SENCOR SHC-XD130, nejde zapnout

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PitrsCZ
Příspěvky: 4
Registrován: 18 říj 2013, 02:00

SENCOR SHC-XD130, nejde zapnout

#1 Příspěvek od PitrsCZ »

Zdravím. Potřeboval bych radu. Mám kino shc-xd130, nějaký čas bylo u tchánů a od té doby nejde zapnout. Při zapnutí hlavním vypínačem jen problikne modrý kroužek a nic se nestane.

Měl jsem to otevřené a zatím jen zběžně koukal na kondíky, všechny se zdají OK, nikde nic vyhořelého.

V čem by mohl být problém? Osciloskopem nedisponuji abych se pouštěl do většího měření.

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#2 Příspěvek od DELONG »

Najprv stiahnúť schému a začať s meraním zdroja. Sekundárne napetia +5V atď. Pohľad na elyty nestačí :lol: .

A hlavne použiť tlačítko HĽADAŤ ! TU :lol: .
Naposledy upravil(a) DELONG dne 18 říj 2013, 22:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
PitrsCZ
Příspěvky: 4
Registrován: 18 říj 2013, 02:00

#3 Příspěvek od PitrsCZ »

To vím, že nestačí, proto se ptám tady, než se v tom začnu hrabat, jestli se s tím už někdo nesetkal ;)

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#4 Příspěvek od DELONG »

Tak preštuduj ten link čo som tam dal :wink: .

Uživatelský avatar
PitrsCZ
Příspěvky: 4
Registrován: 18 říj 2013, 02:00

#5 Příspěvek od PitrsCZ »

ty odkazy jsem cetl, ale nikdo neresil to, ze kino nejde zapnout. Resilo se, ze z nej nejde zvuk nebo ze nejde mechanika atd.

Uživatelský avatar
Xporter1634
Příspěvky: 1
Registrován: 26 bře 2014, 01:00

#6 Příspěvek od Xporter1634 »

PitrsCZ píše:ty odkazy jsem cetl, ale nikdo neresil to, ze kino nejde zapnout. Resilo se, ze z nej nejde zvuk nebo ze nejde mechanika atd.
mam ten isty problem , nejde mi zapnut dinace kino .... vyriesil to uz niekto ? :)

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od masar »

Myslím, že je třeba hledat rady i mimo okruh zařízení domácích kin. Podobným nebo stejným způsobem se projevují závady CD a DVD přehrávačů, rekorderů, ale i settobboxů a mnoha dalších zařízení, která jsou napájena podobným provedením spínaných zdrojů.
Nedávno jsem řešil případ DVD přehrávače, který prostě nereagoval na tlačítko "Zapnout". Elektrolyty byly v pořádku, ale závadu způsobil zkrat kondenzátoru za jedním ze stabilizátorů.
Čekat tedy na to, až se stejná závada vyskytne na stejném typu domácího kina je ztráta času - viz předchozí případ.
:wink:

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “