Arduino + ethernetový modul

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kurrur
Příspěvky: 116
Registrován: 23 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Arduino + ethernetový modul

#1 Příspěvek od Kurrur »

Dobrý den. Mám arduino, které potřebuju ovládat I/O přes webové rozhraní nastavil jsem tam IP adresu (kód jsem si našel na netu, ale poupravím si ho) vše funguje v lokální síti tedy když napíšu IP do vyhledávače otevře se mi http stránka onoho arduina a jede vše jak má. Ale potřeboval bych to ovládat i mimo lokální síť. Přesměroval jsem porty na routeru, ale stále mi to nejde, jelikož mám statickou IP vyzkoušel jsem i no-ip.com nastavil jsem v routeru DDNS ale pořád to nechce najím mimo lokální síť. Budu vděčný za každou radu díky moc.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Když to jede v lokální síti, tak bude asi chyba v routeru. Zkus jednoduchej test, udělej z netu portscan, třeba pomocí tohoto. Abys měl jistotu, že je port vůbec otevřenej. Pokud bude, tak bude asi chyba opravdu v routeru, že to z nějakýho důvodu nepřesměruje. Zkus udělat nějaký jiný přesměrování, třeba na webový rozhraní tiskárny, NASu, nebo co tam kde máš. Jen jako test funkčnosti. Kdysi dávno taky někteří vypečení provideři blokovali kdejaký porty mimo základních služeb, třeba je to taky možnost.

Uživatelský avatar
Kurrur
Příspěvky: 116
Registrován: 23 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Kurrur »

No tak jsem ten odkaz otevřel, ale absolutně nevím co tam mám dělat, angličtina není můj kamarád a sítě taky nějak neovládám :/ myslel jsem, že to bude nějaká banální chyba.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od FHonza »

Kromě přesměrování portu je většinou i potřeba nastavit pravidlo ve firewallu na routeru. Co máš konkrétně za router ?

Uživatelský avatar
Kurrur
Příspěvky: 116
Registrován: 23 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Kurrur »

Mám router Tenda W311r+ podívám se jestli tam něco tkaového je s tím Firewallem

Uživatelský avatar
Kurrur
Příspěvky: 116
Registrován: 23 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Kurrur »

Tak žádný firewall jsem v nastavení bohužel nenašel

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od FHonza »

Koukám do manuálu (verze s chipsetem Broadcom) a v kapitole "Chapter 8 Security Settings" je to popsané. Pro začátek bych vyzkoušel vypnout filtrování (Filter mode na Forbid only).

Uživatelský avatar
Kurrur
Příspěvky: 116
Registrován: 23 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Kurrur »

Jo to jsem tu našel díky :). A to Forbid only mám u čeho nastavit ?
Client Filter Settings, MAC Address Filter Settings, URL Filter Settings,
Remote Web Management. Vůbec nevím co tam mám nastavit, ale předpokládám že port a IP adresu, které mám nastavené v přesměrování portů.
Přílohy
Security Settings.jpg
Nastavení zabezpečení
(296.03 KiB) Staženo 54 x

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od FHonza »

Určitě Client Filter Settings. Já to z návodu chápu tak, že když je nastavený režim "Forbid only", tak jsou zakázaná vložená pravidla, ostatní jsou povolena. Tj. bych nastavil "Forbid only" a žádné pravidlo nevkládal.

Uživatelský avatar
Kurrur
Příspěvky: 116
Registrován: 23 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Kurrur »

Tak jsem to nastavil, bez IP a portu mě to nepustí dál, tak jsem tam nastavil IP a port arduina na které se přihlašuju v lokální síti, ale pořád to nefunguje ani přes to no-ip

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#11 Příspěvek od FHonza »

Tak vyber "Permit only", Start a End IP je adresa Arduina. Port taktéž. Typ protokolu dej Both. Čas a datum aby bylo vždy. A ještě zatrhnout Enable. A určitě máš dobře Port forwarding ? Na lokální síti to fungovat bude i bez něj.

Uživatelský avatar
Kurrur
Příspěvky: 116
Registrován: 23 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Kurrur »

Když jsem dal Permit only tak mi nešel internet na PC.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#13 Příspěvek od FHonza »

V tom případě máš špatně nastavený port forwarding. Router pracuje v režimu "Forbid only" a tím pádem je povolené všechno, co není konkrétně vyjmenované.

Uživatelský avatar
Kurrur
Příspěvky: 116
Registrován: 23 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Kurrur »

No nastavil jsem to takhle, ale myslím, že tam nemám chybu.
Přílohy
Bez názvu.jpg
(254.99 KiB) Staženo 54 x

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#15 Příspěvek od FHonza »

Večer jsem si to zkoušel. Prostě nastavím forwarding a firewall a funguje to. Jenže mám jiný router...
Jestli máš nastavený port forwarding, tak vyzkoušej zvenku jestli vůbec někdo na portu 80 naslouchá. Např. tímto
nástrojem. Nevím co všechno tvůj router zapisuje do logu, ale zkusil bych se podívat jestli neloguje přístupy zvenku.
A ještě mě napadlo, zkus použít jiný port na Arduinu a patřičně uprav forwarding.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“