DiSEqC přepínač a Czechlink

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lesnik
Příspěvky: 94
Registrován: 31 led 2006, 01:00

DiSEqC přepínač a Czechlink

#1 Příspěvek od Lesnik »

Zajímala by mě kompatibilita přepínačů DiSEqC1.0 a 2.0. Podle mě by směrem dolů měla být zachována. Když ale dám 2.0 na přijímač Mascom 1010Ci, který je kompatibilní s 1.0 a 1.2, tak mi nefunguje. Což se mi zdá divný. Pak se chci zeptat, zda je normální, že se neobjevují programy packetu Czechlink při prolaďování přijímače na Astře 3A ? Nemusí tam být vložená karta Czechlink ? Zkouším to bez ní ...

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#2 Příspěvek od jopein »

http://cs.wikipedia.org/wiki/DiSEqC

karta na nekódované programy nemusí být vložena , podívej se jestli jsi správně zadal prarametry transpondéru

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#3 Příspěvek od miroja »

Mate niekto prakticke skusenosti ako sa sprava DiSEqC ked sa namiesto prijmaca, ktory podporuje normu DiSEqC pripoji obycajny analogovy prijmac? Predpokladam, ze A-ckovy vstup by mal byt priechodzi bez akehokolvek vplyvu DiSEqC a obmedzenia. Nemate nahodou niekto schemu ako je to zapojene?

Uživatelský avatar
Lesnik
Příspěvky: 94
Registrován: 31 led 2006, 01:00

#4 Příspěvek od Lesnik »

Takže programy kódované bez vložené karty neuvidím v seznamu ? To se mi zdá divné. Parametry mám dobře, spíš mám asi jinou družici. Mirojo, mrkni na http://www.mascom.cz/diseqc/index.htm

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#5 Příspěvek od mikollar »

V nastaveniach pri vyhľadavani sa da nastavit ( u niektorych prijímačov ) či majú hľadať len nekódované programy alebo všetky programy, kódovane programy sa v zozname zobrazia aj bez vloženej karty

Uživatelský avatar
Lesnik
Příspěvky: 94
Registrován: 31 led 2006, 01:00

#6 Příspěvek od Lesnik »

Jo, vím a myslím si to taky. Asi jsem na jiné družici. Neví někdo zda přepínač DiSEqC2.0 bude fungovat na přijímači který podporuje DiSEqC1.0 a 1.2 ??

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#7 Příspěvek od jopein »

pokud ti to nenajde tak to nastav ručně třeba na slovaklink http://www.omko.cz/?uid=0c5fc0740b7f955 ... slovaklink
a podle měřiče signálu v přijímači nastav parabolu

Uživatelský avatar
Lesnik
Příspěvky: 94
Registrován: 31 led 2006, 01:00

#8 Příspěvek od Lesnik »

Zkusím to, jdu na to ...

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#9 Příspěvek od RadekB »

Proletel jsem to jenom hodne zbezne, takze asi tolik :
Pokud je pouzit Diseqc prepinac, po pripojeni prijimace ktery toto nepodporuje, tedy temer vsechny starsi analogy, pujde to, co je na vstupu A, ten je pruchozi vzdy.
Mascomy ani vetsina jinych prijimacu nema vubec v ref.kmitoctech frekvence CL a SL ma s opacnou polarizaci a spatnym FEC. Musis rucne zadat 12525MHz, vertikal, SR 27500 a FEC 3/4 a dat vyhledani na techto parametrech. SL ma 12565, horizontal, SR 27500 a FEC 2/3.
Na techto frekvencich pujdou volne i bez karty tyto programy : CL - CT24, NOE, SL-JOJ,TA3.
Do nekterych prijimacu se vklada karta cipem dolu, mam za to ze do Mascomu taky.
Jeste poznamka - s Mascomem jako i vetsinou normalnich prijimacu pujdou bez problemu vsechny bezne prodavane Diseqc relatka, osobne mam stoprocentne uspesne a kompatibilni s kdecim rele DSC202, EMP162 (164) a GoldenInterstar, typ si nepamatuju a do prodejny se me nechce :(
Protokol Diseqc 1.2 je pro ovladani motoru a ovlada se s jeho pomoci jeste prepinac pro 8 LNB od EMP typ 168.

Uživatelský avatar
Lesnik
Příspěvky: 94
Registrován: 31 led 2006, 01:00

#10 Příspěvek od Lesnik »

Tak naladit Czechlink se mi povedlo, ovšem přepínač mi nefunguje, přepne jen jednou poprvé a pak se nějak zakousne. Bude asi špatnej a zralej na reklamaci.

Návštěvník

#11 Příspěvek od Návštěvník »

Obcas se stane, ze si relatko nerozumi s kombinaci LNB/prijimac, napr. prijimace Opentel nefunguji s cca 50procenty prepinacu co jsme zkouseli. Vrazedna kombinace je nar. Opentel s konvertoty STRONG a jakysi noname Diseqc rele v plech.krabicce s modrym popisem.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#12 Příspěvek od RadekB »

Koukam ze jsem se neprihlasil, ten predchozi jsem psal ja.

Uživatelský avatar
Lesnik
Příspěvky: 94
Registrován: 31 led 2006, 01:00

#13 Příspěvek od Lesnik »

V mém případě se jednalo o přepínač s označením DSA2101N z nabídky Emosu. Přijímač Mascom MC1010CI a LNB Mascom MC S03 a LNB AP8-XT2E z nabídky Emosu. Teď tam zkusím dát přepínač S.162G od EMP- centauri se kterým to myslím bude fungovat. Ještě dám vědět.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#14 Příspěvek od miroja »

RadekB píše:Proletel jsem to jenom hodne zbezne, takze asi tolik :
Pokud je pouzit Diseqc prepinac, po pripojeni prijimace ktery toto nepodporuje, tedy temer vsechny starsi analogy, pujde to, co je na vstupu A, ten je pruchozi vzdy.
Tak neviem.. asi sa ten moj DISEqC prepinac nenaucil vsetky normy podla ktorych by mal fungovat, lebo je sa sprava inak. :lol:
Mam stvorstupovy prepinac, kde na vstupe A mam ASTRU 23W, na vstupe B ASTRU 19W, vstupy C a D zatial este nemam vyuzite. Ked to pouzivam s digitalnym prijmacom, funguje to ako ma-prepina prislusne kovertory. Ak to zapojim na stary analog,ktory o DISEqC ani nechyruje, tak mi zjavne ide ASTRA 19W, ktora je na vstupe B, co by podla RadkaB nemala.
:o ASTRA 23W to asi nebude,kedze tam ziadny analog nevysiela. Mate na to nejake vysvetlenie?

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#15 Příspěvek od RadekB »

Ano, da se to vysvetlit, ale ted se me to nechce vypisovat, je to moc dlooohe. Ale za urcitych podminek to mozne je. Druha vec je ze nektere prepinace maji vstupy sice ABCD ale nastaveni v sat.neodpovida. I s tim jsem se setkal. Druha vec je ze napr. pokud mas analog zapojeny na LOOPOUT (LNBOUT) dig.ptijimace a ten prepnul na B, pak i na OUT pujde B , nebo pokud to mas jen rozbocene.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “