Konec XP

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Konec XP

#1 Příspěvek od Celeron »

Tak se nám to blíží... Už dnes mě prohlásil MSE že nechrání a nebude a že si mám nainstalovat W8.
Mašina P4 core duo 6400 2,2Ghz, 3Gb RAM. Že by se mě ji chtělo celou přeinstalovávat na něco novějšího, to teda zrovna ne... Dokážete prosím někdo posoudit, zda a jak by na tom jely W7/32? Nebo nechat XP a pořídit jinej antivir, případne co?
Díky za hodnotný názory.
Jirka

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od serviceman »

Slušný firewall s antivirem v každém případě. W7 na tom pojedou. Osobně je mám za lepší než XP. Sám mám DualCore Intel Core 2 Duo E6400, 2133 MHz a 8GB RAM a běhá na tom svižně W8.1/64 bit (Mám SSD disk). Těch 8GB je zbytečných, prakticky nikdy nedosáhne využití ani 4Gb.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#3 Příspěvek od keemo »

Na tuto konfiguráciu kludne w7... Alebo vyhodit mse dopryc a dat nieco ine...

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Habesan »

Celeron píše:dnes mě prohlásil MSE, že nechrání a nebude
To mohl stejně dobře prohlásit 25.7.2013, taky by to byla pravda.

Jak budou XP vymírat, bude ubývat také pokusů vytvářet na ně škodlivý kód, takže za pár let budou zase v pohodě.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#5 Příspěvek od vicious »

Otázka: Keď končili W98, NT, 2000, Milenium, tiež sa okolo toho robil taký humbuk ako teraz?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Nerobil, vtedy sa na tom asi nedalo tolko nabalit...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

keemo píše:Na tuto konfiguráciu kludne w7... Alebo vyhodit mse dopryc a dat nieco ine...
Právě, co tam dát aby to aspoň trochu chránilo a mělo to podporu a stačila mě na to vejplata?

Jo taky banka mě varovala, že když jedu na XP, tak že neručej za transakce!
Ať mě moc neserou, nebo půjdu jinam! :evil:
Díky
Jirka :evil:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Já teda nevím, co píšete za zmatky, ale XP nekončí. Pletete si to s koncem podpory pro XP. která samozřejmě nikdy ani nebyla. No a MSE tě nechránily nikdy, pokud si nenecháš nakecat i to, že tě chrání celé USA.
A s bankou bych komunikoval jen tak, že mám dotaz na základě jejich informace, kdy mohu tedy přijít zrušit konto, protože jsou naprosto neschopní a můj operační systém je vůbec nemusí zajímat.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

Však on se najde někdo (jako v případě WIN98), kdo to vyřeší a možná i mnohem líp, než MS.

Mě taky KB vyhrožuje kvůli XP, přitom nedávno tady padla zmínka o tom, že začnou být na OS nezávislí a abych řekl pravdu, už nějaký čas to jejich bankovnictví funguje líp. Ovšem když srovnám KB s účtem ve FIO bance, to je úplně jiný kafe. Prostě normální prostředí pro bankovní transakce, kde si můžu dělat, co se mě zlíbí a přitom bezpečně. U KB mám pořád pocit jak na rozhoupaným lanovým mostě.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#10 Příspěvek od Hejnicek »

Jo presne tak.
KB, CSOB stale boj s kompaktibilitou, certifikaty, Javou a jejima verzema atd...
FIO funguje jak z praku.

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#11 Příspěvek od satam »

Hejnicek píše:CSOB stale boj s kompaktibilitou, certifikaty, Javou a jejima verzema atd...
FIO funguje jak z praku.
To je zajímavé, mě ČSOB taky "funguje jak z praku", nemám nejmenší problém, a ani ukončením podpory XP nevyhrožujou.
Tak kde je chyba 8O

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#12 Příspěvek od Hejnicek »

Proxy server versus ty aplety 8O

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#13 Příspěvek od TAKJAN »

MSE hlásí chráněno a GE bez potíží

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#14 Příspěvek od judeware »

Pár dogmat ode mne (po delší době). Lecos z toho už zaznělo.

[1] Lidi si ztotožňují konec vydávání aktualizací a možnost používat O.S. Tento ovšem bude fungovat vesele dál.
[2]
Právě, co tam dát aby to aspoň trochu chránilo...
Ale antivir přece v pravém slova smyslu nechrání! Není to jako očkování proti tetanu. :lol: Antivir vyhledává charakteristické řetězce v datech, která proudí z/na HDD. Pokud nalezne něco, co má v databázi, ohlásí výskyt škodlivého kódu. Jinak mlčí a nový, tedy neznámý kód vesele pustí dál!

Z čehož plyne:
- Ani antivir, ani firewall není všepasitelné řešení. Zato je to pořádná brzda! :D
- Stačí používat hlavu, nestahovat programy z neznámých a pochybných zdrojů, nereagovat na výzvy, které laikovi vnucují nečekané aktualizace během práce s prohlížečem, nereagovat na pitomosti v mailech (cizí odkazy atd.). Prostě být odpovědným uživatelem počítače!

A jinak všeobecně - pokud by prohlížeče neumožňovaly za žádných okolností spuštění programového kódu (všechno "webové" by bylo interpretované jako dřív), a to zejména dírami bez zásahu uživatele a používaly by se jen legání komerční programy, za které výrobci ručí (nebo freewary z důvěryhodných zdrojů ála zdroje SW Unixu), pak by měli tvůrci virů (ale i antivirové firmy) navždy utrum!!!

Pro Celeron:
Na uvedené sestavě musí XP fungovat jako z praku. Nedávno jsem dělal repas HP Pavilion s XP Home (CPU patice 775, 1GB paměti, disk 160GB dělený 50÷50 na dva oddíly FAT32 - nižší režie díky absenci práv a pokud nevadí limit 4GB/soubor, tak i vyšší rychlost). Doba startu O.S. 20 se kund. Měřeno od loga XP (pozastaveno kvůli měření klávesou F8 - spouštěcí tabulka O.S. v textovém režimu) do okamžiku ustálení ikon v system tray (přesněji - ikona "LAN"). Implicitní softwarový firewall a žádný antivir. Firefox 12, Flash 11.1, LibreOffice, Adobe Reader, Skype 3.8, Nero 6, PowerDVD atd., prostě běžné obecně využitelné programy. Všude, kde to bylo možné, zakázány automatické upgrady programů na vyšší verze. Nač taky? Nová verze programu zpravidla žere více paměti a chodí na stávajícím hardware hůř!
Počet procesů na čisté ploše po náběhu O.S. rovných 18, obsazená paměť 100MB (zasahováno do klíčů registru RUN, i do "services"). Takže já osobně bych se na inovaci O.S. (více a více zbytečné omalovánky typu Vista, W7, W8 a vše ostatní do budoucna) vyprdnul z vysoka. Stačí stávající PeCe optimalizovat. Už jsem Ti kdysi nabízel konzultaci.

A propos - jsi zkušený počítačový bard věkem min. 30 let od maturity, a tak by ses mohl konečně zlepšit v psaní jednotek (např. 3GB). 3 gigabity paměti RWM-RAM totiž zcela určitě v PC nemáš. :wink:

Petr de Zviqov

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#15 Příspěvek od bu2520 »

to judeware : plný souhlas.
Mantra s aktualizacemi a antiviry je jen nejhorší blábol současných "aiťáků" . Když se u mě objeví někdo s problémy s počítačem tak za posledních pět let to nezavinil ani jednou virus , ale téměř vždy špatná, nebo nedokončená aktualizace. Já tvrdím, že po instalaci pokud vše funguje aktualizace vypnout a nedávat, žadný antivir. A hlavně chovat se bezpečně, nestahovat soubory o kterých nic nevím neotvírat přílohy o kterých nic nevím . A hlavně používat Vhodný odinstalátor např REVO uninstal a programy které nepoužívám odinstalovat z celého počítače včetně registrů. Poslední věc pro bezpečnost používat třeba proces explorer který ukáže i vytížení sítě.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“