Osciloskop Velleman HPS140

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vlastik58
Příspěvky: 12
Registrován: 21 led 2014, 01:00

Osciloskop Velleman HPS140

#1 Příspěvek od Vlastik58 »

Nemá někdo zkušenost s tímto?

http://shop.fkt.cz/rucni-osciloskop-40mss-hps140-sonda-
hps140i+dp133395/

Cena je těsně nad 3.000,- Kč. Měl bych to jen na oživování zesáků a podobných bastlíren...

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#3 Příspěvek od monterjirka »

Šikovná hračka, mám ho necelý rok, pokud ti stačí jednokanál, černobílý...
Občas by se mi hodilo obraz zastavit a uložit do paměti, ale tak chytré to není...

Uživatelský avatar
Vlastik58
Příspěvky: 12
Registrován: 21 led 2014, 01:00

#4 Příspěvek od Vlastik58 »


Uživatelský avatar
Vlastik58
Příspěvky: 12
Registrován: 21 led 2014, 01:00

#5 Příspěvek od Vlastik58 »

Omlouvám se, odešlo to dřív než jsem chtěl. Já jen reaguji na to, že JDE obraz uložit i zastavit - viz odkaz..... :-) Takže rok užívání je tedy rok částečného využívání :-)

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#6 Příspěvek od ohryzek36 »

Já ho mám už také něco přes rok - používám ho tak cca 1x za týden, když je potřeba.

Používám to při opravách různé bílé techniky - t.j. to co je buď komplet analogové nebo maximálně řízené procesorem a galvanicky propojené se sítí - HPS140 se na takové měření dá docela rozumně použít, prakticky jako chytřejší voltmetr (i kvůli měření parametrů signálu) - se rozumnou sondou 1:10 se dá měřit klidně i na výstupu regulátoru, co šlape na 230V a není problém - osciloskop je CAT II.

Audio jsem s ním zkoušel také měřit (no, audio - výstup z nf generátoru), ale na tom displeji (128*64 bodů) to není nic moc - sinusovka je dost hranatá a nějakých detailů si člověk nemusí všimnout - v porovnání s analogovým osciloskopem podobných parametrů (třeba C1-94) vyhrává i ten 30 (?) let starý ruský osciloskop - nehledě na to, že za 3000 se dá sehnat už i něco lepšího, dvoukanálového - třeba něco z řady BM5xx nebo podobně ruské osciloskopy. Já ho také nemám jako hlavní osciloskop na bastlení :D .

Uživatelský avatar
Vlastik58
Příspěvky: 12
Registrován: 21 led 2014, 01:00

#7 Příspěvek od Vlastik58 »

Díky, asi tohle jsem chtěl slyšet. Včera jsem na Aukru vyhrál BM556 za cca 1.100 Kč, ale dnes mi borec volal, že to ruší, že osciloskop zapnul a vyhořel mu... :-) Kdo ví,,,,.... Vypadá to, že se podívám po něčem analogovým. Díky

Uživatelský avatar
martinq
Příspěvky: 41
Registrován: 07 pro 2005, 01:00
Bydliště: u Pøíbrami

#8 Příspěvek od martinq »

Nemohu najít zda umí generátor funkcí k PC přes USB - Velleman PCGU1000 rozmítat, máte s tím někdo zkušenosti ?

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#9 Příspěvek od ZVUK2000 »

Také ho mám cca 1rok. Na servisní výjezdy supermalá věc. Navíc nemusím tahat nabíječku na mobil a používám která byla součásti. Vnikřní AKU má docela výdrž. A cena? jeden servisní zásah a osciloskop zaplacen.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#10 Příspěvek od ohryzek36 »

Kdyby někdo náhodou potřeboval schéma tohoto osciloskopu, tak jsem ho našel tady - je sice na oficiálních stránkách výrobce, ale dá se k němu proklikat jedině přes jejich fórum.

Uživatelský avatar
ross4435897
Příspěvky: 426
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od ross4435897 »


Uživatelský avatar
Boro
Provokatér
Provokatér
Příspěvky: 290
Registrován: 18 črc 2013, 02:00
Bydliště: Poděbrady

#12 Příspěvek od Boro »

Mam ho asi 2 roky.Nema ukazovatel stavu baterie,mne pri vybiti problikava podsviceni a asi i meri jinak.U mne je ale vecsi chyba medzi nim a zidli. :oops: :oops: :oops: .Nevim sam co ma ukazovat,nevim kolik tam navolit na cas.zakl.,jake propojeni navolit GND,AC,DC.AC+DC.Jestli ho kalibrovat porad...Kolik do nej muzu pustit V?Ale aspon naky kukatko.Muj nazor,dik za pouceni. :o

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#13 Příspěvek od Atlan »

A co dSO201 ? Alebo DSO203 predsa len ma lepsi displej i ked vzorkovanie nic moc.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#14 Příspěvek od fredis »

Boro píše:Mam ho asi 2 roky.Nema ukazovatel stavu baterie,mne pri vybiti problikava podsviceni a asi i meri jinak.U mne je ale vecsi chyba medzi nim a zidli. :oops: :oops: :oops: .Nevim sam co ma ukazovat,nevim kolik tam navolit na cas.zakl.,jake propojeni navolit GND,AC,DC.AC+DC.Jestli ho kalibrovat porad...Kolik do nej muzu pustit V?Ale aspon naky kukatko.Muj nazor,dik za pouceni. :o
Můžu se zeptat k čemu ti tedy vůbec je? :roll:

Uživatelský avatar
Boro
Provokatér
Provokatér
Příspěvky: 290
Registrován: 18 črc 2013, 02:00
Bydliště: Poděbrady

#15 Příspěvek od Boro »

fredis píše:
Boro píše:Mam ho asi 2 roky.Nema ukazovatel stavu baterie,mne pri vybiti problikava podsviceni a asi i meri jinak.U mne je ale vecsi chyba medzi nim a zidli. :oops: :oops: :oops: .Nevim sam co ma ukazovat,nevim kolik tam navolit na cas.zakl.,jake propojeni navolit GND,AC,DC.AC+DC.Jestli ho kalibrovat porad...Kolik do nej muzu pustit V?Ale aspon naky kukatko.Muj nazor,dik za pouceni. :o
Můžu se zeptat k čemu ti tedy vůbec je? :roll:
Abych se na stary kolena naucil s osciloskopem,jsem samouk..Sory jestli firme Vell. padly akce kuli memu komentary,ale napsal sem to jak sem myslel .Jako zacatek a kukakto dobry,urcite lepsi nez nejaky prazdny obal z BM*** z Aukra,bez tunel. diod,rozladenej...Nebo ne?Dik za konstruktivni pripominky.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“