Ebay, je to možný?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Ebay, je to možný?

#1 Příspěvek od Celeron »

Tak jsem si prvně objednal pár švábů na Ebay. Objednáno a zaplaceno Pay Palem 25.3. A dnes jsem to měl z Honkongu ve schránce! 8O Dodání za 7 dní a ještě přes půl světa!!! Přitom doručení bylo slíbený 5. - 25.4. Ještě víc mě překvapilo, že místo zaplacených 10 ks jich bylo v štangli 12! No kluci čínský fungujou rychlejc než většina našich překupníků.... Všechny jsem otestoval a OK.
Jirka

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Jirka »

No mě to z Hongkongu (nákup přes Ebay) moc rychle nechodí. Naposled nabíječka za 21 dní. Teď čekám už 16. a 17. den na další balíčky, Economy ship. U včerejšího mám Standard ship., tak jsem zvědav, jak rychle přijde ten.
*****

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Davidus »

vidíš, já čekal na osciloskop z ebaye 3 měsíce, a jak došel, vydržel 3 měsíce a pak zdechnul
potom sme brali LEDky, některým chyběl čip, některé měly nalisované hned 2 čipy. Některé svítily OK, jiné málo, některé vůbec, optika u některých kusů nakřivo
jedno balení OK, druhý špatný
je to o štěstí
Přílohy
L2.JPG
(78.38 KiB) Staženo 136 x
L1.JPG
(15.59 KiB) Staženo 146 x

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Sendyx »

Davidus, jenže to jsi měl dodavateli napsat, že ty LED budeš používat a ne že je chceš na prodej :lol: .

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Součástky z Číny přes Ebay jsou loterie, občas přijde zásilka rychle, občas pomalu, někdy taky vůbec. Někdy je zboží prvotřídní, někdy k ničemu. Každopádně, pokud je problém, zboží reklamuji a většinou mi prodejce vrátí peníze, takže jestliže jde o těžko dostupné či zajímavé, leč levné položky, na které nespěchám, Ebay se vyplatí zkusit.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#6 Příspěvek od helios »

Mne raz zásielka z Hongkongu prišla behom štyroch dní, to som čumel aj ja. Zrejme som sa trafil s termínom hromadného odosielania. Ale bolo to len raz, inokedy čakám aj tri týždne.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Nakadah »

Objednaval sem na Ebayi Winbond SPI Flash pameti (SOI8 - 5ks za kilo s dopravou) ...cekal sem 3 tydny nez ted v minuly patek dorazily. Pravda uz se mi taky stalo, ze balicek dorazil z Ciny do tydne. Obecne je nejvetsi brzda Ceska posta, protoze letecky je to z Ciny v CR za par dni. Nak

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

Ta česká pošta je teda katastrofa. Hlavně poslední 4 roky, co snížili bezcelni limit. Před tím jsem bráchovi občas něco objednával z Hobbykingu v Honkongu. Zlatý časy!! To prolezl bez cla a dph i modelářskej dvouválec motor, co u nás stojí přes 12 tausen.
Jirka

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od pocitujlasku »

sestra si objednavala nejaky blbosti z aliexpress-u, prvy balik prisiel o 3 dni, ale z nemecka a expresne. asi ten predajca tam ma sklad. inak priemerne 2-3 tyzdne.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#10 Příspěvek od FHonza »

Podle mě je největší brzda celnice. Často je na balíčku razítko s datem kdy dorazil na celnici a pak další "bez cla". A rozdíl je klidně 20 dnů. Párkrát se mě stalo, že balíček nedorazil vůbec. Ale pokaždé prodejce vrátil peníze.

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od PabloX »

Tiez berem dake veci obcas cez Ebay ale je to loteria, 2x som objednal ATMEGA32 a funguju dodnes v pohode, potom som objednal 10ks uP (5xATMEGA8 a 5xATTINY2313) a fungovali asi 2ks, zvysok mrtve.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Habesan »

Stává se, že dostaneš pouzdro, se všema nožičkama i s potiskem (gravírováním), ale uvnitř není žádný čip...
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#13 Příspěvek od FHonza »

Kupoval jsem na eBay cca 30x různé IO, ale nikdy se mě nestalo, že by nefungovaly. Asi sem klikař.
Naposledy upravil(a) FHonza dne 03 dub 2014, 15:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

To pri beznych lacnych suciastkach nehrozi, kedze vyroba falosnych by vysla aj drahsie. Tie procesory boli mozno naprogramovane a pochadzaju z nejakej zrusenej vyroby.

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od PabloX »

Ano niektore sli naprogramovat po pripojeni externeho krystalu ale po 1-2 cykloch sa uz neozvali, nepomohla ani obnova fuses cez HVPP...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“