DRAGON + ATMEL STUDIO

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
epes
Příspěvky: 111
Registrován: 05 srp 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

DRAGON + ATMEL STUDIO

#1 Příspěvek od epes »

Hledám někoho kdo má zkušenosti s programátorem DRAGON pod ATMEL Studiem.

Uživatelský avatar
mira2830
Příspěvky: 238
Registrován: 05 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od mira2830 »

Nebylo by jednodušší se rovnou zeptat na to, co tě trápí? :wink:

Tuhle kombinaci celkem úspěšně používám... Tak o co jde?

Uživatelský avatar
epes
Příspěvky: 111
Registrován: 05 srp 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#3 Příspěvek od epes »

Asi máš pravdu.

Takže problémy mám dva.
1. Při paralelním programování (HVPP mod) ATMEGy16 se z 5 pokusů podaří tak 2-3. Jinak Dragon ve spolupráci se Studiem 6.2 hlásí že nemůže přečíst Device Signature, nebo že jej přečetl špatně, případně že někde v panměti je něvo jiného než čekal. ZApojení Dragonu je správné (mockrát kontrolované oproti datašítu), kondík mezi zem a napájení také nepomohl.

2. Při programování fuses jsem zanechal zaškrtnuté pole JTAG. Důsledek je že příslušné piny PC1-3 jaso v aplikaci nepoužitelné - nepřístupné. Já si nejsem jist je-li toto normální stav či se jedná o chybu.

Dále bych se chtěl při této příležitosti optat jak se komu daří ve Studiu krokovat soubory typu.cof. Mně se daří krokovat jen velmi jednoduché a krátké programy přeložené z Céčka kompilátorem od Mikroelektroniky. Jakmile byť i kratičký prográmek obsahuje některé příkazy pro znakové pointery, tak se debuger debuger zasekne hned někde na začátku. Přitom program je v IDE překladače odkrokován bez jakýchkoliv chyb.

Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#4 Příspěvek od frpr666 »

@epes
1/ Paralelní programování moc nepoužívám. Maximumum věcí dělám přes ISP: zápis Flash, zápis fuse bitů.
2/ Pokud máš povolené JTAG (fuse bity) tak odpovídající piny jsou vyčleněny pro komunikaci JTAG, nefungují tedy jako běžné IO, a ani zápis programu do pinů to nezmění. Takže, pokud používám JTAG, na ty piny nic jiného nevěším.
3/ Problém zamrznutí: to může souviset s optimalizací kódu. Nejprve ladíme program bez optimalizace. Pokud je zapnutá optimalizace, např. 2, potom je kód značně přeorganizován (celé bloky kódu nahrazeny a statické proměnné např. nahrazeny jen registrem). Pokud nevíš co se děje, zapni si disassembly window a uvidíš. Já používám WinAVR+AVRStudio a spokojenost.

Uživatelský avatar
epes
Příspěvky: 111
Registrován: 05 srp 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#5 Příspěvek od epes »

Díky za tipy.

1-2) - už jsem se s tím smířil.

3) Optimalizaci mám samozřejměvypnutou.Obávám se,že problémy budou zapříčiněné rozdílností překladačů a přenos kodu z Mikro C do AVRStudio pomocí .cof souboru ty rozdíly zcela neodstraní. Poslal jsem již dotaz do tech.podpory MikroC, ale tam odpovídají jen na to, co se jim hodí do krámu.

Uživatelský avatar
HafisCZ
Příspěvky: 23
Registrován: 17 led 2014, 01:00

#6 Příspěvek od HafisCZ »

Vím, že je tohle vlákno celkem staré, ale problém č.1 u mně vždycky způsobovalo špatné připojení mcu k dragonovi nebo špatný mcu (poškozený)...

Uživatelský avatar
epes
Příspěvky: 111
Registrován: 05 srp 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#7 Příspěvek od epes »

Tak to nebude můj případ. Zapojení bylo v pořádku a MCU také.
Po velmi kostrbaté komunikaci s tech.podporou ATMELu mě došlo, že se holt takové věci stávají a oni to možná někdy opraví. Při laborování jsem však zjistil, že při troše štěstí a dodržení určitého postupu se někdy podaří fuses naprogramovat. Ostatní programuji v ISP modu.

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“