Stanica ZD-917,alebo podobná, zloženie odsávacej pištole

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

Stanica ZD-917,alebo podobná, zloženie odsávacej pištole

#1 Příspěvek od mirosne »

Čaute,chcel by som poprosiť majiteľov tejto stanice,alebo podobnej o upresnenie+foto,ako je zložená tá zberná nádržka na cín.Myslím tie tesnenia a filtre,lebo synátor to rozobral a ja neviem ako to bolo.Našiel som aj nejaký videonávod na čistenie,ale nie je to tam vôbec vysvetlené,ako to zložiť.Vopred ďakujem.
Přílohy
STANICA.jpg
(6.65 KiB) Staženo 52 x
Odsávačka.jpg
(8.6 KiB) Staženo 69 x
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

U hrotu je nasazený nejdřív jednoduchý gumový kolečko jako těsnění, pak je takovej plastovej výlisek, na kterým v nádržce drží pružinka jako filtr. Pak ta vlastní plastová nádržka a úplně na konci pak malej netkanej filtr. Před tím filtrem je ještě takový plastový kolečko, který ten filtr drží vzadu. A na tom zadním pohyblivým dílu pistole je jen gumovej o-kroužek. Gumový těsnění se mi osvědčilo lehce máznout silikonem.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#3 Příspěvek od mirosne »

Ďakujem za odpoveď.Akurát,že ja nemám ten plastovej výlisek z plastu,ale z gumy (to na čom drží tá strunka).Ešte jedna otázka,pri čistení tej strunky je aký postup?Cín je tam prilepený a ako ho dávaš dole?
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od forbidden »

Možná to je nějaká tvrdá guma, nevím. Na ideální způsob čištění jsem ještě nepřišel. V té zúžené části pružinky je vždycky bakule cínu, která tam drží dost dobře. Zatím ji dostávám pryč malýma štípačkama, kterýma opatrně odděluju jednotlivý závity pružinky od sebe. Začínám od nejužšího konce, většinou stačí povolit tak 4-5 závitů a bakule vypadne. Nevím, jestli to je z popisu názorný. Prostě stisknu pružinku ve štípačkách, ale tak, že hrany čelistí jsou samozřejmě mezi dráty.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#5 Příspěvek od KUBO »

ja cez malý otvor pružinky trafopájkou nahrievam odsatý cín a ten sám vypadne v podobe veľkej kvapky
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#6 Příspěvek od mirosne »

Maťo,ja to robím presne tak, ako ty.Myslel som,že je niečo lepšie,ako to vybrať.No nie je to fakt domyslené,ale čo človek chce za tie peniaze,však?Obidvom Vám ďakujem za rady.
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#7 Příspěvek od Jodr »

Téma staré pár měsíců, ale nedalo mi abych na něj nereagoval. Odsávačka mezitím zřetelně prošla inovací. Již tam není ona kuželová pružina, ale filtr v zadní části průhledného tělesa odsávačky přitlačuje válcová pružina přes kovové kolečko na kterém se usazuje odsávaný cín. Čištění tím pádem je velejednoduché. Připojená fotka názorně dokumentuje popisované vylepšení.
Mám jen otázku, kde kupujete náhradní pájecí hroty?
Přílohy
Odsávačka ZD-917a.jpg
(148.17 KiB) Staženo 63 x

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#8 Příspěvek od mirosne »

Dobre si to vymyslel.Klobúk dole.Ja hroty kupujem tu.No v CZ :nevim:
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
AlesALF
Příspěvky: 206
Registrován: 16 pro 2010, 01:00
Bydliště: mezi HK a JC

#9 Příspěvek od AlesALF »

No a já beru hroty tady: http://hadex.cz/_20pajhroty-pajeci-tech ... ordhow=ASC
nelekni se je to až na spodu stránky :-)
Naposledy upravil(a) AlesALF dne 11 pro 2014, 21:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#10 Příspěvek od KUBO »

„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#11 Příspěvek od Jodr »

mirosne píše:Dobre si to vymyslel.Klobúk dole...
Aby to nebylo špatně chápáno, musím věc uvést na pravou míru. Není to můj nápad, ale inovační řešení výrobce a usoudil jsem, že Vás bude zajímat. Jinak děkuji za reakce ohledně dotazu na náhradní hroty. Hadex je výtězem "výběrového řízení"
Zdraví Josef

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od forbidden »

Hroty taky kupuju v Hadexu, fakt mizí velmi rychle. To nový řešení se mi moc nelíbí, čištění je možná jednoduchý, ale nepůsobí to na mě dobře. Z té původní pružiny se možná zachycenej cín dostával špatně, ale zas tak často se čistit nemusí, pokles tahu není vůbec znát, ani když je třetina pružiny plná.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#13 Příspěvek od bu2520 »

mám to nové provedení a rozhodně je pokles tlaku později, než u té původní. Co je větší problém, že se poměrně dost brzy začaly povolovat šrouby které drží hrot, ale asi je to kus od kusu.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#14 Příspěvek od mirosne »

Jodr píše:Aby to nebylo špatně chápáno, musím věc uvést na pravou míru. Není to můj nápad, ale inovační řešení výrobce a usoudil jsem, že Vás bude zajímat. Jinak děkuji za reakce ohledně dotazu na náhradní hroty. Hadex je výtězem "výběrového řízení"
Zdraví Josef
To nevadí,aj tak som rád,že si sa podelil o nový poznatok. :wink:
Pozdravujem Vás, Miro.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“