O2 - "nemáte oprávnění volat na zvolené číslo"

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

O2 - "nemáte oprávnění volat na zvolené číslo"

#1 Příspěvek od Celeron »

Teď se mi stala divná věc, s kterou jsem se setkal za asi 15 let mobilování prvně. Na mobilu mám nepřijatý hovor z normálního veřejnýho čísla. Tak volám zpět a hláška: "Nemáte oprávnění volat na zvolené číslo, které je součástí uzavřené skupiny účastníků." 8O
Vím, že některé společnosti blokují na služebních mobilech (nebo jen povolují) určitá voláná čísla ale obráceně? Nějak mi uniká smysl... Jedině, že nám tu vyrostla nějaká novodobá šlechta, která si nepřeje, aby ji votravovali nějací kmáni. :roll:
Jirka

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od serviceman »

Nedávno tady někdo hledal jak zablokovat volání k babičce od různých šmejdů, a našlo se řešení v povolení jen určitých čísel, která se mohou dovolat. Detaily neznám, ale může to být tento případ. Hledej.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
OK2STO
Příspěvky: 426
Registrován: 19 zář 2008, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od OK2STO »

Zdravím, pokud vím , tak O2 nabízí v rámci své sítě pro ruůné podniky a firmy vytvoření uzavřených skupin, kde je volání v této skupině velmi nízké, ze skupiny lze volat i ven, ale za normální cenu a do skupiny se lze dovolat jen na určitá čísla.
Jarda

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Habesan »

Nejspíš je to obyčejný SPAM. Každý normální člověk by ti zkusil zavolat znova.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od CZJKP1 »

Toto se nám stalo u T-mobile...

Jsem Vodafoňák, je to společnost, která se mi zdá nejlepší ze všech, za svůj život jsem nejednou vystřídal všechny tři operátory, a u vodafone jsem byl vždy nejvíce spokojen, nenabízí žádné tarify nebo paušály, kde by člověk ,,naletěl" a nikdy jsem s jimi neměl problém, vše mi fungovalo, nikdy se neděly záhady, které by oni samy nevěděli jak vyřešit... A ta komunikace s jimi, když jsem volal párkrát na operátora, třeba pro aktivaci romingu je na dobré úrovni, taky dopadly v anketě jako nejlepší operátor.


Ale přišla nabídka z tátova zaměstnání, že mohou v rámci firmy ,,zvýhodnit" dvě rodinná telefonní čísla, když jsem nabídku viděl nebyl jsem proti, ale podmínkou bylo číslo u T-mobile. Po převodu se nešlo na moje číslo dovolat a hlásilo to dotyčnému přesně toto, do doby, než jsem ze svého čísla dotyčnému zavolal, potom už to šlo oboustranně, a takto to dělalo s každým číslem. když jsem na svůj tel volal z dalšího čísla tak to hlásilo taky, a když jsem to dané druhé číslo prozvonil ze svého tak pak už to chodilo zase oboustranně...

V Tea mobile blondýnky nevěděli. Výměna simkarty za jinou.

Po pár dnech ta jiná simkarta totálně zemřela, a když byla v telefonu, hlásilo to ,,vložte sim kartu"... A vzniklo to při přendávání ze starší opotřebené Nokie 6300 do zachovalejší Nokie 6300.. U Tea mobile mi daly třetí sim kartu, a prý se jim toto při převodu často stává :D ! Zdá se mi to technicky nemožné, vidím v tom šmejdské sim karty...
Naposledy upravil(a) CZJKP1 dne 10 led 2014, 14:20, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#6 Příspěvek od konosuke »

Ano, to se stává...volali mi z divného čísla, zmeškaný hovor. Volám tedy zpětně...obsazeno, podruhé...potřetí...stále obsazeno, druhý den zas obszazeno.
To už je neobvyklé. Číslo jsem zadal do vyhledávače na Seznamu...bylo evidováno, komentáře si přečetl,. Pak mi zavolali zas - průzkum trhu, výrobků...byli jsme hotoví za 2 sek. Nebrat.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#7 Příspěvek od Jimmi2 »

Celeron píše:"Nemáte oprávnění volat na zvolené číslo...."
Zkus zaplatit účty 8-)

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#8 Příspěvek od pocitujlasku »

konosuke píše:Ano, to se stává...volali mi z divného čísla, zmeškaný hovor. Volám tedy zpětně...obsazeno, podruhé...potřetí...stále obsazeno, druhý den zas obszazeno.
Obsadene a ta hlaska hore su 2 rozne veci. bezne maju tieto marketingove firmy nastavenu ustrednu tak, ze odmieta prichadzajuci hovor.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#9 Příspěvek od passion »

Než tu začnete rozoberať rôzne konšpiračné teórie, dám jednu prax.

V robote (na rušni) mám vysielačku s GSM. Ja z nej zavolám na hocijaké číslo, mne sa dovolá len úzky okruh ľudí. Od dispečerov, cez výpravcov po iné rušne. Ako je to technicky riešené som nezisťoval. V tvojom prípade sa možno jedná o niečo podobné. Žiadna novodobá šľachta.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

passion píše:...
V robote (na rušni) mám vysielačku s GSM. Ja z nej zavolám na hocijaké číslo, mne sa dovolá len úzky okruh ľudí. Od dispečerov, cez výpravcov po iné rušne....
Pro neznalé slovenštiny a jejích speciálních výrazů - RUŠEŇ je česky lokomotiva.
A to s tou uzavřenou skupinou je pravda, prostě si nějaký podnik(avec) zaplatí skupinu čísel, ze kterých může volat až do alelujá, zvenku se na ně ale dovolat nelze - jsou to právě ty marketingový agentury, často i různý technický zázemí nebo další vnitřní čísla firem, kde se všecky vnitřní jejich čísla nezveřejňujou a jde se na ně dovolat jen přes jiný, věřejný číslo = "ústřednu" nebo "recepci" atd. Při pokusu o zavolání zvenku se pak daný číslo jeví jako obsazený, nebo sama pobočkovka/GSM brána dá tu výš zmíněnou hlášku...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Habesan »

Prostě je fíra, no.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#12 Příspěvek od vrky »

Pokud mám zmeškaný hovor a nemám ho v seznamu kouknu na net a zadám dané číslo. Jelikož si hledám novou práci tak si to kontroluju, jinak bych se na to vyprdnul a nic nehledal a zpět nevolal.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#13 Příspěvek od Celeron »

Jimmi2 píše:
Celeron píše:"Nemáte oprávnění volat na zvolené číslo...."
Zkus zaplatit účty 8-)
To nestojí za komentář...
J.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#14 Příspěvek od konosuke »

vrky píše:Pokud mám zmeškaný hovor a nemám ho v seznamu kouknu na net a zadám dané číslo. Jelikož si hledám novou práci tak si to kontroluju, jinak bych se na to vyprdnul a nic nehledal a zpět nevolal.
To jo jenomže já jsem obchodník - expedient, zásobovač i logistik...a musím být na příjmu 168 hod/týdně, mobil je služebení, beru si ho do autobusu, na WC, do sprchy i do hospody, na kolo i do kostela a někdy to prostě nestačíš zvednout, chybí třetí ruka totiž. A zákazník ? Ten je blahobytem rozmlsaný, stěžuje si hned, ještě napíše pitomou recenzi na web. Tato společnost je nezdravá.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#15 Příspěvek od EKKAR »

Na to je jednoduchá rada - napojit si GSM bránu s odpovídačem, kde to volajícího "zabaví" podobným způsobem, jako to dělá "hláska" třeba na bezplatný lince Kyslíka - "...blablabla pokud voláte pro nahlášení blabla, stiskněte 1, pokud pro bleble, stiskněte 2, pokud pro blublu, stiskněte 3..." - a když to bude celou dobu někde ve tvým zorným poli a pro sichr ještě akusticky signalizovat, že někdo volá, stihneš položit práci a zvednout hovor dřív, než se volající zorientuje a normálně se mu přihlásíš.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“