Programovatelné Pull-Up, Pull-down rezistory

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ridick007
Příspěvky: 3
Registrován: 03 led 2014, 01:00

Programovatelné Pull-Up, Pull-down rezistory

#1 Příspěvek od Ridick007 »

Ahoj,
chtěl bych se zeptat jestli přiložené schéma je v pořádku, jestli tam nemám nějakou krpu. -- Potřebuji k jednomu obvodu (digitální TTL GPIO), který nemá interní pull-up, pull-down rezistory mít programovatelné externí.

děkuji
Přílohy
res.png
(14.63 KiB) Staženo 64 x

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#2 Příspěvek od procesor »

Nedať R54 na GND? To aby pred inicializáciou uP nebol pull-dw.
R53 nie je veľký? Bude robiť "presluchy! z vodiča do vododiča.

Uživatelský avatar
Ridick007
Příspěvky: 3
Registrován: 03 led 2014, 01:00

#3 Příspěvek od Ridick007 »

Jej, ta R53 je navíc, nemá tam vůbec být. Původně jsem to kreslil s jedním R, ale pro lepší názornost předpokládaného použití jsem tam dal síť a R53 zapomněl smazat.

Bude to připojeny k obousměrnému budiči sběrnice, který po resetu bude nakonfigurován jako vstup. Takže aby nebyly vstupy ve vzduchu, tak jsem myslel, že bude lepší tam hned mít pull-down.

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#4 Příspěvek od procesor »

Ak je dôvod, niet námietky :)

Uživatelský avatar
jankop
Příspěvky: 679
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jankop »

Je to nějaký divný. Proč tak složitě? Pokud mám nějaký výstupní port, kterým chci pull Up/Down řídit, tak k němu prostě ten vstup připojím přes požadovaný rezistor. Na co tam dávat mraky dalších součástek, když stačí jeden rezistor cca 10k?

Uživatelský avatar
Ridick007
Příspěvky: 3
Registrován: 03 led 2014, 01:00

#6 Příspěvek od Ridick007 »

No, asi máš pravdu, úplně stejně je zapojen výstup toho portu :) a ještě si ušetřím I/O, kterých mám nedostatek.

Nejsem si jistý, jak se to bude chovat v případě, že nebudu chtít mít připojené Pull-up/down sit -> musím nakonfiguravat I/O expander jako vstup. Pokud nebude nikam ani připojen samotný port PA_I, pak bude stav vstupu IO expanderu definován rezistorem R16. Ale pokud začnou chodit data po portu PA_I - zejména většina bude v Log. H?
Přílohy
resistory.png
(93.14 KiB) Staženo 86 x

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“