Sencor SDB 1014T a scart

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

Sencor SDB 1014T a scart

#1 Příspěvek od markoni »

Zdravím
Mám tento Settobox a mám problém s připojeným scart nedrží mi tam kabel nebo je nekvalitně připojený a s toho vyplývají problémy když nahrávám něco na videorekordér tak bud zvuk je slabý nebo obraz je špatný zkoušel sem gumičky ale pořád to zlobí ta druhá zásuvka scart odtud jde jen zvuk potřebuji poradit co s tím?díky
PS u jedné scart zásuvky jsem prohřál kontakty jestli tam není studený spoj ale pořád je to stejné.
Čím víc dál se snažím se učit tím poznávám že nic nevím

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#2 Příspěvek od Charos »

A co ten kabel? Některé šmejdkonektory mají tenké kontaktní plíšky a ve stand. zásuvce se viklají (v jiném konektoru kabel drží?) evt. utržené vodiče v konektoru?. Nebo přihnout kontakty v SCART zásuvce...A co zásuvka ve videu, tam není problém?

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#3 Příspěvek od konosuke »

Ten samý problém je v české panasonické TV TX-21AP, scart nedrží, zkoušel jsem 3 různé kabely, nepomohlo, chyba je v zásuvce.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Měl jsem u kámoše tensám problém . Moc utopený konektor v tv . Celý ten blok scartu s plechem i piny jse vystrčil ještě před drážku v "krabici konektoru . Při zasouvání nevadí a myslím , že tam bude zastrčen až do šrotu .

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Ten konektor bývá většinou rozebírací, tak otevři kryt a zkontroluj, jestli vidlice není zarvaná "o zub" dovnitř. Pak ho samozřejmě nedotlačíš, aby měl kontakt.
Ovšem u Sencorů (konkrétně SDB1010T, 1020T a 1062T) s nimi problém nemám. Jistě, moc tam nedrží, ale to je tuhým kabelem. Když se s tím nehýbe, nemusím si toho všimnout, jak je rok dlouhý.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “