digital olympus c-960zoom

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
wiktor

digital olympus c-960zoom

#1 Příspěvek od wiktor »

koupil jsem tendle digital ale nebyl u nej zdroj pro pouziti doma abych nemusel nabijet baterky tak jsem se chtel zeptat jestli nevite o hodnotach toho zdroje mel by k tomu bejt zdroj C-5AE asi na 6v ale bohuzel nevim kolik by mel mit miliamper nebo amper ptal jsem se v obchode po nem ale tam zanej chteli asi 1600kc coz se mi nechce davat.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

udělej si nějaký přípravek abys mohl změřit odběr z baterie a podle odběru pak vyber nějaký napáječ, za stovku se dají koupit v bazaru nabíječky k mobilu. Důležité je aby napáječ měl stabilizované napětí a nestoupalo nad hodnotu stanovenou pro foťák, jestli bude mít foťák velký odběr a zdroj bude měkký, tak se to maximálně vypne.
6V adaptér měl prastarý nabíječ k telefonu Dancall, ten ti snad dá bazarník i za Dobrý den :)

wiktor

#3 Příspěvek od wiktor »

tak jsem se pidil potom zdroji tak mi nabizeli origos asi za 1900kc a nebo od hamy za 990kc tak jsem koukal na ten univerzal byl na 3v-7v 2500ma
ty digitaly maj odber jak CBcka.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

to je údaj jako když řekneš "já mám hlad jako prase" :D nemáš to čím změřit? odběr se asi mění podle režimu, pravděpodobně to bude pár desítek mA a pak chvilkově víc při dobíjení blesku

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#5 Příspěvek od MetalGod »

U mýho KoKodáku Byl zdroj 3V/2A.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Tipi
Příspěvky: 23
Registrován: 08 srp 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Tipi »

Svoju C-750US bez problémov napájam so zdrojom 5V/2,5A, ktorý som dostal k prenosnému disku akurát blesk sa nabíja trošku pomalšie ako keď som ho napájal 6V.
Aj ja som si pred tým chcel postaviť zdroj, tak som zmeral odber a ak sa dobre pamätám tak to neliezlo cez 1A. Takže by teoreticky stačila jedna 7806, ale radšej 78M06, tá to utiahne na 100%.

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“