Název součástky?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radek987
Příspěvky: 3
Registrován: 04 dub 2014, 02:00

Název součástky?

#1 Příspěvek od Radek987 »

Zdravím,
servisuji indikátory u vah a u těch s krytím IP65 se my stává, že se uvnitř kondenzuje vlhkost.
Zjistil jsem, že se dá sehnat membránový ventil velikosti M12, který vyrovnává tlak a teplotu a tím kondenzaci minimalizuje.

V zahraničí vyrábí např. firma Gore:
http://www.gore.com/MungoBlobs/156/157/ ... UN12_e.pdf

Nevíte jak by se mohla součástka jmenovat, popř. kde by se dala sehnat?

Děkuji za odpověď

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#2 Příspěvek od ok1xgi »

Gore ma zastoupení i v Německu, tak bych je zkontaktoval
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Habesan »

Tento konkrétní výrobek, této konkrétní firmy se dá i na českém internetu nalézt pod názvem "membránový ventil", tak v čem je problém?

Když se k nám nakvartýrovala Petra, tak ta má alespoň plus, že je slečna (a že nabízí zaměstnání).
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Radek987
Příspěvky: 3
Registrován: 04 dub 2014, 02:00

#4 Příspěvek od Radek987 »

Tak když je to tak jednoduché, mohl bys mi sem hodit jeden odkaz, ja už jsem to hledal dost dlouho a nic podobného jsem nenašel...

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#5 Příspěvek od ok1hga »

jestli to nebude tím, že to není "membránový ventil", ale membrane venting, ikdyž je to vskutku velmi podobné . . .

Uživatelský avatar
Radek987
Příspěvky: 3
Registrován: 04 dub 2014, 02:00

#6 Příspěvek od Radek987 »

To jsem nasel taky, ale ja bych potreboval nejakeho dodavatele, popr. primo obchod v ČR, kde se da sehnat

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#7 Příspěvek od Hydrawerk »

Trochu odbočím. Co je tohle za součástku? Selenový usměrňovač? Nebo snad výkonový rezistor? Nebo něco jinýho?
Přílohy
strojovna vytahu.JPG
(187.14 KiB) Staženo 73 x

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Selen, tutově.
Omrkni, kolik to má vývodů - běžně se dělaly 5-vývodový sloupky, kterým se dva vývody spojily a výsledkem byla čtveřice diod zapojených jako Graetzův můstek, nebo dvouvývodový sloupy, který sloužily ještě v lampových rádiích místo anodových usměrňovaček.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Sesi
Příspěvky: 287
Registrován: 31 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od Sesi »

Ano, tohle bude selen.
Ale setkal jsem se ve stejném provedení i s přepěťovou ochranou, mělo to jenom krajní vývody, charakteristika jako jednosměrný transil (na střídavinu se dávaly dva antisériově). A počet bloků udával výsledné napětí, kdy přepěťovka začala působit.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#10 Příspěvek od Otkundes »

Nevím v jakém prostředí se ty váhy používají. Ale kdysi platilo, že nejlepším těsněním proti vniku vlhkého vzduchu a následné kondenzaci vodních par v uzavřeném prostoru, je díra vespod. Dalším jednoduchým řešením, je kvalitní utěsnění chráněného prostoru (guma, tmel, silikon...) a silikagel.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“