Problém pri inštalácii Win.XP

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

Problém pri inštalácii Win.XP

#1 Příspěvek od tiktak1953 »

PC zamrzol pri formatovani na 66%.Vselico som o tom precital,a nasiel aj ,ze moze byt chyba pri zlom prepojeni Jumpers.Prepojenie som zabudol predtym skontrolovat.Mam HDD 30Gb Maxtor ,ktory nie je prepojeny na Master,nie je vobec prepojeny!Cd rom je prepojena na Master.Maju pripojenie samostatnym kablom, moze toto byt chyba,alebo su vadne sektory.Pomoze uz len stiahnut od vyrobcu HDD utility na test disku?Dakujem Cav.
Este toto,tie chyby potom co ukaze sa daju neako odstranit?

Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#2 Příspěvek od lopez »

30Gb disky sa vyrábali kolo roku 99-2000. :D
Tak to bude mať svoj "lifetime". :D

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#3 Příspěvek od dvorak »

Mám také problém s Windows XP. Při připojení na internet (hry) PC najednou vypadl a začal se sám restartovat a stále dokola, navíc se sám zapnul, musel jsem ho vypnout sítovým vypoinačem. Pak to přestalo, Windows několikrát naběhly, ale po několika vteřinách spadly. Nakonec to skončilo tím, že po náběhu se objeví hláška isass.exe formát koncového bodu není platný. Zkoušel jsem nabotovat program Kaspersky - rescue disk a postupovat dle jednoho návodu jak to vrátit zpět, ale nic nepomohlo.
Měl by někdo nějaký nápad ?

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#4 Příspěvek od tiktak1953 »

Lopez ,ja nic nekupujem,mam co da ulica.Este som zabudol ze vypisalo myslim toto:chyba p2,nepodarilo sa nacitat ....(neviem uz co)

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#5 Příspěvek od serviceman »

tiktak1953: Stáhni si SeaTools, nabootuj z CD a zkontroluj disk.

dvorak: Jde patrně o virus. Kaspersky rescue disk je velmi kvalitní, ale nepíšeš, jestli jsi jím projel instalaci.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

tiktak1953: strč do CD/DVD mechaniky Linux (např. Ubuntu) a tam máš vše na opravu a připravu HDD. Jestli ten Linux ještě nemáš, tak na tom začni dělat - stáhnout z netu zadara a vypálit.
dvorak : proč lezeš se svým dotazem o něčem jiném někomu do vlákna ?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

lopez píše:30Gb disky sa vyrábali kolo roku 99-2000. :D
Tak to bude mať svoj "lifetime". :D
Co je to podle tebe ten "lifetime" ?

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#8 Příspěvek od hakamusai »

p32 píše:
lopez píše:30Gb disky sa vyrábali kolo roku 99-2000. :D
Tak to bude mať svoj "lifetime". :D
Co je to podle tebe ten "lifetime" ?
Konec životnosti disku?

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#9 Příspěvek od Mira_A »

Pokud ten disk divně nehrčí tak mu skusit zmenšit kapacitu a provést low level format. Hold k tomu je třeba 1ks CD se software a trochu chuti se učit.
Dá se tak disk zachránit. Když seženeš z ulice větší kapacitu bude i tvůj disk větší. :lol:

Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#10 Příspěvek od lopez »

No ja som to myslel tak - že ak sa to aj daako podarí tie vadné sektory odstaviť? - koľko (akú životnosť) dávate disku čo ma 13-14 rokov?

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#11 Příspěvek od serviceman »

Žádné vadné sektory zatím nikdo nediagnostikoval.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#12 Příspěvek od Mira_A »

Odstavení vadných sektorů je možné pouze zapnutím SMART v BIOSu.
Musí to podporovat i disk. 30G to podporovaly některé. Je si třeba zjistit.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#13 Příspěvek od tiktak1953 »

Pani ,vsetkym dakujem za ochotu.Pokial ste vy sem pisali ,ja som bol chvilu prec,a ked som prisiel domov nepozrel som ci ste nieco napisali,a strcil som druhy HDD 16Gb co som mal doma volny do PC a nainstaloval new XP bez problemov.Teraz sa uz hodinu trapim s pripojenim PC na net.Doma mame pripojene tri PC z Wifi sieti( kablom) co mam na dome. Neviem si spomenut posledne dvojcislie IP adresy,tak ho teraz skusam . Mozno uz pomoze len zavolat spravcovi aby znovu povolil pristup.Ten HDD 30Gb Maxtor co sa mi sekol 2X pri 66% formatu ,preco som tuto temu zacal,som vybral z PC.To na vysvetlenie.Takze, co ste mi tu velmi ochotne napisali,urobim ,vyskusam niekedy neskor.Este raz vdaka,Cav.
P.S.
Ešte raz vám praje všetko najlepšie do nového roku hodinár zo žemberoviec.Ste u mňa výtani,pokiaľ ma doma zastihnete.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

hakamusai píše:
p32 píše:
lopez píše:30Gb disky sa vyrábali kolo roku 99-2000. :D
Tak to bude mať svoj "lifetime". :D
Co je to podle tebe ten "lifetime" ?
Konec životnosti disku?
Opravdu ? Já tady mám např. 3 kousky 30 GB e jejich "lifetime" je zatím asi neomezená, prostě fungují stále. Takže konec to asi nebude, že ? :lol:

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#15 Příspěvek od tiktak1953 »

Ak mozem ,spytam sa na toto s pripojenim na inernet.Vcera som do jedneho opraveneho PC zadal tie iste udaje co do dnesneho ,o ktorom pisem ze mam problem. s pripojenim.Vcera neblikala ledka na karte,a v: Pripojeni k mistni siti-stav Pakety neodosielalo ani neprijalo.Dole na liste v pravo boli tie monitory,akurat neblikali.Internet nesiel.
Dnes v tomto PC s 16GB mi blika ledka na karte,Pakety sa odosielaju aj primaju.Ale zase dole na liste nemam tie monitory.ani internet nejde..Fyzicka adesa kazdeho PC je tiez ina ze?Sam to doriesim ,nesuri ma to!!!Ale ak by niekto mal chut ,moze napisat.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“