Acer Aspire 5741ZG - přestavba vstupu el.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Aliavarno
Příspěvky: 5
Registrován: 25 pro 2013, 01:00

Acer Aspire 5741ZG - přestavba vstupu el.

#1 Příspěvek od Aliavarno »

Zdravím,
Mám notebook Acer Aspire 5741ZG, byl polit vodou a skrat vzal nabíjecí obvod tudíž nenabíjí (nabíječka funguje) a také odpálil baterku, ale zjistil jsem s baterkou kamaráda že i přes to ntb jede.
Tak mě napadlo že by nebylo k zahození vyskoušet připojit místo baterky starý ATX zdroj, ale mám dojem že to nebude jen tak, protože baterka se musí spínat (v mém případě kontakt BI + GND) a nevím zda není nutné spínat i ntb nebo jen připojit + na + a - na -

Prosím poradíte někdo ?

Odpověď neusí se vztahovat k tématu použítí ATX zdroje, ale může být i k tématu resetu baterie nebo opravy nabíjecího obvodu (to co při nabíjení jakoby cvakalo tak syčí)

Stačí třeba odkaz na jinou stránku s tímhle tématem nebo na youtube
Moc děkuji za každou radu :)

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Oprav to tak, že si na netu najdeš podle označení na desce schéma té desky a měřením zjistíš, proč notebook nejede ze zdroje a problém opravíš. Pokud není fyzicky zpopelněný DPS, není to tak těžké. Potom můžeš a nemusíš řešit baterku, notebook pojede samozřejmě i bez ní. Bastlit zdroj místo baterky je čuňačina.

Uživatelský avatar
Aliavarno
Příspěvky: 5
Registrován: 25 pro 2013, 01:00

#3 Příspěvek od Aliavarno »

Našel jsem schéma desky, ale právě v tom pájení budu mít problém, mám jen trafopájku s obyčeným hrotem a tak už teď vím že pokud bych pájel švába na desce tak pravděpodobně nejméně tři kontakty by zaráz zmizeli pod hrotem.
Mě osobně nezáleží na vzhledu jen mi nedá spát že to nejede kvůli takové banalitě a také bych chtěl mít skušenost i s tak extravagantním řešením :)
Přílohy
f_0003011.jpg
Schéma
(274.26 KiB) Staženo 97 x

Uživatelský avatar
KiTt
Příspěvky: 206
Registrován: 25 srp 2012, 02:00
Bydliště: Brno a okoli

#4 Příspěvek od KiTt »

pokud nemas schema komplet, tak si sezen kompletni, tohle je k nicemu. Je potreba zjistit co odeslo jestli nektery z fetu v obvodu napajeni ntb plus neco v obvodu nabijeni. taky nejaky fet nebo nabijeci obvod. Jak jsi prisel na to ze mas odpalenou beterku? neni jen vybita v dusledku zkratu nabijeciho obvodu?
Ted resim neco podobneho na asusu ntb byl pravdepodobne pripojen na nabijecku s obracenou polaritou, nenabiji a nejde zapnout. Je tam vadnej fet v napajeni plus dioda. Po vymene ntb jde zapnout ale nenabiji, je jeste vadnej nabijeci obvod max17005. Ale pokud nemas nejakou lepsi pajku, pripadne horkovzduch asi s tim moc neudelas.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“