S-VHS Blaupunkt RTV926 (pøesunuto)

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
VHS

S-VHS Blaupunkt RTV926 (pøesunuto)

#1 Příspěvek od VHS »

Ahoj všem,
mám takové problém s videm Blaupunkt RTV926 jednoho dne zhasly hodiny a od té doby nefunguje jen po zapnutí do sítì se na opravdu chvíli rozsvítí hodiny a dioda POWER a pak zhasne.
Po vypojení a znovu zapojení do sítì se již nic nerozsvítí ale po delší dobì když jej opìt zapnu do sítì udìlá to stejné.

Tak se chci zeptat èi s tím má nìkdo zkušenost a dokázal by poradit.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#2 Příspěvek od Eleman »

Pravděpodobně závada zdroje. Troufáš si na opravu? Máš vybavení? Měření, výměna prvků atd.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#3 Příspěvek od Eleman »

Vydražil si odsud, nebo nabízíš k dražbě? :lol:
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

VHS

#4 Příspěvek od VHS »

Problém je že nemám ani schéma. Ohlednì mìøení nìjaké možnosti mám.
V pár opravnách mì odmítly že se tím nezabývají.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#5 Příspěvek od Eleman »

Tak si to schema nejdřív opatři, nebo překresli schema zdroje podle tišťáku, nebo sem alespoň dej slušný fotky obou stran desky zdroje.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

VHS

#6 Příspěvek od VHS »

Pokusím se schéma sehnat ale zatím udìlám aspoò foto.

VHS

#7 Příspěvek od VHS »

Ahoj,
tak schéma sem nenašel. Ale údajnì je to konstrukènì stejný jako Panasonic NV-HS900. Na to jsem schéma našel, ale zdrojová èást je tam jiná.

Tak zde jsou fotky zdroje Blupunkt. Všiml sem si tam urèitého problému. Oxidace nožièek nìkterých souèástek a asi uhnilá nožièka jednoho kondenzátoru. Je to na posldní fotce oznaèeno èervenì.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#8 Příspěvek od Eleman »

Tak ze všeho nejdřív vyměň ty uhnilý kondíky a ostatním elytúm (i v primáru) zkontroluj ESR. Očisti i oxidaci na ostatních součástkách a plošňáku. To vypadá, že tam vnikla voda. nebo to bylo ve vlhkém prostředí, nebo ejakuloval nějaký elyt.
Co je za IO na tom chladiči? Nějaké STR...
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

VHS

#9 Příspěvek od VHS »

ESR zkontroluji A ten IO na chladièi je STR M6559 SK6524
Vypadá to na nìjakou chemikálií je to jen na tom místì jako když nìco ukápne.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#10 Příspěvek od Eleman »

Tak si možná pšouknul ten elyt s uhnilou nohou. Pořádně to vyčisti.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

VHS

#11 Příspěvek od VHS »

Vyèistím a dík za ochotu poradit. Dám pak vìdìt.
Zde je servis manual na toho Panasonic NV-HS900 pokud by to v nìèem pomohlo

Kód: Vybrat vše

http://elektrotanya.com/panasonic_nv-hs900.rar/download.html

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#12 Příspěvek od Eleman »

Dobrá a ten uhnilý elyt určitě vyměň, nevracej ho tam zpátky. Zkontroluj i nahnilé vývody dalších součástek a jejich připájení, případně je také vyměň.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

VHS

#13 Příspěvek od VHS »

Ahoj,
tak vše provedeno a výsledek je že se prodloužil èas než zhasne. A když v té dobì zmáèknu tl. Power tak se zapne. Ale stejnì pak vše zhasne.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#14 Příspěvek od Eleman »

Pokud jsou skutečně všechny! elyty ve zdroji zkontrolovány na ESR a jsou OK (se zvýšeným ESR vyměněny), je na čase začít měřit.
V tom případě bude vhodné mít k dispozici odpovídající schema zdroje, nebo alespoň datasheet toho STRka.
Ještě omrkni plošňák kolem optronu, nějak se mi na fotce nezdá jeho připájení a rozlitý cín kolem.
Nejdřív změř, jestli je vůbec něco na výstupech zdroje a to jak připojeného, tak i odpojeného.

P.S.: Pořád jsem se ještě nedozvěděl odpověď na můj druhý příspěvek.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

VHS

#15 Příspěvek od VHS »

Všechny elity co tam jsou byly vytaženy a promìøeny bylo mì øeèeno že jsou v normì.

S tím schématem to bude problém. Nejvíc tomu odpovídá toto
Obrázek

Napìtí sem mìøil a odpovídá tomu co je ve schématu. Tedy jen do vypnutí.

Pøi zapnuti do sítì je slyšet nìco jak cvaknutí relé a když se to samo vypne tak též.

P.S.
To jsem pøehlídl. Sice video nemám z aura, ale dotyèný od kterého to mám potvrdil že jde o zmínìné video.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “