Dell latitude D520 adaptér

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DeniS
Příspěvky: 190
Registrován: 10 led 2013, 01:00

Dell latitude D520 adaptér

#1 Příspěvek od DeniS »

Zdravím,
mám tento notebook s vadným adaptérom.Ako náhradu som zohnal použitý, ale funkčný zdroj HP 90W s totožným konektorom.No problém je v tom, že sa pri zapínaní zobrazí info o neoriginálnom adaptéri stým, že sa nebude nabíjať batéria a výkon ntb bude slabší.Originál aj tento HP majú trojpinový konektor a podľa toho tretieho signálového zrejme notebook rozozná, že sa nejedná o originál.Dá sa to neako obísť? Či mám zhánať ďalší originál adaptér?
Ďakujem za pomoc.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Musis mat adapter DELL.

Uživatelský avatar
Nika
Příspěvky: 191
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Bydliště: Dačice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Nika »

V setupu lze tu hlášku vypnout. Alespoň tedy u řady D600 a výš, zítra se podívám.
Naposledy upravil(a) Nika dne 31 říj 2013, 23:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
DeniS
Příspěvky: 190
Registrován: 10 led 2013, 01:00

#4 Příspěvek od DeniS »

No co uz.Kupim dell.
Hlasku som vypol stlacenim F3 ale to nemeni nic na tom, ze baterku v systeme nenajde.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Ano, hlasenie sa da vypnut, ale bateriu nabijat nebude a nepusti CPU na plny vykon.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jjilek »

Anebo zkusit opravit adapter. Některé nebývají složité, ale chce to někoho se zkušenostmi jak na opravu tak na rozebrání. Nebo možná Ti jej levněji opraví tady:
http://stilcomp.cz/adaptery-k-notebooku ... 5_18).html

Uživatelský avatar
DeniS
Příspěvky: 190
Registrován: 10 led 2013, 01:00

#7 Příspěvek od DeniS »

Najprv som sa ho snazil opravit.Rozpiloval som ho, ale nakoniec som to vzdal kedze cela dps bola zaliata akousi bielou pastou.Vydoloval som elyty tie boli ok, aj kabel.Dalej sa mi vtej bielej sra*ke vrtat nechcelo :lol:

Este co sa tyka originalneho adapteru.Tak na nete pre tento notebook je 65W verzia ale i 90W.Na stitku zospodu je 19.5V 4.62A.Tak teraz neviem preco sa predava aj ta 65W.Ci bol tento isty model s roznym HW?
Vlastne tusim aj v tej hlaske bolo napisane, ze treba original adapter aspon 65W.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od forbidden »

65 W na plnej výkon stačí. 90-ti W adaptéry potřebovaly třeba docking station, nebo výkonnější typy Precision. U žádných jiných jsem to zatím neviděl.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Behemot »

Kámoš bral neoriginální čínu podstatně levněj jak origo, zatím už mu šlape tak rok. Omrkni eBay či DealExtreme.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Opravoval som jeden notebook - po pouziti nejakeho smejdoveho zdroja ostala diera v IO nabijania.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Behemot »

Tak to je už na tobě co si vybereš, že, dělají toho víc za různé ceny.

Uživatelský avatar
DeniS
Příspěvky: 190
Registrován: 10 led 2013, 01:00

#12 Příspěvek od DeniS »

Po dlhom case sa vraciam k tomuto notebooku.Adapter som kupil original DELL.Ale mam problem s prehrievanim baterie.Dnes som ho nabijal , bateria bola uplne vybita.Nabil sa na cca 60% a zacala blikat indikacna ledka baterie na cerveno.Chytil som baterku a bola vreta.Po chvilke sa na nej nedala udrzat ruka..Po odpojeni adapteru ledka znova svietila na zeleno.Neviete poradit kde by mohla byt chyba? Pripada mi to ako keby sa bateria nabijala velkym prudom.Sice som to nestopoval, ale zdalo sa mi ze sa neako rychlo nabila.Po vychladnuti som to skusil este raz a pri 99% sa prehrievanie zopakovalo.Bateria ukazovala vydrz vo wine okolo 3h aj ked to je len orientacne, no je vidiet ze nieje mrtva.
Dakujem za rady.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od forbidden »

Baterka je v háji. Už jsem to párkrát taky viděl.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Suhlasim, tiez som to raz mal. Neodporucam ju znovu nabijat - ked to buchne, tak mas po notebooku (a mozno aj po byte).

Uživatelský avatar
DeniS
Příspěvky: 190
Registrován: 10 led 2013, 01:00

#15 Příspěvek od DeniS »

Aj ste pozerali do vnutra tych vadnych baterii co chciplo? Otvoril som ju a plosaky su ciastocne zaliate neakou sedou hmotou.Zosucham ju a pozriem sa na to.
Přílohy
bateria3.jpg
(155.24 KiB) Staženo 31 x
bateria2.jpg
(182.1 KiB) Staženo 27 x
bateria1.jpg
(217.76 KiB) Staženo 30 x

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“