Mail schránka, kdy se ruší?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

Mail schránka, kdy se ruší?

#1 Příspěvek od TAKJAN »

Mail schránka se zruší při delším nepoužití?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Neplacená na free-serveru jako je třeba seznam.cz, centrum.cz a pod. bez manipulace po půl roce, kdy se tam ani nepřihlásíš, přejde na omezenej provoz, kdy se tváří pro příchozí maily jako plná - administrace tam vygeneruje mail, že ses tam dlouho nepřihlásil a že se omezuje provoz na tvojí schránce. Normální provoz udržíš tím, že se tam aspoň jednou po 3 měsících přihákuješ. Jinak v podmínkách tuším je, že když schránka bude rok bez pohybu/přihlášení, provozovatel serveru má právo ji zrušit...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#3 Příspěvek od TAKJAN »

Je zrušenej, ale že bych tam nebyl rok bych neřekl. No nic, dík

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#4 Příspěvek od TAKJAN »

Jinak před chvílí se mi ten krám PC zrestartoval (odešel jsem na chvilku) z důvodu důležité! aktualizace pro bezpečnost a co šlo, nastavil do výchozícho stavu, nebo jakého. Zmizelo komplet nastavení chrome, centrumu, mám jinak velikost na stránkách, prostě 🤐 to co šlo. Muselo to být do XP. Neprovedli vám někomu totéž?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Ne, my to máme naprosto v pořádku. Taky ale máme přiblblé neznámé aktualizace něčeho neznámého vypnuté a to i ve službách. :wink:

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od petus »

pokud si k chromu přihlášenej, tak by ti měli všechny záložky atp nahrát z google serveru
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#7 Příspěvek od TAKJAN »

Záložky jsou OK, nic nezmizelo, pouze se nastavilo do naprostého základu. Aktualizace mimo antiviru a XP nemám povoleny..

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od hafca »

Nevím jak ostatní, ale já Chrome zkusil jednou a už mi nesmí do baráku, natož do PC. Nestačil sem se divit, co všechno mi to do PC bez ptaní nacpalo a kam všude to zalezlo. Zlatá Mozilla 21.0, ty novější už taky za moc nestojí, ale proti Chrome jsou pořád královské.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Chromák je HOVADO, který furt odkudsi tahá und instaluje nějaký cypovyny a zasírá komp - máš recht, že v kompu nemá co dělat...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Radim
Příspěvky: 305
Registrován: 17 srp 2013, 02:00

#10 Příspěvek od Radim »

EKKAR píše:Neplacená na free-serveru jako je třeba seznam.cz, centrum.cz a pod. bez manipulace po půl roce, kdy se tam ani nepřihlásíš, přejde na omezenej provoz, kdy se tváří pro příchozí maily jako plná - administrace tam vygeneruje mail, že ses tam dlouho nepřihlásil a že se omezuje provoz na tvojí schránce. Normální provoz udržíš tím, že se tam aspoň jednou po 3 měsících přihákuješ. Jinak v podmínkách tuším je, že když schránka bude rok bez pohybu/přihlášení, provozovatel serveru má právo ji zrušit...
Mně se na Seznamu před nějakým rokem stalo, že když jsem tam jednou za měsíc, dva měsíce se jenom přihlásil a nic jiného nedělal, tak mně schránku najednou zrušili. A když jsem se ozval, tak argumentovali, že jsem se tam nejméně těch půl roku ani nepřihlásil. Já je neměl čím přesvědčit. Nakonec mně schránku obnovili, ale maily, co v ní byly, už ne. naštěstí to je jen záložní schránka, odkud všechno důležitější automaticky stahuji. Od té doby se vždycky tak jednou za měsíc na Seznam přihlásím a odešlu odtamtud kontrolní mail,. Aby tam byla jakási činnost a já abych měl aspoň jakýsi důkaz, že jsem tam byl.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

To má jednoduchý řešení. Přifázuj se do jakýkoliv nezajímavý málo využívaný emailový konfery a vše co z ní přijde nastav v pravidlech ať jde do stoupy. Takhle to mám na záložním seznamu léta, skoro tam nechodím a jede stále.
Jirka

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

Tak stačí se mrknout do fóra na Seznamu a zjistíš hned, že nejsi jedinej a někomu raději i obnovili celou poštu. Prostě si tam asi hrají jejich začátečníci. I doktoři mají pár mrtvých než se naučí ošetřit to jejich bolavé koleno nebo vyléčit angínu..

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#13 Příspěvek od petrfilipi »

Já na emailové schránky, připravené pro své děti, používám POPTray. Jakmile pustím PC, tak se občas připojí a stáhne obsah schránky, což stačí na to, aby schránku nezrušili. Nemusí se z ní nic odesílat, stačí se tam (nějak) přihlásit. A pak poměrně přehledně vidím obsah všech mých/dětských schránek na jednom místě (=v jednom programu).

Petr Filipi

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“