Pračka Crosley SWM 852, napouští vypouští vodu

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pradlenka
Příspěvky: 46
Registrován: 16 úno 2014, 01:00

Pračka Crosley SWM 852, napouští vypouští vodu

#1 Příspěvek od Pradlenka »

Dobrý den,
mátě někdo zkušenost se závadou předem plněné pračky Crosley SWM 852 (údajně nějaké rebrandované Philco), kdy pračka v úvodních částech cyklu najednou začne vypouštět a zároveň napouštět vodu? Nejdříve se to stávalo sporadicky, pak jednou za cyklus a pak několikrát za cyklus. Vyskytuje se to při "úvodní" fázi, kdy se prádlo namočí a poté by se už mělo normálně převalovat v bubnu a zvedat teplota. Lze to obejít tak, že se, při začátku vypouštění, jenom na 5 minut pračka vypne vypínačem a po 5 minutách zase jede. Při zapnutí po těch 5ti minutách se před rozjezdem ozve takové cvaknutí, někdy to ale začně vypouštět a šumět také, tak se musí počkat dalších 5 minut. Pokud se ovšem závada nezopakuje. Jinak před začátkem vypouštění se obvykle ozývá takové zesilující šumění "ššššššmchchchchcchch...", ale žádné cvaknutí. Nejhorší na tom ale je, že se to nevyskytuje vždy. Někdy pračka prostě bezvadně projede celým cyklem, čili já vím, že funguje topné těleso, napouštěcí i vypouštěcí ventil, prostě všechno, co by fungovat mělo. Jakmile se pračka dostane přes ten "úvodní" cyklus, tak pak už všechno vždy jede v pořádku (máchání, odstřeďování...). Člověk by si myslel, že by to mohl být hladinový spínač, ale ten by přeci nefungoval pořád (i při máchání, atd.)? Jinak jsem to měl rozdělané, ten hladinový spínač "cvaká" při foukání, vyndat se mi ho nepodařilo, je strašně daleko ve předu a já to rozdělal zezadu. Není třeba možné, že je problém s tou vzduchovou "komorou"? Jak má být vzduchová komora (taková jako expanzní nádržka ve tvaru válce, délky cca. 15 cm, průměr tak 2 cm, na jednom konci zúžená do hadičky vedoucí směrem k hladinovému spínači) správně nainstalována - svisle, vodorovně, nebo k zemi?

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#2 Příspěvek od xmurgi »

pokial mas bizuteriu okolo v poriadku, teda hladinak ako pises, tak jedine problem programator, to bezne asi rentabilne nebude.

Uživatelský avatar
Pradlenka
Příspěvky: 46
Registrován: 16 úno 2014, 01:00

#3 Příspěvek od Pradlenka »

xmurgi píše:pokial mas bizuteriu okolo v poriadku, teda hladinak ako pises, tak jedine problem programator, to bezne asi rentabilne nebude.
Já jsem si to myslel. Zapomněl jsem totiž napsat, že mi to dělá jenom při jednom konkrétním programu. Když peru program "jemné prádlo" tak je to v pořádku.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“