idelani filtrace digitalni a analogove casti uC

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alvr
Příspěvky: 288
Registrován: 25 led 2008, 01:00

idelani filtrace digitalni a analogove casti uC

#1 Příspěvek od alvr »

Zdravim.
Mel bych dotaz jak idealne filtrovat napajeni mezi digitalni a analogovou casti ukontroleru.

V prvnim pripade IC1, ktery ma spolecnou zem pro analogovou i digitalni cast je napajeni analogove casti pres tlumivku + kondenzator. Kazdy vstupujici analogovy signal ma pak jeste RC clen vuci spolecne zemi. Na tomto zapojeni by snad nemela byt zrada.....?

Nad cim premyslim je zapojeni IO2, ktery ma zvlast VSSA i VDDA mezi analogem a digitalem. Oddeleni tlumivkou napr. 10uH bych pouzil jak pro analogovou zem, tak i pro VDDA. Je pouziti dvou tlumivek vhodne, nebo by melo byt jeste jine reseni?
A druha vec, zda RC clen vstupujiciho analog. signalu pouzit vuci analogove zemi (za tlumivkou), nebo vuci digitalni zemi (pred tlumivkou). Ja bych volil reseni tak, jak je nakresleno (vuci analogove zemi). Jeste podotykam, ze ten vstupujici signal neni ciste z analogove casti, ale muze to byt napr. prevedena PWM pres RC clen na analog z nejake digitalni oblasti...

Predem diky za diskuzi.
Přílohy
filtrace.jpg
(186.49 KiB) Staženo 92 x

Odpovědět

Zpět na „Teorie“