Home made DC/DC měnič, přeprava v kufru, letecky,CZ-UK

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

Home made DC/DC měnič, přeprava v kufru, letecky,CZ-UK

#1 Příspěvek od frpr666 »

Zdravím fórum. Zajímalo by mě, zda lze přepravovat elektroniku domácí výroby při cestě letecky, anebo jde typ věcí, které přepravovat nelze? Má s tím někdo zkušenost?

kajus
Příspěvky: 91
Registrován: 27 úno 2009, 01:00

#2 Příspěvek od kajus »

Asi to bude záležet na dopravci, ale u čsa i aeroflotu prošel robotický manipulátor, 2 dps a spousta spojovacích drátů bez problému..

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

To jako kvůli kontrole, aby si nemysleli, že to je bomba?

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#4 Příspěvek od mihal »

Tiež som tŕpol pri prevoze niekoľkých dosiek a káblov v taške noťasu pri kontrole v rtgtuneli v Mnichove. Prešlo mi to v pohode. Test s plastelínou by som však neskúšal.
Ono sa to obkecať nakoniec dá, ale až sa narazí na blba, ktorý nájde spojenie cez 5.generáciu s kontaktom na politicky nesprávnom mieste, tak to môže skončiť zle.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#5 Příspěvek od Philip_Fry »

Před pár dny jsem letěl do Osla a pak zpět do Prahy s nářadím, náhradními osazenými DPS a nějakými samostatnými díly v kufru, na bezpečnostní kontrole jsem na to předem upozornil, vzali si mě i se zavazadlem k rentgenu, projeli to a vše v pohodě. Zajímalo je jen, jestli jsou odpojené zdroje napájení, aby nedošlo případně ke zkratu. Co jsem se bavil s chlapíkem u rentgenu, tak obecně s tím nejsou problémy, ovšem celkem neradi vidí (pečlivěji kontrolují) pevné, např. hliníkové kufry s podobným obsahem.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#6 Příspěvek od Cust »

Někdy je to o hubu.
Jednou jsem to málem nepřežil v Rusku. Vezl jsem 500 W rezistory a měl jsem je vyskládané v kufru na spopdu. Na rentgenu to vypadalo jako ty bomby, co mají sebevražední atentátníci kolem pasu. Naštěstí ženská byla rádioamatér, tak ostrahu ze samopalama odvolala. Fuj, ještě teď mi běhá mráz po zádech. :lol: Měl jsem i štěstí, že jsem měl kvalitní vízum udělené JINR Dubna.
Kolega zas převážel mikrovlnný rezonátor (cca 3 kg mědi) opletený chladícími hadičkami. Tam to prošlo s komplet vyházeným kufrem. Taktéž v Rusku.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“