Monitor TECO TE786B (přesunuto)

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vena
Příspěvky: 151
Registrován: 02 lis 2004, 01:00

Monitor TECO TE786B (přesunuto)

#1 Příspěvek od Vena »

Po pripojeni na sit se ozyva slabe cvakani a blika kontrolni LED ruzove myslim ze pulzuje zdroj zkousel jsem tranzistor ve VN zdroji a ten je OK. Bohuzel nemam schema tak je pro me problem se zorientovat v zapojeni. Timto bych chtel poprosit zda by nekdo nebyl ochoten mi poskytnout schema monitoru?

Uživatelský avatar
excellence
Příspěvky: 88
Registrován: 04 čer 2006, 02:00

#2 Příspěvek od excellence »

V některé z napájecích větví bude zkrat a ten zatěžuje spínaný zdroj. Schéma bohužel nemám, ale je třeba proměřit hlavně !!! všechny tranzistory a diody v napájecích větvích. Určitě najdeš příčinu - proražený tranzistor.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

Taky se podívej na stav elytů ve zdroji - jestli je některej nafouknutej nebo z něho leze izolace, tak je určitě po něm. To platí obecně. Jinak jak bylo psáno - proměř větve na zkrat, občas odejde tranzistor, co vyrábí napětí pro H-rozklad, když "pojedeš" po větvi 160V (nebo kolik tam je), tak bys měl narazit na FET s cívkou a diodou.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
georgew
Příspěvky: 99
Registrován: 01 lis 2004, 01:00

#4 Příspěvek od georgew »

zkus se mrknout sem
http://www.eserviceinfo.com/

Uživatelský avatar
Vena
Příspěvky: 151
Registrován: 02 lis 2004, 01:00

#5 Příspěvek od Vena »

Dik byl to opravdu ten FET dal jsem tam misto IRFS634A ktery tam byl puvodne IRF840A samozrejme s izol. podlozkou. Monitor nabeh parkrat zapnul demagnetizaci a pak se zacal nejakym nahodnym systemem prepinat mezi normalnim rezimem (barevny pruhy) a pohotovostnim rezimem taky v nem neco ckvakalo krome relatka asi vn trafo a po peti minutach sel do haje IRF840 nevite nekdo v cem muze byt jeste chyba? Elit ve zdroji sem meril ma asi 180uF namisto 220uF nemam ESR tester tak jsem toho na nem vic nezmeril.

Uživatelský avatar
Vena
Příspěvky: 151
Registrován: 02 lis 2004, 01:00

#6 Příspěvek od Vena »

Tak jsem jeste zmeril ten kondik 22uF u toho FETu a byl spatnej tak to snad uz bude v pohode.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Vena píše:Elit ve zdroji sem meril ma asi 180uF namisto 220uF nemam ESR tester tak jsem toho na nem vic nezmeril.
To je podozrive, radsej ho vymen.

Uživatelský avatar
Vena
Příspěvky: 151
Registrován: 02 lis 2004, 01:00

#8 Příspěvek od Vena »

Tak po vymene toho elitu 22u monitor jede jeste bych se chtel zeptat jestli nevite jak se muzu zbavit duchu napadlo me jestli nepronika nejaky ruseni ze zdroje asi by to jeste chtelo zkontrolovat ostatni elity Dik

Uživatelský avatar
Vena
Příspěvky: 151
Registrován: 02 lis 2004, 01:00

#9 Příspěvek od Vena »

Jo ten 220u jsem jeste nevymenil u nas ho nemaji a obednavat ho se mi zda zbytecne drahy tak ho nekde koupim prilezitostne az se nekam dostanu :)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ZdenekHQ »

Duchy dělá špatnej kabel, pokud je výměnnej, pokud je pevnej, tak to může být i obrazovkou (moc jsem tomu nevěřil, ale sám jsem se o tom přesvědčil)...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Návštěvník

#11 Příspěvek od Návštěvník »

bohuzel vymennej neni jedine tam dat nejakej jinej kloudnej ale ten nema mam akorat nejakou 14" a z te to nebude asi o moc lepsi moc se mi neche ho kupovat jen pro zkousku

on ten monitor jel leta v kanclu pak ho vyradili tak sem si ho chtel dat jako druhy k PC

nevite kde se da koupit nahradni kabel a za kolik

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Duchy vznikaju odrazmi signalu na vedeni od grafiky k RGB. Skus zobrazovat obrazce len jednej farby (R/G/B), ci tam duchovia budu stale alebo len pri jednej farbe.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#13 Příspěvek od breta1 »

Ještě jsem neviděl vadný originální kabel, který by způsoboval duchy a zároveň by nevypadávaly barvy. Kabel je vždy zakončen v monitoru 75Ohm a pokud se kabel zcela nebo částečně přerušuje, vždy se to projeví změnou barev. Duchy jsou téměř vždy způsobeny vadou ve videozesilovači, nejčastěji filtrační elyt pro napájení konc. zes. RGB, méně často integrovaným koncem RGB.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od ZdenekHQ »

K tomu kabelu - tím výměnným jsem myslel, že monitor má vzadu jen konektor. Pokud k nějaký 17" dáš obyč nestíněnou prodlužovačku RGB, tak se na to někdy nedá ani dívat. U těch pevných to samozřejmě nehrozí. Takže prověřit celou cestu videosignálu .
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Toto bude sice trochu odveci, ale...:
Tie smejdove predlzovacky su hrozne - rovnako ako mechanicke prepinace (x PC na >1 monitor). Raz som taky prepinac kupil - aj s kablami, ktore boli samozrejme tie najhorsie (kabel na monitor mal hrubku asi ako kabel od mysi...). Obraz uplne nechutny - tmavy, duchovia. Tak som kupil poriadny kabel a hned to bolo o niecom inom. Asi tak po tyzdni (!) pouzivania sa ten prepinac zacal kazit - duchovia od prechodovych odporov na kontaktoch, vypadavajuce farby...neskor uz bol problem to nastavit do takej polohy, ked sa na to ako-tak da pozerat. Az ma to nasralo, tak som cely ten mechanicky smejd znutra vybral a vyhodil a prerobil som to - na prepinanie RGB som pouzil 3 rele, na ostatne signaly nejake CMOS 4xxx (neviem teraz presne), cele ovladane 1 prepinacom vpredu. Odvtedy ziadny problem :)

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“