LCD ruší DO

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

LCD ruší DO

#1 Příspěvek od mi-ro »

To že některé LCD ruší IR pro DO je známá věc ale tak zatlučený DO jsem ještě neviděl. Zapnutí LCD třeba i odrazem od stěny, po nastartování trubic je DO prakticky nepoužitelný. Jen po odstínění čidla od displaye a přiblížení DO k čidlu to chodí. Po zahřátí-cca 5minut se situace trochu zlepší ale stále malý dosah. Může to být způsobené vadnou trubicí? Nebo jak to řešit?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

A není to tak, že přes trubky ruší AM modulací přímo měnič ? Pak by stačilo ujet s kmitočtem.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od termit256 »

Nepises jake DO, jake cidla, jestli nejakej bastl nebo soucast vyrobku ktery driv fungoval apod. ale pokud mas takove ty klasicke cerne 3-vyvodove prijimace s integrovanou elektronikou pomaha cele je zalepit nejakou nepropustnou paskou nebo alobalem a nechat jen malinke okenko cca 3x3mm pro vstup IR svetla.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

Pro upřesnění, typ LCD SAMSUNG LE32R86+ origo DO, takže žádnej bastl a dříve to pochopitelně chodilo. Stav se pravděpodobně pozvolna zhoršoval. Rušení bude opravdu v oblasti IR páč když dokonale opticky odstíním čidlo od displaye, tak to chodí. A jak jsem už napsal, povel pro zapnutí a pár prvních povelů (odezva LED) než nastartují trubky je normální. Má opravdu podezření na vadné trubice, které vlivem stáří můžou jet v IR spektru a zahltit tak AVC IR přijímače. Však u PC monitorů je běžný, že trubice na konci života jdou do růžova, ne?
PS doplňuji další poznatek, mám tady jedno testovací IR čidlo, když na něj zapojím NF sledovač tak po zapálení trubic celou dílnu zaplní IR záření v rytmu ostých impulzů cca 50Hz.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od CZJKP1 »

To bych u značky jako je samsung tedy nečekal...

Kdybys napsal TECHNIKA nebo třeba GOGEN...

Zřejmě je možné opravdu všechno.

Jednou jsem u popelnice v Koněvový našel LCD monitor, do kterého se kdosi násilně dostal. Já ho vzal, a zničený rámeček poslepoval vteřinkou. Taky zjistil že v něm vrtal pseudoopravář, semtam přeškráblý SMD odpor a nahražený běžným 0.6W. No připojil ATX protože byl na 12V a monitor naběhl. Sice žil a při klepnutí proskočil obraz ale chodil. Tak se mi tu válel jeden starý kompík tak jsem to kopnul mámě do pracovny aby nebyla tolik počítačově negramotná. Monitor chodil dlouho, pak už měl ke konci občas růžový anebo zelený obraz a furt se používal, mamka si posílá ze sousedkou PPT presentace a to je jeji prace na PC. Když už jsem ji později dal lepší PC dal k tomu i monitor a tento PC se prodal vyhodne znamemu a ten monitor k tomu byl gratis...

Toť moje zkušenosti s růžovým obrazem

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od PotPalo »

50Hz? Zvláštne, keď trubice v monitore blikajú na omnoho vyššej frekvencii. Ako sa to správa, keď sa pridá/uberie jas?

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#7 Příspěvek od Kvicala_r »

Něco podobného se řešilo tady

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#8 Příspěvek od kovar »

Osobně jsem se s tím nesetkal, ale zkusil jsi DO vyčistit,dát nové baterie a zkusit na osciloskopu jaký má DO výkon?Mnoho let používám pro kontrolu DO infra diodu vloženou do konektoru BNC,který dám do ocsiloskopu.
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#9 Příspěvek od mi-ro »

Do má výkon srovnaltelný s jinými a logika věci říká, že než nastartují trubice, tak je všechno OK. Takže bych vyloučil jak vysílač tak přijímač IR. A vrčení na 50Hz-to už bude práce LCD displaye ne? Fakt nevm.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“