Optibox Extra HDMI PVR Ready, zdroj

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pepito
Příspěvky: 315
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: V okolí Brd

Optibox Extra HDMI PVR Ready, zdroj

#1 Příspěvek od pepito »

Zdravím,
dostal jsem mrtvolu satelitu Optibox Extra HDMI PVR Ready a tak jsem si řekl, že si ho zprovozním na chatu. Ve zdroji byly nafouklé elyty, tak jsem je vyměnil, ale zdroj stále "tiká". Prošel jsem tedy i ostatní součástky, ale vše se zdá dobré. Ve zdroji je osazen KA5M0365R a jako zdroj pro optočlen TL431. KA-čko jsem doma měl, tak jsem ho pro jistotu vyměnil, ale žádná změna. Na pinu Vcc proti zemi mám 12 V. Při procházení fora jsem našel, že podobně osazený zdroj je i v Kaonu KSC-570. Už jsem v koncích a tak se obracím na přítomné, zda někdo zkušenější neporadí.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#2 Příspěvek od Kvicala_r »

Zkoušel jsi zdroj s nějakou zátěží na větvi se zpětnou vazbou (nejčastěji 3V3) nebo přímo v SAT? Někdy bývá na výstupu zenerka, která se prošvihne, když ten zdroj najede výš, než je povoleno. Diody na výstupu jsou všechny OK? Síťový elyt je OK?
Optiboxů PVR ready sem namontoval hodně a problém ani jeden - a to už běží 3 a více roků..

Kaony sem opravoval taky, ale vždy stačila repase sekundáru..

Uživatelský avatar
pepito
Příspěvky: 315
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: V okolí Brd

#3 Příspěvek od pepito »

Zdroj jsem po pravdě zkoušel jen v satelitu. Diody jsem kontroloval všechny, keramické kondenzátory a síťový elit jsem přeměřil lcr metrem, ostatní elyty jsou všechny nové.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#4 Příspěvek od monterjirka »

Zpravidla v podobných případech zkouším jestli v nějaké napájecí větvi není zkrat a když "tiká", zkouším, jestli se na všech napájecích větvích objevuje nějaké napětí...
- pokud "vyskočilo" napětí než padlo úplně, může být "zkrat" i dál, ne jen ve zdroji
- takový tranzistor, co odpojuje tu část, která při StandBy není připojena, dokáže pořádně potrápit. Jednou jsem se pořádně vyvztekal, protože zdroj při zapnutí nabíhá s omezeným výkonem (SoftStart) a když byl zatížen i tím, čím při zapnutím být neměl, padalo to...

Tohle musí člověka bavit... Jinak několik hodin strávených při "repasi" zařízení v podstatě má vyšší cenu, než "zachráněný" přístroj...

Uživatelský avatar
pepito
Příspěvky: 315
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: V okolí Brd

#5 Příspěvek od pepito »

Děkuji za rady, nechám to přes svátky uležet a pak se na to znovu vrhnu

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#6 Příspěvek od sr71 »

Dostal jsem pøijímaè "Optibox CX PVR Extra", který po zapnutí zobrazí na displeji "L100". Na žádná tlaèítka, ani na DO nereaguje. Provìøoval jsem všechna napìtí ze zdroje a ty jsou v poøádku. Netušíte nìkdo, co znamená ten kód na displeji?

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#7 Příspěvek od Kvicala_r »

Myslím, že to je verze bootloaderu. Ještě sem sice neviděl, ale pokud je zdroj OK, tipnul bych i shozený soft jako jedna z možností...

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#8 Příspěvek od KUBO »

Skopírované z ab-fora:
Takze info pre dalsich s podobnym problemom...FW 1.19.15 FIX robi problemy aj pri preladzovani kanalov a takisto pri premiestnovani v zozname(neustaly restart: L100)...1.18.96 nechce nabehovat obraz so zvukom....FW 1.18.75 ide uplne vyborne....prepinanie je uplne rychle a nezamrza to na TV Barandov po minute ako predosle spomenute FW...testoval som to na 3x stb CX Extra a vsade je to rovnake....CA settings v 1.18.75 Disable Bloker nema problem....plne funkcny FW...testoval som to na karte skylink ICE 01...
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#9 Příspěvek od Nagant »

Nevíte, prosím, někdo, zda je zdrojová část v Optibox Extra HDMI, TSCX, CX, ev. dalších, stejná?
Přesněji, zaměnitelná.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “