Tesla 4106U Ametyst

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Tesla 4106U Ametyst

#1 Příspěvek od Peta-cb »

milí kolegové chystám se renovovat daný stařičký TV.ale chybí v něm některé elektronky proto bych prosil neměl by někdo z vás k tomuto typu schéma?????

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

Re: Tesla 4106U Ametyst

#2 Příspěvek od Miradim »

Peta-cb píše:milí kolegové chystám se renovovat daný stařičký TV.ale chybí v něm některé elektronky proto bych prosil neměl by někdo z vás k tomuto typu schéma?????
Schéma máš na www.radiojournal.cz/schemata.htm Přeji úspěšnou renovaci.

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Peta-cb »

na tom odkazu je sice ametyst ale po kliknutí se pouze objeví NOT FOUNT......takže bohužel :cry:

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od urbanek »

http://radim.gzk.cz/tvp/schemata/ametyst.zip
je to komplet servisní manuál :wink:

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#5 Příspěvek od miroja »

Schemu najdes aj v knihe : Eduard Kottek - CS rozhlasove a TV prijmace (diel 1 alebo 2). Ak to nezozenies, po vikende by som Ti to mohol zoskenovat.

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Peta-cb »

asi to tou knihou skončí zkusim zejtra knihovnu....kolega urbanek mi dal odkaz ale když sem to stáhl tak Winrar napsal neočekávaný konec archivu-soubor je poškozen.asi mi to schéma nejni přáno... :D

Uživatelský avatar
xPepino007
Příspěvky: 24
Registrován: 25 čer 2006, 02:00

Re: Tesla 4106U Ametyst

#7 Příspěvek od xPepino007 »

Peta-cb píše:milí kolegové chystám se renovovat daný stařičký TV.ale chybí v něm některé elektronky proto bych prosil neměl by někdo z vás k tomuto typu schéma?????

Ametyst mám taky, tak když se ti podaří ho zprovoznit, hlásím se jako dobrovolník s druhým kouskem :D . Jsem v tom bohužel hodně velký amatér, takže tyhle typy televizí se mi nikdy nepodařilo zprovoznit a fandím každému, kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#8 Příspěvek od Nagant »

Teď jsem to tu tak narychlo nafotil, pokud mi dáš třeba přes SZ mail, pošlu Ti to.

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Peta-cb »

no uvidím jak to dopadne pak povyprávim..... :D pak ještě schánět elektronky....to taky bude dílo. :lol:

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od urbanek »

http://radim.gzk.cz/tvp/schemata/ametyst1.zip
http://radim.gzk.cz/tvp/schemata/ametyst2.zip
Tak ještě jeden pokus, snad už to půjde. Rozdělil jsem to do dvou souborů.
Mimochodem Ametysta jsem měl kdysi taky, ale bylo mi tehdy teprve 13let a moje znalosti TV techniky byly mizivé - uměl jsem akorát tak najít a pojmenovat jednotlivé obvody ale jak fungují jsem netušil, taky jsem neměl žádný měřák (ani voltmetr), atak jsem televize tehdy spravoval tak že jsem měnil jednu elektronku po druhé a když se to nerozjelo, skončila TV jako zásobárna náhradních dílů. Bohužel tak skončil i ten ametyst. Dodnes toho lituju hlavně proto, že měl dobrou obrazovku...

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od urbanek »

Nějak mi blbne FTP, teprve kdyz jsem to převed do PDF tak to tam šlo normálně uložit. Takže teď už to na 100pro funguje a odkaz je
http://radim.gzk.cz/tvp/schemata/ametyst.pdf

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Peta-cb »

no to sem z toho už fakt jelen.od kolegy urbanka ani jeden nejde.a kolega nagant co jsi mi poslal na mail.to taky nejde.já bych do toho....tak je chyba asi u mne.ale jaká ledasco sem vyzkoušel a nic.zkusim u nás v č.b vědecko technickou knihovnu.třeba tam bude daná kniha.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#13 Příspěvek od miroja »

Peta-cb píše:asi to tou knihou skončí zkusim zejtra knihovnu....kolega urbanek mi dal odkaz ale když sem to stáhl tak Winrar napsal neočekávaný konec archivu-soubor je poškozen.asi mi to schéma nejni přáno... :D
Skusal som to stiahnut, v rare nie je problem, je v nom 15 obrazkov a su aj dobre citatelne. Aj to pdf-ko ide tiez stiahnut. Takze chyba bude asi niekde u Teba. :cry:

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Peta-cb »

no to by mne zajmalo co v tom je za fígl.... :cry:

Návštěvník

#15 Příspěvek od Návštěvník »

Tento odkaz urèitì jde:http://radim.gzk.cz/tvp/schemata/ametyst.pdf
Stáhni to poøádnì a zkus jiný RAR.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“