Baterie z obchodu

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

Baterie z obchodu

#1 Příspěvek od Kaca »

Zdravím!
Zajímalo by mě když půjdu do obchodu jestli mohu nějak poznat jak dlouho jim tam už baterie leží a v jakém jsou stavu. Mám na mysli různé malé baterie do různých domácích spotřebičů, např. kapesní svítilna, přenosný radiopřijímač, různé dětské hračky a podobně. Mám zkušenost že např. do TV ovladače původní baterie vydržela dva roky a koupená nová dva měsíce. V podstatě když kupuju jakoukoliv třeba knoflíkovou baterii tak kupuju vlastně zajíce v pytli.
Děkuji, zdravím a přeji krásné svátky!! Kaca

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Davidus »

Ahoj, na těch bateriích by měla být napsaná životnost, zkus se řídit tím.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#3 Příspěvek od ok1hga »

Davidus píše:Ahoj, na těch bateriích by měla být napsaná životnost, zkus se řídit tím.
Kaca píše:když kupuju jakoukoliv třeba knoflíkovou baterii tak kupuju vlastně zajíce v pytli
ale pozor na spoustě baterií nic takového napsané není . . .
a na dalších, třeba i neznačkových to zase je,
je potřeba se pořádně podívat.
Já s sebou na takové špeky nosím malou lupu . . .

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#4 Příspěvek od konosuke »

Je to známá věc...origoš z fabriky vydrží mnohem déle, tak například tužka AAA 1.5V zinek chlorid z DO CD Technics mám původní od roku 1991, k neuvěření...ano, na baterii dole bývá vyražené datum install by end.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Kaca »

Teď jsem se dostal k PC a čtu Vaše odpovědi. No, budu nosit malou lupu a jak vidím nebudu sám.

Díky za reakce a hezké svátky!!! Kaca

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#6 Příspěvek od helios »

Niekedy ani tá lupa nestačí. Zhruba pred rokom som sa nechal zlákať na dobrú cenu u číňana, konkrétne lítiovky CR2032, kúpil som ich celý aršík, tuším 10kusov. Záruka do 12/2013. Ešte hrdý nápis ISO9001. Potreboval som ich do ovládača k foťáku. Tieto klumprdy vydržali len jeden večer, na druhý deň boli vybité. Tak som ich postupne minul a kúpil iné, drahšie, tie v ovládači vydržia minimálne rok. Takže aj tu sú bežné nefunkčné repliky z utlačených ryžových otrúb.
Taktiež bacha na akumulátory "značky" C.F.L. od číňanov, vydržia len prvé nabitie, potom už nejdú nabiť. Majú AAA a AA typy.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#7 Příspěvek od Yarda1 »

Silná lupa by IMHO měla být samozřejmým vybavením zákazníka v každém qelbu - viz třeba tohle:
http://ekonomicka.poradna.net/q/view/1100-ot-vino
Například v DM drogérii (aspoň v té naší) už jsou lupy připevněné k nákupním vozíkům.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Kaca »

Tak to je bomba! Mám doma vyndanou čočku ze zvětšováku Magnifax 2 tak ji budu nosit. Ne, dělám si srandu ale do obchoďáku už bez pořádné lupy nevkročím. Na to víno bych bejval naletěl taky kdybych ho měl koupit. Já dávám přednost pivu ale manželka je na víno tak ho občas koupíme. :scared:

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#9 Příspěvek od Radovan-kocour »

ok1hga píše:
Davidus píše:Ahoj, na těch bateriích by měla být napsaná životnost, zkus se řídit tím.
Kaca píše:když kupuju jakoukoliv třeba knoflíkovou baterii tak kupuju vlastně zajíce v pytli
ale pozor na spoustě baterií nic takového napsané není . . .
a na dalších, třeba i neznačkových to zase je,
je potřeba se pořádně podívat.
Já s sebou na takové špeky nosím malou lupu . . .
Přesně na většině není žádné datum- je tam jakési výrobní číslo ze kterého by mělo se vyčíst datum výroby, ale u Pb bateriích většinou jsou nějaké čísla, ale z toho nejde vyčíst ten datum výroby.
Jedno je jisté dnešní ty baterky aspoň co já používám do nouzových světel co mám doma, dál UPSek tak jsou tam ty olověné Pb akku a ty vydrží tak maximálně 2roky- tak je to dělané, aby se kupovaly pořád nové- Made In China
takže ani datum výroby nepomůže- podle mého :( :( :(

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Na Pb baterky (akumulátory) se datum výroby dává ve formátu XXYY nebo XXYYYY, kde XX je pořadový číslo TÝDNE v kalendářním roce, kterej je uvedenej buď jako poslední dvojčíslí, nebo celej letopočet těma "ypsilónama".

Takže baterka označená 1212 není z roku vydání Zlatý Buly sicilský, ale ze 12. týdne (druhá půlka března) roku 2012 - jinej tvar označení je 122012.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#11 Příspěvek od Radovan-kocour »

Dobrá děkuji :) :)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“