Věž AIWA Z-VM270

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jacobs
Příspěvky: 236
Registrován: 01 pro 2008, 01:00
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Věž AIWA Z-VM270

#1 Příspěvek od Jacobs »

Zdravím všechny přítomné, mám problém s věží AIWA Z-VM270 a sice při zapojení do sítě jen problikne dysplay s podsvicením tlačítek a protočí se motorek kazetové mechaniky a to vše,na nic nereaguje. Může někdo poradit?

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#2 Příspěvek od lintik »

asi by bylo nejlepší to rozebrat a podívat se a nebo druhá varianta-odnést do opravny

Uživatelský avatar
jinovak55
Příspěvky: 170
Registrován: 20 led 2007, 01:00
Bydliště: Ústí nad Labem

#3 Příspěvek od jinovak55 »

Zdroj napájení - měřit a měřit.

Uživatelský avatar
Jacobs
Příspěvky: 236
Registrován: 01 pro 2008, 01:00
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Jacobs »

Zaměřil jsem se převážně na zdroj,moc tam toho není,asi se zaměřím na tranzistory,kdyby bylo schéma ........zatím díky......

Uživatelský avatar
Jacobs
Příspěvky: 236
Registrován: 01 pro 2008, 01:00
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Jacobs »

2ranzistory se zdají být OK, kondenzátory vizuálně vypadají taky OK ale asi podle vizualizace to nepoznám že? Nafouklý není žádnej. Zkusím vyměnit ty kondy a pokud ani to nepomůže tak už jen snad diody,je tam pár zenerek....pokud by vás ještě neco napadlo písněte,díky za každý typ...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Treba zobrat ESR merac a premerat elyty. Hlavne okolo tych tmavych miest, kde boli dlhodobo tepelne namahane.

Uživatelský avatar
Jacobs
Příspěvky: 236
Registrován: 01 pro 2008, 01:00
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Jacobs »

Tak záhada vyřešena,vadný SMD transistor ,nahrazeno obyč transistorem co jsem měl po ruce a vše funguje kromě koncového stupně osazený hybrydním IO STK405-120A ,je proražený a teče přes něj 41V,takže jak jsem připojil repro asi si domyslíte jak to dopadlo.Chtěl jsem nahradit tento hibrid koncovým zesilovačem stavebnice z EZK 2x70W všechno bybylo OK až na to napajecí napětí které potřebuji pro EZK 2x31V ale v té aiwě teče 2x41V takže bud vyměnim ve stavebnici koncové transistory což by vyšlo na 200,.Kč a zvedl by se výkon na 2x125W a nebo koupit nové STK za 400,Kč

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“