Nahrávání a přehrávání programů z TV?

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Nahrávání a přehrávání programů z TV?

#1 Příspěvek od jjilek »

Plánuji koupit nový TV (konkretně Samsung UE40F6650SB). V návodu jsem se dočetl toto:
Nahrávky jsou chráněny technologií DRM a nejde je tak přehrávat na počítači nebo jiném televizoru. Tyto soubory také už nepůjdou přehrát, pokud dojde k výměně obrazového obvodu televizoru.
Pokud tomu dobře rozumím, tak si nahraji např. film, ale nebudu jej moci přehrát na jiném TV (např. večer na chalupě apod.)
Z toho vyplývají moje dotazy:
-Je to vlastnost pouze televizorů Samsung nebo je to obecně používaná ochrana nahrávek?
-Je možno takto nahraný pořad nějakým způsobem odblokovat?
-Lze koupit nějaké TV, které tuto nepříjemnou vlastnost nemají?

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#2 Příspěvek od procesor »

Vo co go npr.
Net je plný sw na očistenie DRM ochrany.
npr.:aj tu.
Naposledy upravil(a) procesor dne 30 lis 2013, 15:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jjilek »

Mám tři dotazy, Tvoje odpověď není relevantní ani k jednomu. Odkaz co mi nabízíš, znám a proto se tady ptám.

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#4 Příspěvek od procesor »

Pridané

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jjilek »

Díky, takže ten TV asi můžeme klidně koupit. Ale odkóduji podle odkazu jen zvuk a budu koukat na černou skříňku..

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#6 Příspěvek od pocitujlasku »

tuto ochranu maju takmer vsetky TV, co som sa stretol tak samsung, lg, sharp. Mozno nejake cang jong z tesca za 999 kc to nebude mat.
Neviem, ci to nemaju nejako nariadene z EU, ze musia byt nahravky z tv vysielania chranene, lebo autorsky zakon, pricom kopia pre vlastnu potrebu je splnena.
Obecne settopboxy takuto ochranu nemaju, nahravaju priamo formatom mpeg2, alebo 4 bez drm.

procesor: ty si dal odkazy na odstranenie z wmv. Ale telka ma svoje sifrovanie, ktore rozlusknut je dost velky problem, pretoze kazdy vyrobca ma svoje vlastne.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jjilek »

Předpokládal jsem z textu manuálu, že šifrování si dělá sám konkretní videomodul, neboť výrobce upozoňuje, že nejde přehrát záznam ani na stejném typu TV, dokonce když se vymění obrazový modul při opravě, tak se záznamy mohou zahodit. ?!? Takže budu shánět settop s harddiskem. Poradíš mi tip?

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#8 Příspěvek od pocitujlasku »

Sifrovanie nerobi videomodul, ale sifruje sa pri nahravani, resp. neviem ci sa len na disku nevytvori sifrovana particia, kde sa ukladaju videa, lebo pred prvym nahravanim sharp chcela formatovat disk. Ale nikdy som nemal potrebu si nahravat reklamy.
S boxom velmi neporadim, ja mam najlacnejsie evolve, vie to len mpg2, v tomto nech ti poradia skusenejsi.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Hadam vsetko "nahrava" v MPEG2 (resp. v rovnakom formate, ako s vysiela), pretoze inak by to bolo narocne na CPU. Z multiplexu sa vyberie jeden kanal, ten sa posiela do dekodera na zobrazenie a sucasne sa zapisuje na disk bez akejkolvek konverzie (maximalne sa to za XORuje nejakym klucom, aby bolo akoze DRM).

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#10 Příspěvek od helios »

Môj settopbox (china made) nahráva súbory s príponou .ts. Niektoré DVD prehrávače ho poznajú, na PC sa dajú prehrávať vo VLC playeri.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#11 Příspěvek od Hydrawerk »

Jak už někdo naznačil, tak na tyto účely je nejlepší settop box. Klidně i s externím USB diskem / harddiskem. Bohužel, žádný výrobce jako Sony, Panasonic, Samsung, Toshiba, apod. je nevyrábí. Koupit se dají je různé ty Sencor, Evolve, ECG, Optex...

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#12 Příspěvek od monterjirka »

Doplňující dotaz.
Mám Set Top Box Emgeton, nahrává přes USB na Flash, je to "divnej formát", ale dá se přehrát v PC...
A umí přehrát i jiné záznamy audio nebo video.
Ale jde mi tam připojit pouze flash, např. microSD ve čtečce se tváří, že tam je, ale při pokusu o přehrávání nebo záznam to hlásí chybu.
A HDD tam nejde, asi vadí formát NTFS.

Kdo se podělí se zkušenostmi s použitím jiných konkrétních přístrojů?

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#13 Příspěvek od serviceman »

NTFS vadí skoro jistě. To lze ale snadno ověřit/napravit.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#14 Příspěvek od pocitujlasku »

HDD moze vadit aj slabe napajanie. Ked chytis disk do ruky, citis, ze sa toci? Pripadne je pocut len cvakanie, ako sa snazi roztocit. A samozrejme berie to len fat. Ja som to riesil tak, ze mam disk rozdeleny na 2 casti. prva je fat32 na box, druha ntfs na ostatne.

rnbw: ano, tak som to myslel. Lebo uz sa vysiela aj mpg4 - senzi.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#15 Příspěvek od monterjirka »

Zkoušel jsem i disk, která měl 2 kabely USB, ten druhý tam byl právě proto, aby se dalo přidat napájení tam, kde to z portu nestačí.
Disk svítil , podle "mechanických projevů" se točil, ale SetTopBox hlásil, že nemá připojené zařízení. Já předpokládám, že to bylo formátem, ještě jsem neměl čas a klid nějaký "ne moc velký" disk přeformátovat ve FAT32, jestli by to šlo.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“