nic nehlásil.
Donesla se ke mně fáma, že Samsung prodává své panely ostatním "výrobcům" plazmových televizí, takže si můžem rovnou koupit Samsunga.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

Ano, to je sice pravda, ale někomu vyhovuje lépe ten softwarový zbytek s konečným výsledkem od jiné firmy. Já osobně bych skončil jen u Samsungu nebo Panasonicu.

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#13 Příspěvek od Charos »

To termit:
Jo, někteří nadávají, ale až mi plazmy (mám Pioneer i Panasonic - LCD nikoliv) skončí, tak si to LCD budu MUSET koupit, a to mě štve. Ale třeba to s nimi dopadne jako s žárovkami a jako "topné tělísko s projekcí obrazu" se budou produkovat dále... :idea:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#14 Příspěvek od konosuke »

No potěš koště, ještě jsem ze své minimálky nenastřádal ani polovinu, nekouřím a nepiju a tady to máte...ale možná budou akční slevy doprodej, VHS kazety byly na sklonku své éry za 9 Kč/ks v drogérce, zn.Rossmann lic. JVC.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#15 Příspěvek od termit256 »

To Charos: Oproti zarovkam je tu jeden zasadni rozdil, zadna organizace nenuti vyrobce prestat plazmy vyrabet, nuti je k tomu zakaznici protoze je malo kupuji. Plazmova obrazovka je zjevne technologie ktera se neda vyrabet levne v malem mnozstvi a proto se vyrobcum nevyplaci.

Nejake vyprodeje bych rozhodne necekal, VHS byla ve vsech smerech prekonana technologie, to plazma zatim neni.

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“